saganPeter Sagan (Cannondale) wygrał trzeci etap Tour de Suisse. Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step) pozostał liderem. 17 miejsce zajął Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Sagan ograł wszystkich w sprincie z kilkudziesięcioosobowej grupy. Zawodnicy finiszowali na krótkim wzniesieniu, po przejechaniu ponad 200 kilometrów na trudnej, górzystej trasie.

Za Słowakiem zameldował się Michael Albasini (Orica GreenEdge), a trzeci był Sergio Henao (Sky Team). Pięć sekund za triumfatorem, na 17. miejscu znalazł się Davide Rebellin. Najlepszy z Polaków – Tomasz Marczyński, był 34.

Wyniki:

1 Peter SAGAN Cannondale 5:22:09
2 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 0:00:00
3 Sergio Luis HENAO MONTOYA Team Sky 0:00:00
4 Bauke MOLLEMA Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
5 Cadel EVANS BMC Racing Team 0:00:00
6 Jose Joaquin ROJAS GIL Movistar Team 0:00:00
7 Rui Alberto FARIA DA COSTA Lampre-Merida 0:00:00
8 Thibaut PINOT FDJ.fr 0:00:00
9 Mathias FRANK IAM Cycling 0:00:00
10 Roman KREUZIGER Tinkoff-Saxo 0:00:00
11 Davide FORMOLO Cannondale 0:00:00
12 Sergio PARDILLA BELLON MTN – Qhubeka 0:00:05
13 Tom Jelte SLAGTER Garmin-Sharp 0:00:05
14 Tony MARTIN Omega Pharma-QuickStep 0:00:05
15 Tom DUMOULIN Team Giant-Shimano 0:00:05
16 Arnold JEANNESSON FDJ.fr 0:00:05
17 Davide REBELLIN CCC Polsat Polkowice 0:00:05
18 Lawson CRADDOCK Team Giant-Shimano 0:00:05
19 Thomas DEGAND Wanty-Groupe Gobert 0:00:05
20 Ion IZAGIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:05
21 Eros CAPECCHI Movistar Team 0:00:05
22 Georg PREIDLER Team Giant-Shimano 0:00:05
23 Stef CLEMENT Belkin Pro Cycling Team 0:00:05
24 Christophe RIBLON AG2R La Mondiale 0:00:05
25 Alexandr KOLOBNEV Katusha Team 0:00:05
26 Johan Esteban CHAVES RUBIO Orica GreenEDGE 0:00:05
27 Marcel WYSS IAM Cycling 0:00:05
28 Javier MORENO BAZAN Movistar Team 0:00:05
29 Louis MEINTJES MTN – Qhubeka 0:00:05
30 Mattia CATTANEO Lampre-Merida 0:00:05
31 Janier Alexis ACEVEDO CALLE Garmin-Sharp 0:00:05
32 Laurens TEN DAM Belkin Pro Cycling Team 0:00:05
33 Steve MORABITO BMC Racing Team 0:00:05
34 Tomasz MARCZYNSKI CCC Polsat Polkowice 0:00:05
35 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 0:00:05
36 Johann TSCHOPP IAM Cycling 0:00:05
37 Rafael VALLS FERRI Lampre-Merida 0:00:05
38 Warren BARGUIL Team Giant-Shimano 0:00:05
39 Peter KENNAUGH Team Sky 0:00:05
40 Francis DE GREEF Wanty-Groupe Gobert 0:00:05
41 Kevin SEELDRAYERS Wanty-Groupe Gobert 0:00:14
42 Enrico GASPAROTTO Astana Pro Team 0:00:14
43 Jonathan FUMEAUX IAM Cycling 0:00:14
44 Marek RUTKIEWICZ CCC Polsat Polkowice 0:00:14
45 Andre Fernando CARDOSO S. MARTINS Garmin-Sharp 0:00:43
46 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 0:00:48
47 Benjamin KING Garmin-Sharp 0:01:03
48 Matthew BUSCHE Trek Factory Racing 0:01:03
49 Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling 0:01:03
50 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 0:01:15
51 Matti BRESCHEL Tinkoff-Saxo 0:01:25
52 Nathan BROWN Garmin-Sharp 0:01:29
53 Christian KNEES Team Sky 0:01:29
54 Christiano SALERNO Cannondale 0:01:29
55 Jaroslaw MARYCZ CCC Polsat Polkowice 0:01:29
56 Alexandre PICHOT Team Europcar 0:01:29
57 Lukasz OWSIAN CCC Polsat Polkowice 0:01:29
58 Michael SCHÄR BMC Racing Team 0:01:29
59 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 0:01:29
60 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:01:29
61 Branislau SAMOILAU CCC Polsat Polkowice 0:01:29
62 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:01:29
63 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:01:29
64 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:01:29
65 Mirko SELVAGGI Wanty-Groupe Gobert 0:01:29
66 Andy SCHLECK Trek Factory Racing 0:01:29
67 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:01:29
68 José SERPA SANTANDER Lampre-Merida 0:01:29
69 Nelson OLIVEIRA Lampre-Merida 0:01:29
70 Daniel TEKLEHAIMANOT MTN – Qhubeka 0:01:29
71 Silvan DILLIER BMC Racing Team 0:01:29
72 Gregory RAST Trek Factory Racing 0:01:29
73 Aliaksandr KUCHYNSKI Katusha Team 0:01:47
74 Bradley WIGGINS Team Sky 0:02:25
75 Jacobus VENTER MTN – Qhubeka 0:02:25
76 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 0:02:40
77 Francesco GAVAZZI Astana Pro Team 0:02:44
78 Cédric PINEAU FDJ.fr 0:03:01
79 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 0:03:01
80 Sep VANMARCKE Belkin Pro Cycling Team 0:03:13
81 Koen DE KORT Team Giant-Shimano 0:03:13
82 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 0:03:13
83 Jérémy ROY FDJ.fr 0:03:13
84 Olivier ZAUGG Tinkoff-Saxo 0:03:13
85 Joseph Lloyd DOMBROWSKI Team Sky 0:03:13
86 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:03:13
87 Fabio SABATINI Cannondale 0:04:22
88 Daniele BENNATI Tinkoff-Saxo 0:04:22
89 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:04:22
90 Daniele RATTO Cannondale 0:04:22
91 Lawrence WARBASSE BMC Racing Team 0:04:22
92 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:04:22
93 Matteo TOSATTO Tinkoff-Saxo 0:04:22
94 Michael MORKOV Tinkoff-Saxo 0:04:22
95 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:04:22
96 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:04:22
97 Tom DANIELSON Garmin-Sharp 0:04:22
98 Maciej PATERSKI CCC Polsat Polkowice 0:04:22
99 Steven KRUIJSWIJK Belkin Pro Cycling Team 0:04:22
100 Ruben PLAZA MOLINA Movistar Team 0:04:22
101 Alexander PORSEV Katusha Team 0:04:22
102 Vegard BREEN Lotto-Belisol Team 0:04:22
103 Alexander KRISTOFF Katusha Team 0:04:22
104 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 0:04:22
105 Thomas LEEZER Belkin Pro Cycling Team 0:04:22
106 Michel KREDER Wanty-Groupe Gobert 0:04:22
107 Anthony ROUX FDJ.fr 0:04:22
108 John DEGENKOLB Team Giant-Shimano 0:04:22
109 Alex DOWSETT Movistar Team 0:06:12
110 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:06:14
111 Patrick GRETSCH AG2R La Mondiale 0:06:33
112 Nino SCHURTER Orica GreenEDGE 0:07:38
113 Juan Jose LOBATO DEL VALLE Movistar Team 0:07:41
114 Valerio AGNOLI Astana Pro Team 0:07:48
115 Danilo WYSS BMC Racing Team 0:07:48
116 Laurent DIDIER Trek Factory Racing 0:07:48
117 Edward KING Cannondale 0:08:29
118 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 0:08:32
119 Geoffrey SOUPE FDJ.fr 0:08:32
120 Bryan COQUARD Team Europcar 0:08:32
121 Martin ELMIGER IAM Cycling 0:08:32
122 Valentin IGLINSKIY Astana Pro Team 0:08:32
123 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 0:08:32
124 Vladimir ISAICHEV Katusha Team 0:10:09
125 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 0:10:16
126 Jay Robert THOMSON MTN – Qhubeka 0:11:27
127 Gerald CIOLEK MTN – Qhubeka 0:11:27
128 Maxim IGLINSKIY Astana Pro Team 0:11:27
129 Fredrik KESSIAKOFF Astana Pro Team 0:12:47
