Julian ArredondoKolejne ekipy podają swoje składy na zbliżające się wielkimi krokami Tour de Pologne. Dziś poznaliśmy zestawienie Europcaru oraz Trek Factory Racing.

Francuska drużyna WorldTour w Polsce stawia na “drugi garnitur” swoich zawodników. Na trasie z Gdańska do Krakowa, pojawi się m.in waleczny Bjorn Thurau, który z pewnością swoich szans będzie szukał w ucieczkach. Na trudniejszych odcinkach powinien uaktywnić się Christophe Kern, a w sprinterskich końcówkach finiszować będzie Jimmy Engoulvent. Rozprowadzać będzie go przedstawiciel młodego pokolenia – Angelo Tulik.

Dużo mocniejszym składem nad Wisłą, dysponować będzie ekipa Trek Factory Racing. W Tatrach o zwycięstwo etapowe powalczy najlepszy góral tegorocznego Giro d`Italia – Julian Arredondo, a w generalkę mogą celować dużo lepiej jeżdżący na czas – Bob Jungels (ostatnio dobra jazda w Tour of Austria) oraz Robert Kiselrovski (dziesiąty kolarz Giro). O dobry wynik na czasówce postara się Kristof Vandewalle, czyli mistrz Belgii w tej specjalności.

Europcar:

BERNAUDEAU Giovanni
COUSIN Jérôme
ENGOULVENT Jimmy
KERN Christophe
MALACARNE Davide
MEDEREL Maxime
THURAU Bjorn
TULIK Angelo

 Trek Factory Racing:

JUNGELS Bob
ARREDONDO Julián David
BEPPU Fumiyuki
FELLINE Fabio
KISERLOVSKI Robert
POPOVYCH Yaroslav
SILVESTRE Fábio
VANDEWALLE Kristof

 

Andrzej Gucwa