Piotr KirpszaLiam Bertazzo po finiszu z peletonu został zwycięzcą pierwszego etapu Tour de Serbie. Najwyżej z Polaków, Piotr Kirpsza (BDC MarcPol) przyjechał na ósmej pozycji.

Wyścig składający się z trzech etapów, rozpoczął się w miejscowości Pozarevac i to wokół niej kolarze rywalizowali na trasie 123 kilometrowego odcinka. Najszybciej z tym dystansem poradził sobie Liam Bertazzo, który na finiszu pokonał Marco Zanottiego (Parkhotel Valkenburg CT) i Ioannisa Tamouridisa (SP Tableware). Piotr Kirpsza zajął ósmą pozycję.

Na kilometr przed metą doszło do kraksy, w której uczestniczył Adrian Banaszek (BDC MarcPol).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Bertazzo, zaś Piotr Kirpsza zajmuje wysokie, czwarte miejsce dzięki bonifikatom zdobytym na lotnych premiach. Przypomnijmy, że kolarz BDC MarcPol w zeszłym roku ukończył ten wyścig na drugim stopniu podium.