danielsonCadel Evans (BMC Racing Team) wygrał drugi z rzędu etap Tour of Utah. Cały wyścig podobnie jak przed rokiem wygrał Thomas Danielson (Garmin – Sharp).

Ostatni etap Tour of Utah prowadził liczył tylko 125,5 kilometra i prowadził wokół Park City. Na trasie były dwie premie górskie: Wolf Creek i Empire Pass. Właśnie na tej drugiej premii atak przepuściło kilku kolarzy, którzy między sobą już po zjeździe walczyli o etapowe zwycięstwo.

Najlepszy ponownie okazał się Cadel Evans (BMC Racing Team). Wyższość Australijczyka musieli uznać Wilco Kelderman (Belkin-Pro Cycling Team) i Winner Anacona Gomez (Lampre-Merida).

W klasyfikacji generalnej ponownie zwyciężył Thomas Danielson (Garmin – Sharp). Kolejne dwa miejsca zajęli kolarze ekipy Lampre – Merida: Chris Horner i Winner Anacona Gomez.

Wyniki:

1 Cadel EVANS AUS BMC 3:10:52
2 Wilco KELDERMAN NED BEL +0
3 Winner ANACONA GOMEZ COL LAM +0
4 Christopher HORNER USA LAM +0
5 Thomas DANIELSON USA GRS +5
6 Carter JONES USA OPM +10
7 Ben HERMANS BEL BMC +25
8 George BENNETT NZL CAN +25
9 Lachlan NORRIS AUS DPC +25
10 Yannick EIJSSEN BEL BMC +25
11 Dylan TEUNS BEL BMC +25
12 Alex DINIZ CORREIA BRA FUN +25
13 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +42
14 Serghei TVETCOV ROU JBC +2:01
15 Matthew BUSCHE USA TFR +2:01
16 Clement CHEVRIER FRA TFR +2:01
17 Rob BRITTON CAN SSC +2:01
18 Chris BUTLER USA HSD +2:01
19 Danilo WYSS SUI BMC +3:14
20 Riccardo ZOIDL AUT TFR +3:15
21 Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ COL JSH +3:19
22 Lucas EUSER USA UHC +3:19
23 Robin CARPENTER USA HSD +5:30
24 Joseph ROSSKOPF USA HSD +5:30
25 Joseph SCHMALZ USA HSD +5:30
26 Robbie SQUIRE USA JSH +5:58
27 Flavio DE LUNA MEX SSC +6:12
28 Luis Enrique DAVILA MEX JBC +6:33
29 Michael SCHÄR SUI BMC +7:43
30 Brent BOOKWALTER USA BMC +7:43
31 Valerio CONTI ITA LAM +7:43
32 Stephen LEECE USA JSH +7:43
33 Dion SMITH NZL HSD +7:43
34 Adam Phelan AUS DPC +7:43
35 Cameron WURF AUS CAN +7:43
36 Ruben ZEPUNTKE GER BDT +7:43
37 GREGORY DANIEL USA BDT +7:43
38 Kirk CARLSEN USA JBC +7:43
39 Javier MEGIAS LEAL ESP TNN +7:53
40 Janier Alexis ACEVEDO COLLE COL GRS +10:39
41 Luca DODI ITA LAM +10:45
42 Daniel EATON USA BDT +11:30
43 Matt COOKE USA JSH +12:08
44 Magno Prado NAZARET BRA FUN +12:13
45 James ORAM NZL BDT +12:26
46 Tao GEOGHEGAN HART GBR BDT +12:26
47 Tanner PUTT USA BDT +12:26
48 Johnathan FRETER USA JBC +12:26
49 Ben JACQUES-MAYNES USA JSH +12:36
50 Maarten TJALLINGII NED BEL +12:36
51 Pedro Autran Dourado Dutra NICACIO BRA FUN +12:38
52 Alexander CANDELARIO USA OPM +12:38
53 Alex HOWES USA GRS +12:38
54 Kiel REIJNEN USA UHC +12:38
55 Joshua BERRY USA SSC +12:38
56 Jure KOCJAN SLO SSC +12:38
57 Chris PUTT USA BDT +12:38
58 Dennis VAN WINDEN NED BEL +12:38
59 Jacob RATHE USA JBC +12:38
60 Brendan CANTY AUS DPC +12:43
61 Cristiano SALERNO ITA CAN +12:43
62 Jesse ANTHONY USA OPM +12:59
63 Jai CRAWFORD AUS DPC +12:59
64 Calvin WATSON AUS TFR +17:02
65 Rick ZABEL GER BMC +17:02
66 Martijn KEIZER NED BEL +17:02
67 Charles PLANET FRA TNN +17:02
68 Jeffry LOUDER USA UHC +17:02
69 Alan MARANGONI ITA CAN +17:02
70 Hayden ROULSTON NZL TFR +17:02
71 Ryan EASTMAN USA TFR +17:02
72 Benjamin KING USA GRS +17:02
73 Phillip GAIMON USA GRS +17:02
74 Jetse BOL NED BEL +17:02
75 Andrea VACCHER ITA LAM +17:02
76 Matej MOHORIC SLO CAN +17:02
77 Jens VOIGT GER TFR +17:02
78 Luca WACKERMANN ITA LAM +17:02
79 Ivan BASSO ITA CAN +17:02
80 Oscar CLARK USA HSD +17:02
81 Benjamin DAY AUS UHC +17:02
82 Robbie HUCKER AUS DPC +17:02
83 Gavin MANNION USA GRS +17:02
84 Jonathan CLARKE AUS UHC +17:02
85 Toms SKUJINS LAT HSD +18:37
86 Antonio Fernando PRESTES GARNERO BRA FUN +19:23
87 Isaac BOLIVAR HERNANDEZ COL UHC +21:51
88 Tyler WREN USA JSH +24:27
89 Wesley SULZBERGER AUS DPC +24:27
90 Thomas SOLADAY USA OPM +24:27
91 Robert WAGNER GER BEL +24:27
92 Alex KIRSCH LUX TFR +24:32
DNF Daniel SUMMERHILL USA UHC
DNF Luis ROMERO AMARAN CUB JSH
DNF Joseph LEWIS AUS HSD
DNF Michael TORCKLER NZL SSC
DNF Shane KLINE USA SSC
DNF Travis MCCABE USA SSC
DNS Logan SWIRBUL USA BDT

Klasyfikacja generalna:
1 Thomas DANIELSON USA GRS 30:18:04
2 Christopher HORNER USA LAM +52
3 Winner ANACONA GOMEZ COL LAM +1:43
4 Ben HERMANS BEL BMC +1:46
5 Wilco KELDERMAN NED BEL +1:49
6 Cadel EVANS AUS BMC +2:14
7 Carter JONES USA OPM +2:57
8 Alex DINIZ CORREIA BRA FUN +3:48
9 George BENNETT NZL CAN +4:00
10 Lachlan NORRIS AUS DPC +4:59
11 Matthew BUSCHE USA TFR +6:06
12 Chris BUTLER USA HSD +6:13
13 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +7:18
14 Rob BRITTON CAN SSC +7:41
15 Lucas EUSER USA UHC +7:46
16 Serghei TVETCOV ROU JBC +8:33
17 Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ COL JSH +9:18
18 Dylan TEUNS BEL BMC +10:03
19 Clement CHEVRIER FRA TFR +10:17
20 Joseph ROSSKOPF USA HSD +11:53
21 Robbie SQUIRE USA JSH +14:50
22 Riccardo ZOIDL AUT TFR +18:51
23 Jai CRAWFORD AUS DPC +24:25
24 Brent BOOKWALTER USA BMC +25:13
25 Dion SMITH NZL HSD +26:18
26 James ORAM NZL BDT +29:14
27 Robin CARPENTER USA HSD +33:26
28 Michael SCHÄR SUI BMC +35:37
29 Cameron WURF AUS CAN +36:37
30 Ruben ZEPUNTKE GER BDT +43:52
31 Alex HOWES USA GRS +47:09
32 Joshua BERRY USA SSC +47:24
33 Valerio CONTI ITA LAM +48:24
34 Yannick EIJSSEN BEL BMC +49:03
35 Tanner PUTT USA BDT +50:57
36 Kiel REIJNEN USA UHC +51:06
37 Luca DODI ITA LAM +51:58
38 Danilo WYSS SUI BMC +52:47
39 Tao GEOGHEGAN HART GBR BDT +53:06
40 Magno Prado NAZARET BRA FUN +55:56
41 Kirk CARLSEN USA JBC +58:00
42 Ivan BASSO ITA CAN +58:59
43 Janier Alexis ACEVEDO COLLE COL GRS +59:33
44 Cristiano SALERNO ITA CAN +1:00:37
45 Jens VOIGT GER TFR +1:00:50
46 Javier MEGIAS LEAL ESP TNN +1:01:36
47 Toms SKUJINS LAT HSD +1:02:19
48 Adam Phelan AUS DPC +1:02:51
49 Phillip GAIMON USA GRS +1:03:18
50 Brendan CANTY AUS DPC +1:03:25
51 Ben JACQUES-MAYNES USA JSH +1:03:47
52 Luca WACKERMANN ITA LAM +1:05:01
53 Matt COOKE USA JSH +1:05:37
54 Jure KOCJAN SLO SSC +1:05:42
55 Calvin WATSON AUS TFR +1:06:29
56 Joseph SCHMALZ USA HSD +1:07:51
57 Charles PLANET FRA TNN +1:09:22
58 Chris PUTT USA BDT +1:12:59
59 Oscar CLARK USA HSD +1:13:47
60 Rick ZABEL GER BMC +1:14:44
61 Luis Enrique DAVILA MEX JBC +1:15:52
62 Martijn KEIZER NED BEL +1:16:18
63 Alan MARANGONI ITA CAN +1:17:23
64 Hayden ROULSTON NZL TFR +1:17:23
65 Matej MOHORIC SLO CAN +1:18:10
66 Isaac BOLIVAR HERNANDEZ COL UHC +1:19:25
67 Flavio DE LUNA MEX SSC +1:20:51
68 Jonathan CLARKE AUS UHC +1:21:32
69 GREGORY DANIEL USA BDT +1:21:46
70 Daniel EATON USA BDT +1:22:05
71 Jacob RATHE USA JBC +1:22:35
72 Ryan EASTMAN USA TFR +1:24:21
73 Alexander CANDELARIO USA OPM +1:24:29
74 Dennis VAN WINDEN NED BEL +1:25:38
75 Jeffry LOUDER USA UHC +1:26:44
76 Gavin MANNION USA GRS +1:27:13
77 Benjamin DAY AUS UHC +1:27:35
78 Stephen LEECE USA JSH +1:27:40
79 Jesse ANTHONY USA OPM +1:28:16
80 Jetse BOL NED BEL +1:28:54
81 Benjamin KING USA GRS +1:31:00
82 Pedro Autran Dourado Dutra NICACIO BRA FUN +1:31:13
83 Maarten TJALLINGII NED BEL +1:32:04
84 Antonio Fernando PRESTES GARNERO BRA FUN +1:33:51
85 Robert WAGNER GER BEL +1:35:58
86 Johnathan FRETER USA JBC +1:35:58
87 Andrea VACCHER ITA LAM +1:36:57
88 Alex KIRSCH LUX TFR +1:40:06
89 Robbie HUCKER AUS DPC +1:41:14
90 Wesley SULZBERGER AUS DPC +1:41:35
91 Thomas SOLADAY USA OPM +1:43:05
92 Tyler WREN USA JSH +1:47:28

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com