130 Simon CLARKE Orica GreenEDGE 0:12:47
131 Luka MEZGEC Team Giant-Shimano 0:12:47
132 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 0:12:47
133 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:12:47
134 Chris Anker SÖRENSEN Tinkoff-Saxo 0:12:47
135 Matthew Harley GOSS Orica GreenEDGE 0:12:47
136 Ramon SINKELDAM Team Giant-Shimano 0:12:47
137 Ben SWIFT Team Sky 0:12:47
138 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:12:47
139 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:12:47
140 Mateusz TACIAK CCC Polsat Polkowice 0:12:47
141 Gatis SMUKULIS Katusha Team 0:12:47
142 Marco HALLER Katusha Team 0:12:47
143 Sander ARMEE Lotto-Belisol Team 0:12:47
144 Jelle VANENDERT Lotto-Belisol Team 0:12:47
145 Johan VAN SUMMEREN Garmin-Sharp 0:12:47
146 Maxime MEDEREL Team Europcar 0:12:47
147 Yohann GENÉ Team Europcar 0:12:47
148 Luke ROWE Team Sky 0:12:47
149 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:12:47
150 Christophe KERN Team Europcar 0:12:47
151 Fabian CANCELLARA Trek Factory Racing 0:15:25
152 Sam BEWLEY Orica GreenEDGE 0:15:25
153 Martin VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:15:25
154 Sébastien TURGOT AG2R La Mondiale 0:15:25
155 Jonas VAN GENECHTEN Lotto-Belisol Team 0:15:25
156 Jérome BAUGNIES Wanty-Groupe Gobert 0:15:25
157 Kenny DE HAES Lotto-Belisol Team 0:15:25
158 Tom BOONEN Omega Pharma-QuickStep 0:15:25
159 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:15:25
160 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:15:25
161 Moreno MOSER Cannondale 0:15:25
162 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:15:25
163 Laurent MANGEL FDJ.fr 0:15:25
164 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:15:25
165 Jimmy ENGOULVENT Team Europcar 0:15:25
166 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:15:25
167 Philip DEIGNAN Team Sky 0:15:25
168 Julian KERN AG2R La Mondiale 0:15:25
169 Roger KLUGE IAM Cycling 0:15:25
170 Bjorn THURAU Team Europcar 0:15:25

Klasyfikacja generlna:
1 Tony MARTIN Omega Pharma-QuickStep 10:44:34
2 Tom DUMOULIN Team Giant-Shimano 0:00:06
3 Peter SAGAN Cannondale 0:00:14
4 Bauke MOLLEMA Belkin Pro Cycling Team 0:00:17
5 Tom Jelte SLAGTER Garmin-Sharp 0:00:23
6 Davide FORMOLO Cannondale 0:00:27
7 Ion IZAGIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:27
8 Roman KREUZIGER Tinkoff-Saxo 0:00:28
9 Mathias FRANK IAM Cycling 0:00:29
10 Mattia CATTANEO Lampre-Merida 0:00:29
11 Peter KENNAUGH Team Sky 0:00:29
12 Sergio PARDILLA BELLON MTN – Qhubeka 0:00:31
13 Thibaut PINOT FDJ.fr 0:00:35
14 Georg PREIDLER Team Giant-Shimano 0:00:36
15 Sergio Luis HENAO MONTOYA Team Sky 0:00:36
16 Rui Alberto FARIA DA COSTA Lampre-Merida 0:00:37
17 Janier Alexis ACEVEDO CALLE Garmin-Sharp 0:00:38
18 Davide REBELLIN CCC Polsat Polkowice 0:00:38
19 Christophe RIBLON AG2R La Mondiale 0:00:39
20 Lawson CRADDOCK Team Giant-Shimano 0:00:43
21 Eros CAPECCHI Movistar Team 0:00:43
22 Marcel WYSS IAM Cycling 0:00:44
23 Laurens TEN DAM Belkin Pro Cycling Team 0:00:44
24 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 0:00:46
25 Jose Joaquin ROJAS GIL Movistar Team 0:00:51
26 Cadel EVANS BMC Racing Team 0:00:51
27 Rafael VALLS FERRI Lampre-Merida 0:00:52
28 Javier MORENO BAZAN Movistar Team 0:00:53
29 Louis MEINTJES MTN – Qhubeka 0:00:55
30 Thomas DEGAND Wanty-Groupe Gobert 0:00:58
31 Stef CLEMENT Belkin Pro Cycling Team 0:01:00
32 Tomasz MARCZYNSKI CCC Polsat Polkowice 0:01:02
33 Steve MORABITO BMC Racing Team 0:01:04
34 Enrico GASPAROTTO Astana Pro Team 0:01:04
35 Arnold JEANNESSON FDJ.fr 0:01:10
36 Johann TSCHOPP IAM Cycling 0:01:11
37 Johan Esteban CHAVES RUBIO Orica GreenEDGE 0:01:16
38 Marek RUTKIEWICZ CCC Polsat Polkowice 0:01:17
39 Jonathan FUMEAUX IAM Cycling 0:01:17
40 Francis DE GREEF Wanty-Groupe Gobert 0:01:19
41 Kevin SEELDRAYERS Wanty-Groupe Gobert 0:01:23
42 Warren BARGUIL Team Giant-Shimano 0:01:26
43 Alexandr KOLOBNEV Katusha Team 0:01:26
44 Benjamin KING Garmin-Sharp 0:01:36
45 Matthew BUSCHE Trek Factory Racing 0:01:43
46 Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling 0:01:43
47 Silvan DILLIER BMC Racing Team 0:02:06
48 Christian KNEES Team Sky 0:02:07
49 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 0:02:12
50 Andy SCHLECK Trek Factory Racing 0:02:19
51 Andre Fernando CARDOSO S. MARTINS Garmin-Sharp 0:02:19
52 Nelson OLIVEIRA Lampre-Merida 0:02:31
53 Michael SCHÄR BMC Racing Team 0:02:32
54 Nathan BROWN Garmin-Sharp 0:02:46
55 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:02:48
56 Bradley WIGGINS Team Sky 0:02:52
57 Branislau SAMOILAU CCC Polsat Polkowice 0:02:54
58 Alexandre PICHOT Team Europcar 0:03:10
59 Lukasz OWSIAN CCC Polsat Polkowice 0:03:12
60 Christiano SALERNO Cannondale 0:03:26
61 Francesco GAVAZZI Astana Pro Team 0:03:40
62 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:03:47
63 Olivier ZAUGG Tinkoff-Saxo 0:04:02
64 Jérémy ROY FDJ.fr 0:04:07
65 Joseph Lloyd DOMBROWSKI Team Sky 0:04:20
66 Koen DE KORT Team Giant-Shimano 0:04:26
67 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:04:30
68 Ruben PLAZA MOLINA Movistar Team 0:05:11
69 Steven KRUIJSWIJK Belkin Pro Cycling Team 0:05:17
70 Lawrence WARBASSE BMC Racing Team 0:05:22
71 Tom DANIELSON Garmin-Sharp 0:05:23
72 Vegard BREEN Lotto-Belisol Team 0:07:00
73 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 0:07:11
74 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:07:14
75 Patrick GRETSCH AG2R La Mondiale 0:07:21
76 Matteo TOSATTO Tinkoff-Saxo 0:07:21
77 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:07:30
78 Mirko SELVAGGI Wanty-Groupe Gobert 0:07:35
79 José SERPA SANTANDER Lampre-Merida 0:07:45
80 Aliaksandr KUCHYNSKI Katusha Team 0:08:25
81 Nino SCHURTER Orica GreenEDGE 0:08:28
82 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 0:08:42
83 Laurent DIDIER Trek Factory Racing 0:08:49
84 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 0:09:38
85 Martin ELMIGER IAM Cycling 0:10:38
86 Danilo WYSS BMC Racing Team 0:10:42
87 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:10:47
88 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 0:11:03
89 Thomas LEEZER Belkin Pro Cycling Team 0:11:03
90 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:11:27
91 Gregory RAST Trek Factory Racing 0:11:37
92 Matti BRESCHEL Tinkoff-Saxo 0:11:37
93 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 0:11:42
94 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 0:12:08
95 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:12:25
96 Maxim IGLINSKIY Astana Pro Team 0:13:16
97 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:13:21
98 Simon CLARKE Orica GreenEDGE 0:13:35
99 Ben SWIFT Team Sky 0:14:12
100 John DEGENKOLB Team Giant-Shimano 0:14:30
101 Fabio SABATINI Cannondale 0:15:05
102 Valentin IGLINSKIY Astana Pro Team 0:15:09
103 Philip DEIGNAN Team Sky 0:15:47
104 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:16:49
105 Daniel TEKLEHAIMANOT MTN – Qhubeka 0:18:07
106 Johan VAN SUMMEREN Garmin-Sharp 0:18:46
107 Edward KING Cannondale 0:18:52
108 Jelle VANENDERT Lotto-Belisol Team 0:19:07
109 Cédric PINEAU FDJ.fr 0:20:12
110 Sep VANMARCKE Belkin Pro Cycling Team 0:20:18
111 Bjorn THURAU Team Europcar 0:20:36
112 Jaroslaw MARYCZ CCC Polsat Polkowice 0:21:27
113 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 0:22:14
114 Maciej PATERSKI CCC Polsat Polkowice 0:22:23
115 Jacobus VENTER MTN – Qhubeka 0:22:34
116 Gatis SMUKULIS Katusha Team 0:22:51
117 Maxime MEDEREL Team Europcar 0:23:05
118 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 0:23:19
119 Anthony ROUX FDJ.fr 0:23:38
120 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:23:51
121 Michael MORKOV Tinkoff-Saxo 0:23:59
122 Michel KREDER Wanty-Groupe Gobert 0:24:05
123 Alexander PORSEV Katusha Team 0:24:28
124 Alexander KRISTOFF Katusha Team 0:24:28
125 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:24:30
126 Daniele BENNATI Tinkoff-Saxo 0:24:30
127 Valerio AGNOLI Astana Pro Team 0:24:37
128 Daniele RATTO Cannondale 0:24:37
129 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 0:25:37
130 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:25:38
131 Alex DOWSETT Movistar Team 0:25:38
132 Jimmy ENGOULVENT Team Europcar 0:25:56
133 Geoffrey SOUPE FDJ.fr 0:28:23
134 Juan Jose LOBATO DEL VALLE Movistar Team 0:28:38
135 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 0:28:53
136 Mateusz TACIAK CCC Polsat Polkowice 0:29:20
137 Christophe KERN Team Europcar 0:29:53
138 Vladimir ISAICHEV Katusha Team 0:30:02
139 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:30:07
140 Chris Anker SÖRENSEN Tinkoff-Saxo 0:30:21
141 Matthew Harley GOSS Orica GreenEDGE 0:30:38
142 Jay Robert THOMSON MTN – Qhubeka 0:31:17
143 Gerald CIOLEK MTN – Qhubeka 0:31:19
144 Fredrik KESSIAKOFF Astana Pro Team 0:31:55
145 Sander ARMEE Lotto-Belisol Team 0:32:20
146 Luke ROWE Team Sky 0:32:22
147 Marco HALLER Katusha Team 0:32:42
148 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:32:45
149 Julian KERN AG2R La Mondiale 0:32:50
150 Luka MEZGEC Team Giant-Shimano 0:32:57
151 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:33:00
152 Ramon SINKELDAM Team Giant-Shimano 0:33:00
153 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 0:33:17
154 Fabian CANCELLARA Trek Factory Racing 0:34:12
155 Moreno MOSER Cannondale 0:34:42
156 Martin VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:35:05
157 Laurent MANGEL FDJ.fr 0:35:12
158 Jérome BAUGNIES Wanty-Groupe Gobert 0:35:18
159 Bryan COQUARD Team Europcar 0:35:20
160 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:35:23
161 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:35:24
162 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:35:31
163 Tom BOONEN Omega Pharma-QuickStep 0:35:31
164 Jonas VAN GENECHTEN Lotto-Belisol Team 0:35:38
165 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:35:49
166 Sam BEWLEY Orica GreenEDGE 0:35:49
167 Kenny DE HAES Lotto-Belisol Team 0:35:56
168 Roger KLUGE IAM Cycling 0:36:08
169 Sébastien TURGOT AG2R La Mondiale 0:36:40
170 Yohann GENÉ Team Europcar 0:39:38

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa