Eryk Latoń (BDC MarcPol) został pierwszym liderem „Lotto Tour”, czyli Wyścigu Dookoła Mazowsza. Memoriał Marka Cichosza wygrał Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice).

eryk latoń

Kolarze rozpoczęli zmagania w kolejnym wyścigu z cyklu ProLigi od kryterium ulicznego na warszawskim Służewcu. Już po raz trzeci tereny Toru Wyścigów Konnych, były miejscem rywalizacji Memoriału Marka Cichosza, czyli prologu wyścigu Dookoła Mazowsza.

Kryterium rozegrano na 45 kilometrowej trasie, która wyznaczona była na krótkich rundach. Na około ósmym kółku, mocne tempo podyktowała ekipa BDC MarcPol. “Niebiescy” rozciągnęli grupę do tego stopnia, że większość z kolarzy zeszła z trasy. Zgodnie z regulaminem – koszulka lidera wędrowała do zawodnika, który będzie autorem najszybszego czasu danego okrążenia. Dzięki pomocy swoich kolegów – dokonał tego Eryk Latoń.

Kilka okrążeń później, zaatakował Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice). Bułgar ruszył w idealnym momencie i utrzymywał wysokie tempo. Nikt nie był w stanie go dogonić i dojechał samotnie do mety i wygrał kryterium – nadrabiając okrążenie nad peletonem! Jutro pojedzie w koszulce lidera klasyfikacji punktowej.

Andris Vosekalns (Rietumu-Delfin) został liderem klasyfikacji młodzieżowej.

 

Andrzej Gucwa

 

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Guzi Team
Guzi Team

Okrążenie= to grubo poszedł