Fot. Lotto-Soudal

Belgijska drużyna Lotto-Soudal ogłosiła nazwiska kolarzy, którzy wezmą udział w wyścigu Vuelta al Pais Vasco. Minimalnym celem podopiecznych Mario Aertsa i Marca Wautersa będzie powtórzenie rezultatu sprzed roku, czyli jedenastego miejsca w klasyfikacji generalnej Louisa Vervaeke. 

„Jedziemy na wyścig Vuelta al Pais Vasco z ambicjami. Wygrana etapowa, dobre miejsce w klasyfikacji generalnej z Louisem Vervaeke i Rafaelem Vallsem oraz agresywna jazda – to nasze cele. Maxime Monfort i Sander Armée będą wspierać Louisa i Rafaela. Louis musiał wycofać się na ostatnim etapie Volta a Catalunya. Było to bolesne, ponieważ zajmował w tym momencie piętnaste miejsce w GC. Przed tym wyścigiem trenował zbyt intensywnie, co zebrało swoje żniwa. Po tygodniu odpoczynku i przerwy od roweru będzie gotowy na ściganie w Kraju Basków. Przyjdzie nam jednak zmierzyć się z najlepszymi kolarzami na świecie, takimi jak Alberto Contador czy Sergio Henao. Zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko,” powiedział dyrektor sportowy Lotto-Soudal, Mario Aerts.

Trasa 57. edycji Vuelta al Pais Vasco jest nieco łatwiejsza niż w ubiegłym roku, ale w dalszym ciągu faworyzuje górali. Podczas pierwszych dwóch etapów, które powinni rozstrzygnąć sprinterzy, powalczą Tosh Van der Sande i Sean De Bie. Na etapach pagórkowatych, przypominających wyścigi klasyczne, mają pokazać się zwycięzca Tour de Pologne 2016 Tim Wellens oraz Jelle Vanendert.

Prezentację wyścigu, którego zwycięzca założy charakterystyczny baskijski beret można znaleźć tutaj.

Pełny skład Lotto-Soudal na Vuelta al Pais Vasco 2017: Sander Armée, Sean De Bie, Maxime Monfort, Rafael Valls, Tosh Van der Sande, Jelle Vanendert, Louis Vervaeke oraz Tim Wellens. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments