Eryk Latoń / Team Hurom

Finałowy etap wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour padł łupem Eryka Latonia z Team Hurom. Cały wyścig wygrał Christian Koch z LKT Brandenburg.

Czwarty, ostatni etap wyścigu wystartował z Wieruszowa, by po 162 kilometrach zameldować się w Kaliszu.

Początkowe kilometry upłynęły pod znakiem częstych ataków, ale ostateczny skład ucieczki wykrystalizował się po około 40 kilometrach. Wówczas to na czele znalazł się Artur Detko (Domin Sport) wraz z Aleksandrem Leduchowskim (Mostostal), którzy szybko zyskali sobie 3 minuty przewagi.

40 kilometrów przed metą w Kaliszu w wyścigu prowadził już samotny Detko, a z peletonu zaczęły się kontrataki. Główna grupa liczyła tylko około 40 zawodników z której wyskoczył Mateusz Nowaczek (Voster) i szybko dołączył do prowadzącego kolarza z grupy Andrzeja Domina. Prowadzący duet miał minutę przewagi nad sześcioosobowym pościgiem, a peleton tracił kolejną minutę.

18 kilometrów przed kreską po wszystkich akcjach nie było już śladu i o losach zwycięstwa na ostatnim etapie zadecydował sprint z peletonu. Najszybszy okazał się Eryk Latoń z Team Hurom, a cały wyścig, po wygranej na pierwszym etapie, padł łupem Christiana Kocha z LKT Brandenburg.

Wyniki – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments