bosHolender z drużyny Belkin Pro Cycling był najlepszy na bardzo szybkim i emocjonującym finiszu. Drugie miejsce zajął Luka Mezgec (Giant-Shimano), a trzecie Michael Matthews (Orica). Na 11. miejscu uplasował się Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice). 

Odcinek z Kielc do Rzeszowa to w tegorocznym wyścigu już trzeci z rzędu płaski etap, choć dystans był dziś nieco mniejszy – liczył dokładnie 174 kilometry. Na 160. kilometrze ustalono premię górską III kategorii, a 400 metrów po niej kolarze wjechali na dwie sześciokilometrowe rundy po Rzeszowie.

Skład ucieczki dnia stanowiło dwóch Polaków – Paweł Franczak (Reprezentacja Polski) i Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) oraz Salvatore Puccio (Sky) i Bjorn Thurau (Europcar).

ucieczka

 

Peleton, a zwłaszcza drużyny lidera wyścigu i sprinterskie, nie pozwoliły, by powtórzył się scenariusz z Warszawy. Najwyższa przewaga uciekających kolarzy wynosiła 3,5 minuty.

Jednak lotna premia (na 145. kilometrze) i premia górska padły jeszcze łupem uciekinierów – odpowiednio Thuraua Taciaka. 

Ostatecznie odjazd został skasowany 10 kilometrów przed metą.

Od tego momentu rozpoczęło się formowanie sprinterskich pociągów. Niestety także w tym momencie na szosę przewrócił się balon reklamowy, który został dosłownie w ostatniej chwili usunięty. Kolarze na szczęście zauważyli, że na jezdni leży jeszcze słupek i zdołali go ominąć, zatem potencjalnie bardzo niebezpieczna sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Aktywna na przedzie peletonu ekipa Belkin wypracowała zwycięstwo dla Theo Bosa, który na ostatnich metrach nabrał prędkości i mimo dalszej pozycji zdołał wyprzedzić rywali. W drugiej dziesiątce, mieliśmy aż trzech Polaków.

W samej końcówce miała miejsce kraksa, w której uczestniczyło trzech kolarzy, ale etap ukończyli wszyscy.

Wyniki etapu:

1 THEO Bos 112 BEL – 10s 03h 39′ 27” 20p
2 MEZGEC Luka 136 GIA – 6s + 00′ 00” 19p
3 MATTHEWS Michael 4 OGE – 4s + 00′ 00” 18p
4 MODOLO Sacha 68 N62 + 00′ 00” 17p
5 HUSHOVD Thor 72 BMC + 00′ 00” 16p
6 FARRAR Tyler 53 GRS + 00′ 00” 15p
7 HUTAROVICH Yauheni 156 ALM + 00′ 00” 14p
8 VAN GENECHTEN Jonas 148 N67 + 00′ 00” 13p
9 APPOLLONIO Davide 151 ALM + 00′ 00” 12p
10 FERRARI Roberto 66 N62 + 00′ 00” 11p
11 STĘPNIAK Grzegorz 196 CCC + 00′ 00” 10p
12 DĄBKOWSKI Konrad 187 POL + 00′ 00” 9p
13 CHAVANEL Sebastien 161 FDJ + 00′ 00” 8p
14 KAMYSHEV Arman 46 AST + 00′ 00” 7p
15 VALLEE Boris 147 N67 + 00′ 00” 6p
16 CARUSO Damiano 92 CAN + 00′ 00” 5p
17 SINKELDAM Ramon 138 GIA + 00′ 00” 4p
18 PREIDLER Georg 137 GIA + 00′ 00” 3p
19 ZIELIŃSKI Kamil 183 POL + 00′ 00” 2p
20 LE BON Johan 164 FDJ + 00′ 00” 1p
21 SILVESTRE Fabio 87 TFR + 00′ 00”
22 VON HOFF Steele 58 GRS + 00′ 00”
23 BEPPU Fumiyuki 82 TFR + 00′ 00”
24 FELLINE Fabio 83 TFR + 00′ 00”
25 HALLER Marco 104 KAT + 00′ 00”
26 CARUSO Giampaolo 102 KAT + 00′ 00”
27 GAVAZZI Francesco 44 AST + 00′ 00”
28 GENIEZ Alexandre 163 FDJ + 00′ 00”
29 HAGEN Edvald Boasson 31 SKY + 00′ 00”
30 ARNDT Nikias 131 GIA + 00′ 00”
31 MANGEL Laurent 166 FDJ + 00′ 00”
32 GASPAROTTO Enrico 43 AST + 00′ 00”
33 MATYSIAK Bartłomiej 191 CCC + 00′ 00”
34 VUILLERMOZ Alexis 158 ALM + 00′ 00”
35 NERZ Dominik 75 BMC + 00′ 00”
36 MAIKIN Roman 207 RVL + 00′ 00”
37 HOULE Hugo 153 ALM + 00′ 00”
38 MORABITO Steve 74 BMC + 00′ 00”
39 MONFORT Maxime 146 N67 + 00′ 00”
40 VORGANOV Eduard 107 KAT + 00′ 00”
41 CHERNETSKI Sergei 103 KAT + 00′ 00”
42 SARMIENTO Jose Cayetano 97 CAN + 00′ 00”
43 RIBLON Christophe 157 ALM + 00′ 00”
44 MEIER Christian 8 OGE + 00′ 00”
45 ARU Fabio 41 AST + 00′ 00”
46 KASPERKIEWICZ Przemysław 185 POL + 00′ 00”
47 FORMOLO Davide 93 CAN + 00′ 00”
48 VELITIS Martin 17 OPQ + 00′ 00”
49 VILLELLA Davide 98 CAN + 00′ 00”
50 BALYKIN Ivan 206 RVL + 00′ 00”
51 BERNAUDEAU Giovanni 171 EUC + 00′ 00”
52 PATERSKI Maciej 194 CCC + 00′ 00”
53 POELS Wouter 15 OPQ + 00′ 00”
54 MORI Manuele 67 N62 + 00′ 00”
55 CUNEGO Damiano 65 N62 + 00′ 00”
56 CIEŚLIK Paweł 186 POL + 00′ 00”
57 SORENSEN Nicki 24 TCS + 00′ 00”
58 ZAUGG Oliver 25 TCS + 00′ 00”
59 IZAGUIRRE Jon 125 MOV + 00′ 00”
60 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey 121 MOV + 00′ 00”
61 POLJAŃSKI Pawel 26 TCS + 00′ 00”
62 MAJKA Rafał 21 TCS + 00′ 00”
63 BAGDONAS Gediminas 152 ALM + 00′ 00”
64 MAES Nikolas 14 OPQ + 00′ 00”
65 VELITS Peter 77 BMC + 00′ 00”
66 WARBASSE Lawrence 78 BMC + 00′ 00”
67 SOLOMENNIKOV Andrey 205 RVL + 00′ 00”
68 FIRSANOV Sergey 203 RVL + 00′ 00”
69 HENAO GOMEZ Sebastian 36 SKY + 00′ 00”
70 GESINK Robert 115 BEL + 00′ 00”
71 NIEMIEC Przemysław 61 N62 + 00′ 00”
72 RUTKIEWICZ Marek 198 CCC + 00′ 00”
73 LAGUTIN Sergey 201 RVL + 00′ 00”
74 KRITSKIY Timofey 208 RVL + 00′ 00”
75 SAMOILAU Branislau 193 CCC + 00′ 00”
76 WEENING Pieter 1 OGE + 00′ 00”
77 CATTANEO Mattia 64 N62 + 00′ 00”
78 MARKUS Barry 113 BEL + 00′ 00”
79 POPOVUCH Yaroslav 86 TFR + 00′ 00”
80 MARCZYŃSKI Tomasz 195 CCC + 00′ 00”
81 OVECHKIN Artem 204 RVL + 00′ 00”
82 IZAGUIRRE Gorka 124 MOV + 00′ 00”
83 VAKOC Petr 16 OPQ + 00′ 00”
84 DE WEERT Kevin 13 OPQ + 00′ 00”
85 LIGTHART Pim 145 N67 + 00′ 00”
86 SAMUEL Sanchez 76 BMC + 00′ 00”
87 LUDVIGSSON Tobias 135 GIA + 00′ 00”
88 FROHLINGER Johannes 133 GIA + 00′ 00”
89 ROUX Anthony 167 FDJ + 00′ 00”
90 DEIGNAN Philip 32 SKY + 00′ 00”
91 BONNAFOND Guillaume 154 ALM + 00′ 00”
92 FISCHER Murilo 162 FDJ + 00′ 00”
93 BOUET Maxime 155 ALM + 00′ 00”
94 PAUWELS Serge 18 OPQ + 00′ 00”
95 MARTENS Paul 116 BEL + 00′ 00”
96 VANDEWALLE Kristof 88 TFR + 00′ 00”
97 PIRES Bruno Manuel Silva 27 TCS + 00′ 00”
98 SUTHERLAND Rory 28 TCS + 00′ 00”
99 BERNAS Paweł 182 POL + 00′ 00”
100 SZMYD Sylwester 128 MOV + 00′ 00”
101 BARGUIL Warren 132 GIA + 00′ 00”
102 TIRALONGO Paolo 47 AST + 00′ 00”
103 CAPECCHI Eros 122 MOV + 00′ 00”
104 GUARNIERI Jacopo 45 AST + 00′ 00”
105 ZAKARIN Ilnur 202 RVL + 00′ 00”
106 FERNANDEZ DE LARREA Koldo 54 GRS + 00′ 00”
107 HESJEDAL Ryder 55 GRS + 00′ 00”
108 FAIRLY Caleb 52 GRS + 00′ 00”
109 KREDER Raymond 57 GRS + 00′ 00”
110 VEIKKANEN Jussi 168 FDJ + 00′ 00”
111 LANCASTER Brett 3 OGE + 00′ 00”
112 SANTAROMITA Ivan 5 OGE + 00′ 00”
113 IGNATENKO Petr 105 KAT + 00′ 00”
114 VOROBYEV Anton 108 KAT + 00′ 00”
115 REBELLIN Davide 192 CCC + 00′ 00”
116 CATALDO Dario 33 SKY + 00′ 00”
117 WARCHOŁ Bartosz 188 POL + 00′ 00”
118 MEDEREL Maxime 176 EUC + 00′ 00”
119 ZEITS Andrey 48 AST + 00′ 00”
120 KERN Christophe 174 EUC + 00′ 00”
121 BROWN Nathan 51 GRS + 00′ 00”
122 TULIK Angelo 178 EUC + 00′ 00”
123 PETROV Evgeny 23 TCS + 00′ 00”
124 RYBAKOV Alexander 106 KAT + 00′ 00”
125 DE CLERCQ Bart 143 N67 + 00′ 00”
126 DEHAES Kenny 144 N67 + 00′ 00”
127 BREEN Vegard 142 N67 + 00′ 00”
128 ENGOULVENT Jimmy 173 EUC + 00′ 00”
129 INTXAUSTI Beant 123 MOV + 00′ 00”
130 JUNGELS Bob 84 TFR + 00′ 00”
131 LECUISINIER Pierre-Henri 165 FDJ + 00′ 00”
132 COUSIN Jerome 172 EUC + 00′ 00”
133 BELKOV Maxim 101 KAT + 00′ 00”
134 CUMMINGS Stephen 71 BMC + 00′ 00”
135 HANSEN Lasse 56 GRS + 01′ 00”
136 LANDER Sebastian 73 BMC + 00′ 00”
137 ARREDONDO MORENO Julian David 81 TFR + 00′ 00”
138 HERNANDEZ Jesus 22 TCS + 00′ 00”
139 TANNER David 118 BEL + 00′ 00”
140 GRADEK Kamil 181 POL + 00′ 00”
141 BONO Matteo 63 N62 + 00′ 00”
142 MALACARNE Davide 175 EUC + 00′ 00”
143 BRAMBILLA Gianluca 11 OPQ + 00′ 00”
144 PUCCIO Salvatore 37 SKY – 2s + 00′ 00”
145 MALORI Adriano 127 MOV + 00′ 00”
146 KRIZEK Matthias 95 CAN + 00′ 00”
147 MOSER Moreno 96 CAN + 00′ 00”
148 SIUTSOU Kanstantsin 38 SKY + 00′ 00”
149 DE GENDT Thomas 12 OPQ + 01′ 42”
150 GATTO Oscar 94 CAN + 02′ 31”
151 BOIVIN Guillaume 91 CAN + 00′ 00”
152 MEYER Cameron 6 OGE + 02′ 37”
153 THURAU Bjorn 177 EUC – 3s + 02′ 39”
154 FLENS Rick 114 BEL + 02′ 39”
155 EDMONDSON Joshua 35 SKY + 00′ 00”
156 SWIFT Ben 34 SKY + 00′ 00”
157 BEWLEY Samuel 7 OGE + 02′ 54”
158 NORDHAUG Lars Petter 117 BEL + 03′ 31”
159 BOBRIDGE Jack 111 BEL + 03′ 31”
160 HUPOND Thierry 134 GIA + 03′ 41”
161 LOBATO Juan Jose 126 MOV + 00′ 00”
162 DOCKER Mitchell 2 OGE + 05′ 33”
163 FRANCZAK Paweł 184 POL – 1s + 06′ 11”
164 TACIAK Mateusz 197 CCC + 06′ 11”

Klasyfikacja generalna: 

1 VAKOC Petr 16 OPQ 14h 50′ 55”
2 HUTAROVICH Yauheni 156 ALM 14h 51′ 22” + 00′ 27”
3 THEO Bos 112 BEL 14h 51′ 22” + 00′ 27”
4 MAIKIN Roman 207 RVL 14h 51′ 26” + 00′ 31”
5 MEZGEC Luka 136 GIA 14h 51′ 26” + 00′ 31”
6 VALLEE Boris 147 N67 14h 51′ 28” + 00′ 33”
7 MORI Manuele 67 N62 14h 51′ 28” + 00′ 33”
8 PATERSKI Maciej 194 CCC 14h 51′ 30” + 00′ 35”
9 KRIZEK Matthias 95 CAN 14h 51′ 30” + 00′ 35”
10 STĘPNIAK Grzegorz 196 CCC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
11 HALLER Marco 104 KAT 14h 51′ 32” + 00′ 37”
12 SINKELDAM Ramon 138 GIA 14h 51′ 32” + 00′ 37”
13 GASPAROTTO Enrico 43 AST 14h 51′ 32” + 00′ 37”
14 FORMOLO Davide 93 CAN 14h 51′ 32” + 00′ 37”
15 CARUSO Damiano 92 CAN 14h 51′ 32” + 00′ 37”
16 MAES Nikolas 14 OPQ 14h 51′ 32” + 00′ 37”
17 CARUSO Giampaolo 102 KAT 14h 51′ 32” + 00′ 37”
18 NERZ Dominik 75 BMC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
19 PREIDLER Georg 137 GIA 14h 51′ 32” + 00′ 37”
20 MORABITO Steve 74 BMC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
21 POLJAŃSKI Pawel 26 TCS 14h 51′ 32” + 00′ 37”
22 ZIELIŃSKI Kamil 183 POL 14h 51′ 32” + 00′ 37”
23 KRITSKIY Timofey 208 RVL 14h 51′ 32” + 00′ 37”
24 MAJKA Rafał 21 TCS 14h 51′ 32” + 00′ 37”
25 VUILLERMOZ Alexis 158 ALM 14h 51′ 32” + 00′ 37”
26 GENIEZ Alexandre 163 FDJ 14h 51′ 32” + 00′ 37”
27 VELITIS Martin 17 OPQ 14h 51′ 32” + 00′ 37”
28 IZAGUIRRE Jon 125 MOV 14h 51′ 32” + 00′ 37”
29 ZAUGG Oliver 25 TCS 14h 51′ 32” + 00′ 37”
30 VELITS Peter 77 BMC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
31 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey 121 MOV 14h 51′ 32” + 00′ 37”
32 MONFORT Maxime 146 N67 14h 51′ 32” + 00′ 37”
33 RUTKIEWICZ Marek 198 CCC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
34 DĄBKOWSKI Konrad 187 POL 14h 51′ 32” + 00′ 37”
35 VILLELLA Davide 98 CAN 14h 51′ 32” + 00′ 37”
36 DE WEERT Kevin 13 OPQ 14h 51′ 32” + 00′ 37”
37 GESINK Robert 115 BEL 14h 51′ 32” + 00′ 37”
38 MARCZYŃSKI Tomasz 195 CCC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
39 CUNEGO Damiano 65 N62 14h 51′ 32” + 00′ 37”
40 SARMIENTO Jose Cayetano 97 CAN 14h 51′ 32” + 00′ 37”
41 OVECHKIN Artem 204 RVL 14h 51′ 32” + 00′ 37”
42 VAN GENECHTEN Jonas 148 N67 14h 51′ 32” + 00′ 37”
43 NIEMIEC Przemysław 61 N62 14h 51′ 32” + 00′ 37”
44 WEENING Pieter 1 OGE 14h 51′ 32” + 00′ 37”
45 BOIVIN Guillaume 91 CAN 14h 51′ 32” + 00′ 37”
46 BARGUIL Warren 132 GIA 14h 51′ 32” + 00′ 37”
47 RIBLON Christophe 157 ALM 14h 51′ 32” + 00′ 37”
48 SAMUEL Sanchez 76 BMC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
49 BRAMBILLA Gianluca 11 OPQ 14h 51′ 32” + 00′ 37”
50 HENAO GOMEZ Sebastian 36 SKY 14h 51′ 32” + 00′ 37”
51 FIRSANOV Sergey 203 RVL 14h 51′ 32” + 00′ 37”
52 PIRES Bruno Manuel Silva 27 TCS 14h 51′ 32” + 00′ 37”
53 DEIGNAN Philip 32 SKY 14h 51′ 32” + 00′ 37”
54 LANDER Sebastian 73 BMC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
55 CIEŚLIK Paweł 186 POL 14h 51′ 32” + 00′ 37”
56 CAPECCHI Eros 122 MOV 14h 51′ 32” + 00′ 37”
57 BOUET Maxime 155 ALM 14h 51′ 32” + 00′ 37”
58 HESJEDAL Ryder 55 GRS 14h 51′ 32” + 00′ 37”
59 SUTHERLAND Rory 28 TCS 14h 51′ 32” + 00′ 37”
60 SAMOILAU Branislau 193 CCC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
61 MARKUS Barry 113 BEL 14h 51′ 32” + 00′ 37”
62 BREEN Vegard 142 N67 14h 51′ 32” + 00′ 37”
63 PETROV Evgeny 23 TCS 14h 51′ 32” + 00′ 37”
64 CATTANEO Mattia 64 N62 14h 51′ 32” + 00′ 37”
65 VANDEWALLE Kristof 88 TFR 14h 51′ 32” + 00′ 37”
66 PAUWELS Serge 18 OPQ 14h 51′ 32” + 00′ 37”
67 SZMYD Sylwester 128 MOV 14h 51′ 32” + 00′ 37”
68 REBELLIN Davide 192 CCC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
69 ZAKARIN Ilnur 202 RVL 14h 51′ 32” + 00′ 37”
70 MEDEREL Maxime 176 EUC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
71 TULIK Angelo 178 EUC 14h 51′ 32” + 00′ 37”
72 INTXAUSTI Beant 123 MOV 14h 51′ 32” + 00′ 37”
73 HAGEN Edvald Boasson 31 SKY 14h 51′ 58” + 01′ 03”
74 FELLINE Fabio 83 TFR 14h 51′ 58” + 01′ 03”
75 POELS Wouter 15 OPQ 14h 51′ 58” + 01′ 03”
76 LIGTHART Pim 145 N67 14h 51′ 58” + 01′ 03”
77 BERNAUDEAU Giovanni 171 EUC 14h 51′ 58” + 01′ 03”
78 KERN Christophe 174 EUC 14h 51′ 58” + 01′ 03”
79 CUMMINGS Stephen 71 BMC 14h 51′ 58” + 01′ 03”
80 VORGANOV Eduard 107 KAT 14h 52′ 07” + 01′ 12”
81 LAGUTIN Sergey 201 RVL 14h 52′ 07” + 01′ 12”
82 LUDVIGSSON Tobias 135 GIA 14h 52′ 07” + 01′ 12”
83 IZAGUIRRE Gorka 124 MOV 14h 52′ 07” + 01′ 12”
84 SANTAROMITA Ivan 5 OGE 14h 52′ 12” + 01′ 17”
85 MARTENS Paul 116 BEL 14h 52′ 23” + 01′ 28”
86 MODOLO Sacha 68 N62 14h 52′ 26” + 01′ 31”
87 MEIER Christian 8 OGE 14h 52′ 28” + 01′ 33”
88 WARCHOŁ Bartosz 188 POL 14h 52′ 28” + 01′ 33”
89 WARBASSE Lawrence 78 BMC 14h 52′ 40” + 01′ 45”
90 CATALDO Dario 33 SKY 14h 52′ 40” + 01′ 45”
91 JUNGELS Bob 84 TFR 14h 52′ 40” + 01′ 45”
92 MALORI Adriano 127 MOV 14h 52′ 43” + 01′ 48”
93 BERNAS Paweł 182 POL 14h 52′ 54” + 01′ 59”
94 DE CLERCQ Bart 143 N67 14h 52′ 54” + 01′ 59”
95 BALYKIN Ivan 206 RVL 14h 52′ 59” + 02′ 04”
96 ENGOULVENT Jimmy 173 EUC 14h 53′ 04” + 02′ 09”
97 KREDER Raymond 57 GRS 14h 53′ 15” + 02′ 20”
98 FROHLINGER Johannes 133 GIA 14h 53′ 20” + 02′ 25”
99 FERRARI Roberto 66 N62 14h 53′ 34” + 02′ 39”
100 ZEITS Andrey 48 AST 14h 53′ 36” + 02′ 41”
101 FISCHER Murilo 162 FDJ 14h 53′ 39” + 02′ 44”
102 SOLOMENNIKOV Andrey 205 RVL 14h 54′ 04” + 03′ 09”
103 LANCASTER Brett 3 OGE 14h 54′ 26” + 03′ 31”
104 SORENSEN Nicki 24 TCS 14h 54′ 28” + 03′ 33”
105 VOROBYEV Anton 108 KAT 14h 55′ 00” + 04′ 05”
106 POPOVUCH Yaroslav 86 TFR 14h 55′ 08” + 04′ 13”
107 BELKOV Maxim 101 KAT 14h 55′ 09” + 04′ 14”
108 ARNDT Nikias 131 GIA 14h 55′ 30” + 04′ 35”
109 MATYSIAK Bartłomiej 191 CCC 14h 56′ 01” + 05′ 06”
110 RYBAKOV Alexander 106 KAT 14h 56′ 06” + 05′ 11”
111 DE GENDT Thomas 12 OPQ 14h 56′ 12” + 05′ 17”
112 VON HOFF Steele 58 GRS 14h 56′ 29” + 05′ 34”
113 HOULE Hugo 153 ALM 14h 56′ 31” + 05′ 36”
114 BONO Matteo 63 N62 14h 56′ 41” + 05′ 46”
115 PUCCIO Salvatore 37 SKY 14h 57′ 15” + 06′ 20”
116 BONNAFOND Guillaume 154 ALM 14h 57′ 16” + 06′ 21”
117 SIUTSOU Kanstantsin 38 SKY 14h 57′ 17” + 06′ 22”
118 TANNER David 118 BEL 14h 57′ 18” + 06′ 23”
119 HUSHOVD Thor 72 BMC 14h 57′ 35” + 06′ 40”
120 BEWLEY Samuel 7 OGE 14h 57′ 54” + 06′ 59”
121 ROUX Anthony 167 FDJ 14h 58′ 03” + 07′ 08”
122 BAGDONAS Gediminas 152 ALM 14h 58′ 08” + 07′ 13”
123 CHERNETSKI Sergei 103 KAT 14h 58′ 13” + 07′ 18”
124 THURAU Bjorn 177 EUC 14h 58′ 24” + 07′ 29”
125 HERNANDEZ Jesus 22 TCS 14h 58′ 31” + 07′ 36”
126 FRANCZAK Paweł 184 POL 14h 58′ 38” + 07′ 43”
127 TACIAK Mateusz 197 CCC 14h 58′ 39” + 07′ 44”
128 LECUISINIER Pierre-Henri 165 FDJ 14h 58′ 50” + 07′ 55”
129 KASPERKIEWICZ Przemysław 185 POL 14h 59′ 07” + 08′ 12”
130 GUARNIERI Jacopo 45 AST 14h 59′ 08” + 08′ 13”
131 MATTHEWS Michael 4 OGE 14h 59′ 09” + 08′ 14”
132 GRADEK Kamil 181 POL 14h 59′ 15” + 08′ 20”
133 FARRAR Tyler 53 GRS 14h 59′ 19” + 08′ 24”
134 MANGEL Laurent 166 FDJ 14h 59′ 19” + 08′ 24”
135 NORDHAUG Lars Petter 117 BEL 14h 59′ 26” + 08′ 31”
136 MOSER Moreno 96 CAN 14h 59′ 50” + 08′ 55”
137 GAVAZZI Francesco 44 AST 14h 59′ 55” + 09′ 00”
138 ARREDONDO MORENO Julian David 81 TFR 15h 00′ 11” + 09′ 16”
139 DOCKER Mitchell 2 OGE 15h 00′ 52” + 09′ 57”
140 KAMYSHEV Arman 46 AST 15h 01′ 54” + 10′ 59”
141 LOBATO Juan Jose 126 MOV 15h 01′ 54” + 10′ 59”
142 ARU Fabio 41 AST 15h 01′ 57” + 11′ 02”
143 APPOLLONIO Davide 151 ALM 15h 02′ 16” + 11′ 21”
144 IGNATENKO Petr 105 KAT 15h 02′ 50” + 11′ 55”
145 BEPPU Fumiyuki 82 TFR 15h 02′ 53” + 11′ 58”
146 TIRALONGO Paolo 47 AST 15h 02′ 53” + 11′ 58”
147 SILVESTRE Fabio 87 TFR 15h 03′ 04” + 12′ 09”
148 CHAVANEL Sebastien 161 FDJ 15h 03′ 04” + 12′ 09”
149 LE BON Johan 164 FDJ 15h 03′ 04” + 12′ 09”
150 FAIRLY Caleb 52 GRS 15h 03′ 04” + 12′ 09”
151 MALACARNE Davide 175 EUC 15h 03′ 04” + 12′ 09”
152 FLENS Rick 114 BEL 15h 03′ 46” + 12′ 51”
153 MEYER Cameron 6 OGE 15h 04′ 01” + 13′ 06”
154 FERNANDEZ DE LARREA Koldo 54 GRS 15h 04′ 05” + 13′ 10”
155 DEHAES Kenny 144 N67 15h 04′ 23” + 13′ 28”
156 VEIKKANEN Jussi 168 FDJ 15h 04′ 31” + 13′ 36”
157 GATTO Oscar 94 CAN 15h 05′ 35” + 14′ 40”
158 SWIFT Ben 34 SKY 15h 06′ 21” + 15′ 26”
159 COUSIN Jerome 172 EUC 15h 06′ 27” + 15′ 32”
160 HANSEN Lasse 56 GRS 15h 06′ 53” + 15′ 58”
161 BROWN Nathan 51 GRS 15h 12′ 27” + 21′ 32”
162 EDMONDSON Joshua 35 SKY 15h 13′ 59” + 23′ 04”
163 HUPOND Thierry 134 GIA 15h 19′ 16” + 28′ 21”
164 BOBRIDGE Jack 111 BEL 15h 25′ 59” + 35′ 04”

Foto: Twitter, bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska