cieślikPaweł Cieślik (Bauknecht-Author) wygrał drugi etap i został liderem wyścigu Oberösterreichrundfahrt! Drugie miejsce zajął Karel Hnik (Etix), a trzecie Patrick Konrad (Team Gourmetfein Simplon Wels).

Drugi etap austriackiego wyścigu liczył niespełna 138 kilometrów. Pofałdowana trasa spowodowała, że na metę nie wjechał cały peleton.

Najszybszy okazał się Paweł Cieślik (Bauknecht-Author), który był szybszy od kolejnego kolarza o 13 sekund. Drugi finiszował Karel Hnik (Etix), a trzeci Patrick Konrad (Team Gourmetfein Simplon Wels). 40 miejsce ze stratą 18 sekund zajął Łukasz Wiśniowski (Etix).

Na wczorajszym, pierwszym etapie Polacy przyjechali w peletonie. Cieślik był dziesiąty, a „Wiśnia” 27. Etap wygrał Lars van der Haar (Development Team Giant-Shimano).

Paweł Cieślik został tym samym liderem klasyfikacji generalnej. Łukasz Wiśniowski jest 27.

Arek Waluga @ArekWaluga77

Poprzedni artykułBartłomiej Matysiak wygrywa 1 etap Memoriału im. J.Grundmanna i J.Wizowskiego (foto)