Terpstra-action_otherBelgijska drużyna, w której jeżdżą Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś przedłużyła kontrakt ze zwycięzcą tegorocznego Paryż-Roubaix. Szefostwo tę decyzję uzasadnia wiarą w Holendra oraz posiadanym przez niego potencjałem. 

– Cieszę się, że drużyna obdarza mnie zaufaniem. Mam ogromną nadzieję, że rozwinę się w Omedze, która jest doskonale zorganizowanym zespołem. Jestem szczęśliwy, że zostaję nie tylko w jednej z najlepszych drużyn na świecie, ale także w ekipie, w której panuje niesamowita atmosfera. Jesteśmy przyjaciółmi, którzy czerpią radość z jazdy. Cztery lata temu wybrałem OPQS, by dorosnąć jako kolarz i wyspecjalizować się w ukochanych przeze mnie klasykach. Dziś wiem, że moja decyzja się opłaciła- wychwala swojego pracodawcę Terpstra.

Szef Omegi, Patrick Lefevere nie szczędzi z kolei komplementów Terpstrze: – To silny facet, który potrafi jeździć inteligentnie. Ma dobre relacje z kolegami i jest jednym z tych, którzy w przyszłości zbudują silny zespół na wyścigi klasyczne. 

Niki Terpstra profesjonalną karierę kolarską rozpoczął w 2007 roku. Od tamtej pory odniósł siedemnaście zwycięstw, w tym to największe – w Paryż-Roubaix. Oprócz tego, między innymi dwukrotnie zwyciężał w Dwaars Door Vlaanderen czy wygrał klasyfikację generalną Tour of Qatar. Ponadto jest podwójnym mistrzem świata w jeździe drużynowej na czas. Ma 30 lat.

Foto: © OPQS / Tim de Waele

Marta Wiśniewska