lobatoJuan José Lobato (Movistar) wygrał trzeci etap Tour de Wallonie. Liderem imprezy pozostaje Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick Step).

Trzeci etap Tour de Wallonie prowadził z Somme-Leuze do Neufchâteau. Kolarze mieli do pokonania ponad 174 kilometry, po dość pagórkowatej trasie. Czekało na nich aż siedem górskich premii i trzy lotne finisze.

Po około 40 kilometrach uformowała się ucieczka w składzie: Sébastien Turgot (AG2R La Mondiale), Christopher Juul Jensen (Tinkoff-Saxo), Ludwig De Winter (Color Code-Biowanze), Antoine Demoitié (Wallonie-Bruxelles). Czwórka dość zgodnie współpracowała, ale peleton nie pozwalał na jakąś większą różnicę. Każdy z podjazdów dzielił peleton na kolejne grupki, a tempa nie wytrzymywali przede wszystkim sprinterzy.

Na jednym z podjazdów zaatakował Juul Jensen, na którego kole utrzymał się tylko Turgot. Dwójka na 37 kilometrów przed metą miała ponad minutę przewagi nad zdziesiątkowanym peletonem. Najdłużej z ucieczki na czele kręcił Juul Jensen, ale został doścignięty na 23 kilometry przed metą.

Kolejnym śmiałkiem był Manuele Boaro (Tinkoff – Saxo), a chwilę później dojechali do niego Arnaud Courteille (FDJ.fr ) i Florian Senechal (Cofidis, Solutions Crédits). Trójka nie miała szans z rozpędzonym peletonem i została skasowana na 10 kilometrów przed kreską.

Swoich sił spróbowali także Martin Kohler (BMC Racing Team) i Zdenek Stybar (OPQS). Czech zostawił swojego konkurenta i walczył sam z rozpędzonym peletonem. Niestety Stybar został złapany na ostatnim kilometrze.

Chaotyczny finisz wygrał Juan José Lobato (Movistar). To 25. zwycięstwo Movistaru w tym sezonie. Drugie miejsce wywalczył Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick Step), a trzeci był Silvan Dillier (BMC Racing Team).

Wyniki:

1. Juan Jose LOBATO DEL VALLE 4:35:20
2. Gianni MEERSMAN OPQ 0:00:00
3. Silvan DILLIER BMC 0:00:00
4. Anthony ROUX FDJ 0:00:00
5. Christophe LAPORTE COF 0:00:00
6. Pim LIGTHART LTB 0:00:00
7. Lloyd MONDORY ALM 0:00:00
8. Laurent EVRARD WBC 0:00:00
9. Matti BRESCHEL TCS 0:00:00
10. Thomas SPRENGERS TSV 0:00:00
11. Viacheslav KUZNETSOV KAT 0:00:00
12. Nick VAN DER LIJKE BEL 0:00:00
13. Yves LAMPAERT TSV 0:00:00
14. Tom VAN ASBROECK TSV 0:00:00
15. Christophe LABORIE BSE 0:00:00
16. Tom DERNIES WBC 0:00:00
17. Sébastien DELFOSSE WBC 0:00:00
18. Zico WAEYTENS TSV 0:00:00
19. Björn LEUKEMANS WGG 0:00:00
20. Maxime MONFORT LTB 0:00:00
21. Julien FOUCHARD COF 0:00:00
22. Pavel KOCHETKOV KAT 0:00:00
23. Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ TCS 0:00:00
24. Pieter JACOBS TSV 0:00:00
25. Garcia LASTRAS MOV 0:00:00
26. Tim WELLENS LTB 0:00:00
27. Gijs VAN HOECKE TSV 0:00:00
28. Ludovic ROBEET CCB 0:00:00
29. Christopher JUUL JENSEN TCS 0:00:00
30. Dominik NERZ BMC 0:00:00
31. Boris DRON WBC 0:00:00
32. Wouter POELS OPQ 0:00:00
33. Yoann OFFREDO FDJ 0:00:00
34. Laurent PICHON FDJ 0:00:00
35. Laurent DIDIER TFR 0:00:00
36. Manuele BOARO TCS 0:00:00
37. Jelle VANENDERT LTB 0:00:00
38. Thomas DEGAND WGG 0:00:00
39. Jonathan HIVERT BEL 0:00:00
40. Maxime ANCIAUX WBC 0:00:00
41. Sebastian LANDER BMC 0:00:00
42. Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA MOV 0:00:00
43. Jelle WALLAYS TSV 0:00:00
44. Vincent JEROME EUC 0:00:00
45. Eugenio ALAFACI TFR 0:00:00
46. Hugo HOULE ALM 0:00:00
47. Tosh VAN DER SANDE LTB 0:00:00
48. Sébastien TURGOT ALM 0:00:00
49. Mikhail IGNATYEV KAT 0:00:00
50. Dan CRAVEN EUC 0:00:00
51. Damien GAUDIN ALM 0:00:00
52. Pierrick FEDRIGO FDJ 0:00:00
53. Edwig CAMMAERTS COF 0:00:00
54. Christophe KERN EUC 0:00:00
55. Antoine DUCHESNE EUC 0:00:00
56. Karsten KROON TCS 0:00:00
57. Pieter SERRY OPQ 0:00:00
58. Zdenek STYBAR OPQ 0:00:00
59. Boy VAN POPPEL TFR 0:00:00
60. Arnaud COURTEILLE FDJ 0:00:00
61. Benoît VAUGRENARD FDJ 0:00:00
62. Romain HARDY COF 0:00:00
63. Martin KOHLER BMC 0:00:00
64. Antoine DEMOITIE WBC 0:00:00
65. Yauheni HUTAROVICH ALM 0:00:18
66. Jerome COUSIN EUC 0:00:21
67. Enrique SANZ MOV 0:00:21
68. Florian SENECHAL COF 0:00:24
69. Jasper STUYVEN TFR 0:00:28
70. Francesco Jose VENTOSO AMBERDI MOV 0:00:51
71. Thor HUSHOVD BMC 0:00:53
72. Kris BOECKMANS LTB 0:01:02
73. Kevin VAN MELSEN WGG 0:01:59
74. Danilo HONDO TFR 0:02:04
75. Jens DEBUSSCHERE LTB 0:02:51
76. Remy MERTZ CCB 0:03:26
77. Thomas WERTZ CCB 0:04:15
78. Pierre-Luc PERICHON BSE 0:05:34
79. Rinaldo NOCENTINI ALM 0:05:39
80. Julian ALAPHILIPPE OPQ 0:05:39
81. Gregory HABEAUX WGG 0:07:23
82. Guillaume VAN KEIRSBULCK OPQ 0:10:35
83. Jean-Pierre DRUCKER WGG 0:10:57
84. Vegard Stake LAENGEN BSE 0:10:57
85. Ludwig DE WINTER CCB 0:10:57
86. Vladimir GUSEV KAT 0:14:57
87. Klaas LODEWYCK BMC 0:14:57
88. Jasha SÜTTERLIN MOV 0:14:57
89. Giacomo NIZZOLO TFR 0:19:08
90. Florent DELFOSSE CCB 0:19:08
91. Gaëtan PONS CCB 0:19:08
92. José Ivan GUTIERREZ PALACIOS MOV 0:19:08
93. Stijn DEVOLDER TFR 0:19:08
94. Marko KUMP TCS 0:19:08
95. Michal KOLÁR TCS 0:19:08
96. Alexander RYBAKOV KAT 0:19:08
97. Andrew FENN OPQ 0:19:08
98. Natnael BERHANE EUC 0:19:08
99. Jerome KERF CCB 0:19:08
100. Jos VAN EMDEN BEL 0:19:08
101. Danilo NAPOLITANO WGG 0:19:08
102. Julien BERARD ALM 0:21:23
103. Jérôme GILBERT WGG 0:21:23
104. Fabrice JEANDESBOZ EUC 0:21:23
105. Rudiger SELIG KAT 0:21:23
106. Erwann CORBEL BSE 0:21:29
107. Rick FLENS BEL 0:21:31
108. Theo BOS BEL 0:21:31
109. Louis VERHELST COF 0:21:31
110. Julien STASSEN WBC 0:21:31
Wycofani:
Alexey TSATEVICH KAT
Benjamin LE MONTAGNER BSE
Clément KORETZKY BSE

Klasyfikacja generalna:
1. Gianni MEERSMAN OPQ 13:05:49
2. Juan Jose LOBATO DEL VALLE MOV 0:00:11
3. Zico WAEYTENS TSV 0:00:15
4. Silvan DILLIER BMC 0:00:16
5. Christopher JUUL JENSEN TCS 0:00:19
6. Sebastian LANDER BMC 0:00:19
7. Pieter JACOBS TSV 0:00:21
8. Lloyd MONDORY ALM 0:00:22
9. Matti BRESCHEL TCS 0:00:23
10. Sébastien TURGOT ALM 0:00:23
11. Tom VAN ASBROECK TSV 0:00:24
12. Christophe LAPORTE COF 0:00:24
13. Nick VAN DER LIJKE BEL 0:00:24
14. Antoine DEMOITIE WBC 0:00:24
15. Zdenek STYBAR OPQ 0:00:24
16. Garcia LASTRAS MOV 0:00:24
17. Viacheslav KUZNETSOV KAT 0:00:25
18. Anthony ROUX FDJ 0:00:25
19. Edwig CAMMAERTS COF 0:00:25
20. Julien FOUCHARD COF 0:00:25
21. Yoann OFFREDO FDJ 0:00:25
22. Christophe LABORIE BSE 0:00:25
23. Dominik NERZ BMC 0:00:25
24. Tom DERNIES WBC 0:00:25
25. Gijs VAN HOECKE TSV 0:00:25
26. Pavel KOCHETKOV KAT 0:00:25
27. Boy VAN POPPEL TFR 0:00:25
28. Ludovic ROBEET CCB 0:00:25
29. Manuele BOARO TCS 0:00:25
30. Hugo HOULE ALM 0:00:25
31. Tim WELLENS LTB 0:00:25
32. Sébastien DELFOSSE WBC 0:00:25
33. Jonathan HIVERT BEL 0:00:25
34. Martin KOHLER BMC 0:00:25
35. Yves LAMPAERT TSV 0:00:25
36. Vincent JEROME EUC 0:00:25
37. Maxime MONFORT LTB 0:00:25
38. Jelle VANENDERT LTB 0:00:25
39. Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ TCS 0:00:25
40. Tosh VAN DER SANDE LTB 0:00:25
41. Laurent PICHON FDJ 0:00:25
42. Björn LEUKEMANS WGG 0:00:25
43. Dan CRAVEN EUC 0:00:25
44. Thomas DEGAND WGG 0:00:25
45. Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA MOV 0:00:25
46. Wouter POELS OPQ 0:00:25
47. Boris DRON WBC 0:00:25
48. Thomas SPRENGERS TSV 0:00:25
49. Arnaud COURTEILLE FDJ 0:00:25
50. Mikhail IGNATYEV KAT 0:00:25
51. Pim LIGTHART LTB 0:00:25
52. Laurent DIDIER TFR 0:00:25
53. Maxime ANCIAUX WBC 0:00:25
54. Pieter SERRY OPQ 0:00:25
55. Christophe KERN EUC 0:00:25
56. Pierrick FEDRIGO FDJ 0:00:25
57. Karsten KROON TCS 0:00:25
58. Jelle WALLAYS TSV 0:00:25
59. Antoine DUCHESNE EUC 0:00:25
60. Benoît VAUGRENARD FDJ 0:00:25
61. Damien GAUDIN ALM 0:00:25
62. Romain HARDY COF 0:00:25
63. Enrique SANZ MOV 0:00:46
64. Jerome COUSIN EUC 0:00:46
65. Florian SENECHAL COF 0:00:49
66. Yauheni HUTAROVICH ALM 0:00:52
67. Jasper STUYVEN TFR 0:00:53
68. Eugenio ALAFACI TFR 0:01:03
69. Francesco Jose VENTOSO AMBERDI MOV 0:01:16
70. Thor HUSHOVD BMC 0:01:18
71. Laurent EVRARD WBC 0:02:16
72. Kevin VAN MELSEN WGG 0:02:24
73. Danilo HONDO TFR 0:02:29
74. Jens DEBUSSCHERE LTB 0:03:03
75. Remy MERTZ CCB 0:03:51
76. Pierre-Luc PERICHON BSE 0:05:59
77. Julian ALAPHILIPPE OPQ 0:06:37
78. Gregory HABEAUX WGG 0:07:48
79. Thomas WERTZ CCB 0:08:52
80. Guillaume VAN KEIRSBULCK OPQ 0:11:00
81. Jean-Pierre DRUCKER WGG 0:11:22
82. Vegard Stake LAENGEN BSE 0:11:22
83. Kris BOECKMANS LTB 0:12:35
84. Vladimir GUSEV KAT 0:15:22
85. Jasha SÜTTERLIN MOV 0:15:22
86. Klaas LODEWYCK BMC 0:15:22
87. Rinaldo NOCENTINI ALM 0:16:59
88. Giacomo NIZZOLO TFR 0:19:22
89. Marko KUMP TCS 0:19:32
90. Gaëtan PONS CCB 0:19:33
91. Jerome KERF CCB 0:19:33
92. Florent DELFOSSE CCB 0:19:33
93. Michal KOLÁR TCS 0:19:33
94. José Ivan GUTIERREZ PALACIOS MOV 0:19:33
95. Andrew FENN OPQ 0:19:33
96. Natnael BERHANE EUC 0:19:33
97. Danilo NAPOLITANO WGG 0:19:33
98. Stijn DEVOLDER TFR 0:19:33
99. Jos VAN EMDEN BEL 0:19:33
100. Alexander RYBAKOV KAT 0:19:33
101. Ludwig DE WINTER CCB 0:21:20
102. Julien BERARD ALM 0:21:48
103. Rudiger SELIG KAT 0:21:48
104. Rick FLENS BEL 0:21:56
105. Fabrice JEANDESBOZ EUC 0:22:09
106. Louis VERHELST COF 0:27:44
107. Erwann CORBEL BSE 0:31:53
108. Theo BOS BEL 0:31:55
109. Jérôme GILBERT WGG 0:36:04
110. Julien STASSEN WBC 0:36:07

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net