Rigoberto UranDrużyna Omega Pharma-Quick Step jedzie na Vueltę, aby powalczyć o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem został mianowany Rigoberto Uran. W składzie nie zabrakło także doświadczonych gwiazd belgijskiego składu, takich jak Tom Boonen czy Tony Martin. 

– Drużyna jest zbudowana wokół Rigoberto Urana, który otrzyma od swoich kolegów pełne wsparcie. Podczas Giro d`Italia udowodnił, że potrafi jeździć w wielkich tourach, dlatego zasłużył na rolę lidera. Poels, Brambilla i Serry będą służyli mu doświadczeniem w tego typu wyścigach. W składzie są także Tom Boonen i Tony Martin. Boonen będzie wspierał drużynę na płaskich etapach i na sprinterskich finiszach, zaś Tony będzie się przygotowywał do mistrzostw świata. Celuje w otwierającą czasówkę i późniejszy etap, które to odcinki będą miały za zadanie sprawdzić jego dyspozycję. Na pozostałych etapach będzie razem z pozostałymi pracował na jak najlepszy wynik Urana w klasyfikacji generalnej. Myślę, że mamy właściwie dobrany zespół, który poradzi sobie w każdej sytuacji – wyjaśnił Rolf Aldag, dyrektor sportowy ekipy.

Pełny skład Omega Pharma-Quick Step na Vueltę 2014: Rigoberto Uran, Carlos Verona, Gianluca Brambilla, Martin Velits, Nikolas Maes, Pieter Serry, Tom Boonen, Tony Martin, Wout Poels.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska