quintanaEkipa Movistar podała oficjalny skład na najważniejszy dla niej wyścig w sezonie, czyli Vuelta a Espana. Liderem będą Alejandro Valverde i Nairo Quintana.

Oprócz doświadczonego Hiszpana i Kolumbijczyka w ostatnim Wielkim Tourze tego sezonu pojadą: Javier Moreno, Adriano Malori, Jose Herrada, Gorka Izagirre, Jonathan Castroviejo, Imanol Erviti oraz Andrey Amador. Ze składu w ostatnim momencie wypadł Igor Anton, który przez chorobę nie pojawi się w sobotę na starcie w Jerez De La Frontera. Niestety miejsca zabrakło dla Sylwestra Szmyda.

“Prawdopodobnie nie było silniej obsadzonego Grand Touru w ostatnich latach, niż ta Vuelta. Praktycznie wszyscy kolarze z czołówki klasyfikacji WorldTour staną na starcie. Mając w naszym składzie Nairo i Alejandro, musimy celować w zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Nairo po Giro miał okres 70 dni bez wyścigów, ale jest już w dobrej formie, co pokazał na Vuelta a Burgos. Alejandro jest kluczowym kolarzem naszego zespołu i on także może być w czołówce całego wyścigu“, powiedział menadżer generalny Movistaru – Eusebio Unzue.

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa