prevotPauline Ferrand Prevot (Rabobank – Liv) wygrała pierwszy etap hiszpańskiego wyścigu Emakumeen Euskal Bira. Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans) zajęła dwunaste miejsce.

88 kilometrów wokół Iurreta miały do pokonania panie startujące w pierwszym etapie wyścigu Emakumeen Euskal Bira. Na starcie stanęła jedna nasza zawodniczka – Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans).

Decydującą akcję przeprowadziły zawodniczki Rabobank – Liv, które zajęły wszystkie miejsca na podium etapu. Wygrała Pauline Ferrand Prevot, druga była Anna van der Breggen, a trzecia Marianne Vos.

Kasia Pawłowska straciła do zwyciężczyni ponad 2 minuty i uplasowała się na 12 pozycji.

Wyniki:

1º 73 FERRAND, Pauline FRA RABO LIV WOMEN C.T. 2:18:31 6″
2º 72 V.DER BREGGEN, Anna NED RABO LIV WOMEN C.T. mt. 4″
3º 71 VOS, Marianne NED RABO LIV WOMEN C.T. mt. 2″
4º 32 ARMITSTEAD, Elizabeth GBR BOEL DOLMANS C.T. a 01:00
5º 75 VAN VLEUTEN, Annemiek NED RABO LIV WOMEN C.T. a 01:00
6º 51 RATTO, Rossella ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 01:00
7º 151 HÄUSLER, Claudia GER TEAM GIANT-SHIMANO a 01:00
8º 83 MOOLMAN, Ashleigh RSA HITEC PRODUCTS a 01:00
9º 54 LUPERINI, Fabiana ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 01:00
10º 33 GUARNIER, Megan USA BOEL DOLMANS C.T. a 01:00
11º 81 LONGO, Elisa ITA HITEC PRODUCTS a 01:04
12º 36 PAWLOWSKA, Kasia POL BOEL DOLMANS C.T. a 02:09
13º 31 VAN DIJK, Eleonora NED BOEL DOLMANS C.T. a 02:09
14º 146 WORRACK, Trixi GER SPECIALIZED LULULEMO a 02:09
15º 52 CECCHINI, Elena ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 02:09
16º 1 JOHANSSON, Emma SWE ORICA – AIS a 02:09
17º 24 EDWIGE, Pitel FRA S.C.MICHELA FANINI R a 02:09
18º 91 POOLEY, Emma GBR LOTTO BELISOL LADIES a 02:13
19º 142 BLAAK, Chantal NED SPECIALIZED LULULEMO a 02:47
20º 85 CORDON, Audrey FRA HITEC PRODUCTS a 02:47
21º 4 SPRATT, Amanda AUS ORICA – AIS a 02:47
22º 143 BRENNAUER, Lisa GER SPECIALIZED LULULEMO a 02:47
23º 74 BRAND, Lucinda NED RABO LIV WOMEN C.T. a 02:47
24º 103 ZORZI, Susanna ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 02:47
25º 163 SANTESTEBAN, Ane ESP ALE CIPOLLINI a 02:47
26º 34 DAAMS, Jessie BEL BOEL DOLMANS C.T. a 02:47
27º 3 GILLOW, Shara AUS ORICA – AIS a 02:47
28º 101 AMIALIUSIK, Alena BLR ASTANA-BE PINK W.T. a 02:47
29º 164 BERLATO, Elena ITA ALE CIPOLLINI a 02:47
30º 141 CROMWELL, Tiffany AUS SPECIALIZED LULULEMO a 02:47
31º 161 GUDERZO, Tatiana ITA ALE CIPOLLINI a 02:47
32º 153 POLSPOEL, Maaike BEL TEAM GIANT-SHIMANO a 03:18
33º 125 BECKER, Charlotte GER GERMAN N.T. a 03:18
34º 131 RAMIREZ, Anna ESP BIZKAIA-DURANGO a 03:18
35º 122 FENNEL, Esther GER GERMAN N.T. a 04:03
36º 26 HEEB, Barbara SUI S.C.MICHELA FANINI R a 05:25
37º 144 DELZENNE, Elise FRA SPECIALIZED LULULEMO a 05:47
38º 84 BJORNSRUD, Miriam NOR HITEC PRODUCTS a 05:47
39º 165 CARRETTA, Valentina ITA ALE CIPOLLINI a 05:47
40º 106 TUHAI, Ksenia BLR ASTANA-BE PINK W.T. a 05:47
41º 152 PIETERS, Amy NED TEAM GIANT-SHIMANO a 05:47
42º 44 NUÑO, Aida ESP LOINTEK a 05:47
43º 2 GUNNEWIJK, Loes NED ORICA – AIS a 05:47
44º 22 VIECELI, Lara ITA S.C.MICHELA FANINI R a 05:47
45º 136 ESKAMENDI, Dorleta ESP BIZKAIA-DURANGO a 05:47
46º 132 SAN SEBASTIAN, Irene ESP BIZKAIA-DURANGO a 05:47
47º 46 MERINO, Eider ESP LOINTEK a 05:47
48º 41 BIANNIC, Aude FRA LOINTEK a 05:47
49º 13 FIORI, Jennifer ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 05:47
50º 42 GONZALEZ, Lucia ESP LOINTEK a 05:47
51º 121 POHL, Stephanie GER GERMAN N.T. a 05:47
52º 16 PIEROBON, Chiara ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 05:47
53º 76 DE JONG, Thalita NED RABO LIV WOMEN C.T. a 07:03
54º 95 VKEMANS, Anisha BEL LOTTO BELISOL LADIES a 07:03
55º 134 OLABERRIA, Leire ESP BIZKAIA-DURANGO a 07:39
56º 82 HOSKING, Chloe AUS HITEC PRODUCTS a 07:39
57º 92 RIJKES, Sarah AUT LOTTO BELISOL LADIES a 07:39
58º 105 VALSECCHI, Silvia ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 07:39
59º 5 SCANDOLARA, Valentina ITA ORICA – AIS a 07:39
60º 12 PALADIN, Soraya ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 07:39
61º 126 KROGER, Mieke GER GERMAN N.T. a 07:59
62º 15 PALADIN, Asja ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 08:15
63º 112 PEREIRA, Ilda POR PORTUGAL SELECCION a 10:23
64º 111 REIS, Daniela POR PORTUGAL SELECCION a 10:23
65º 166 PAVIN, Michela ITA ALE CIPOLLINI a 10:23
66º 135 NORIEGA, Mayalen ESP BIZKAIA-DURANGO a 10:23
67º 145 ROWNEY, Loren AUS SPECIALIZED LULULEMO a 10:23
68º 123 SCHNITZMEIER, Anna B. GER GERMAN N.T. a 10:23
69º 35 MAJERUS, Christine LUX BOEL DOLMANS C.T. a 10:23
70º 21 RIST, Liisi EST S.C.MICHELA FANINI R a 10:23
71º 94 DALTON, Heidi RSA LOTTO BELISOL LADIES a 10:23
72º 53 BORGATO, Giada ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 10:23
73º 45 LOPEZ, Belen ESP LOINTEK a 10:23
74º 133 LEKUONA, Lierni ESP BIZKAIA-DURANGO a 10:23
75º 43 GUTIERREZ, Sheyla ESP LOINTEK a 10:23
76º 115 CARPINTEIRO, Celina POR PORTUGAL SELECCION a 10:52
77º 155 MACKAIJ, Floortje NED TEAM GIANT-SHIMANO a 13:15
78º 104 UMUTZHANOVA, Makha. KAZ ASTANA-BE PINK W.T. a 13:17
79º 154 DE VRIES, Marijn NED TEAM GIANT-SHIMANO a 13:17
80º 23 EPELDE, Mireia ESP S.C.MICHELA FANINI R a 13:17
81º 11 BITTO, Irene ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 13:17
82º 124 KÜLMER, Lisa GER GERMAN N.T. a 13:17
83º 162 TAGLIAFERRO, Marta ITA ALE CIPOLLINI a 13:21
84º 25 BASTIANELLI, Valentina ITA S.C.MICHELA FANINI R a 13:55
85º 86 OLSSON, Sara SWE HITEC PRODUCTS a 18:38
86º 156 WILLEKE, Knol NED TEAM GIANT-SHIMANO a 18:38
87º 102 ALGISI, Alice ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 18:38
88º 93 MEYVISCH, Molly BEL LOTTO BELISOL LADIES a 18:38
89º 14 GRIFI, Sara ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 18:47
90º 114 VIGARIO, Ana POR PORTUGAL SELECCION a 18:47
91º 55 FERNANDES, Uenia BRA ESTADO DE MEXICO-FAR a 18:47
92º 113 CAETANO, Isabel POR PORTUGAL SELECCION a 18:47

Klasyfikacja generalna:

1º 73 FERRAND, Pauline FRA RABO LIV WOMEN C.T. 02:18:22
2º 72 V.DER BREGGEN, Anna NED RABO LIV WOMEN C.T. a 04
3º 71 VOS, Marianne NED RABO LIV WOMEN C.T. a 05
4º 32 ARMITSTEAD, Elizabeth GBR BOEL DOLMANS C.T. a 01:09
5º 75 VAN VLEUTEN, Annemiek NED RABO LIV WOMEN C.T. a 01:09
6º 51 RATTO, Rossella ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 01:09
7º 151 HÄUSLER, Claudia GER TEAM GIANT-SHIMANO a 01:09
8º 83 MOOLMAN, Ashleigh RSA HITEC PRODUCTS a 01:09
9º 54 LUPERINI, Fabiana ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 01:09
10º 33 GUARNIER, Megan USA BOEL DOLMANS C.T. a 01:09
11º 81 LONGO, Elisa ITA HITEC PRODUCTS a 01:13
12º 36 PAWLOWSKA, Kasia POL BOEL DOLMANS C.T. a 02:18
13º 31 VAN DIJK, Eleonora NED BOEL DOLMANS C.T. a 02:18
14º 146 WORRACK, Trixi GER SPECIALIZED LULULEMO a 02:18
15º 52 CECCHINI, Elena ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 02:18
16º 1 JOHANSSON, Emma SWE ORICA – AIS a 02:18
17º 24 EDWIGE, Pitel FRA S.C.MICHELA FANINI R a 02:18
18º 91 POOLEY, Emma GBR LOTTO BELISOL LADIES a 02:22
19º 142 BLAAK, Chantal NED SPECIALIZED LULULEMO a 02:56
20º 85 CORDON, Audrey FRA HITEC PRODUCTS a 02:56
21º 4 SPRATT, Amanda AUS ORICA – AIS a 02:56
22º 143 BRENNAUER, Lisa GER SPECIALIZED LULULEMO a 02:56
23º 74 BRAND, Lucinda NED RABO LIV WOMEN C.T. a 02:56
24º 103 ZORZI, Susanna ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 02:56
25º 163 SANTESTEBAN, Ane ESP ALE CIPOLLINI a 02:56
26º 34 DAAMS, Jessie BEL BOEL DOLMANS C.T. a 02:56
27º 3 GILLOW, Shara AUS ORICA – AIS a 02:56
28º 101 AMIALIUSIK, Alena BLR ASTANA-BE PINK W.T. a 02:56
29º 164 BERLATO, Elena ITA ALE CIPOLLINI a 02:56
30º 141 CROMWELL, Tiffany AUS SPECIALIZED LULULEMO a 02:56
31º 161 GUDERZO, Tatiana ITA ALE CIPOLLINI a 02:56
32º 153 POLSPOEL, Maaike BEL TEAM GIANT-SHIMANO a 03:27
33º 125 BECKER, Charlotte GER GERMAN N.T. a 03:27
34º 131 RAMIREZ, Anna ESP BIZKAIA-DURANGO a 03:27
35º 122 FENNEL, Esther GER GERMAN N.T. a 04:12
36º 26 HEEB, Barbara SUI S.C.MICHELA FANINI R a 05:34
37º 144 DELZENNE, Elise FRA SPECIALIZED LULULEMO a 05:56
38º 84 BJORNSRUD, Miriam NOR HITEC PRODUCTS a 05:56
39º 165 CARRETTA, Valentina ITA ALE CIPOLLINI a 05:56
40º 106 TUHAI, Ksenia BLR ASTANA-BE PINK W.T. a 05:56
41º 152 PIETERS, Amy NED TEAM GIANT-SHIMANO a 05:56
42º 44 NUÑO, Aida ESP LOINTEK a 05:56
43º 2 GUNNEWIJK, Loes NED ORICA – AIS a 05:56
44º 22 VIECELI, Lara ITA S.C.MICHELA FANINI R a 05:56
45º 136 ESKAMENDI, Dorleta ESP BIZKAIA-DURANGO a 05:56
46º 132 SAN SEBASTIAN, Irene ESP BIZKAIA-DURANGO a 05:56
47º 46 MERINO, Eider ESP LOINTEK a 05:56
48º 41 BIANNIC, Aude FRA LOINTEK a 05:56
49º 13 FIORI, Jennifer ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 05:56
50º 42 GONZALEZ, Lucia ESP LOINTEK a 05:56
51º 121 POHL, Stephanie GER GERMAN N.T. a 05:56
52º 16 PIEROBON, Chiara ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 05:56
53º 76 DE JONG, Thalita NED RABO LIV WOMEN C.T. a 07:12
54º 95 VKEMANS, Anisha BEL LOTTO BELISOL LADIES a 07:12
55º 134 OLABERRIA, Leire ESP BIZKAIA-DURANGO a 07:48
56º 82 HOSKING, Chloe AUS HITEC PRODUCTS a 07:48
57º 92 RIJKES, Sarah AUT LOTTO BELISOL LADIES a 07:48
58º 105 VALSECCHI, Silvia ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 07:48
59º 5 SCANDOLARA, Valentina ITA ORICA – AIS a 07:48
60º 12 PALADIN, Soraya ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 07:48
61º 126 KROGER, Mieke GER GERMAN N.T. a 08:08
62º 15 PALADIN, Asja ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 08:24
63º 112 PEREIRA, Ilda POR PORTUGAL SELECCION a 10:32
64º 111 REIS, Daniela POR PORTUGAL SELECCION a 10:32
65º 166 PAVIN, Michela ITA ALE CIPOLLINI a 10:32
66º 135 NORIEGA, Mayalen ESP BIZKAIA-DURANGO a 10:32
67º 145 ROWNEY, Loren AUS SPECIALIZED LULULEMO a 10:32
68º 123 SCHNITZMEIER, Anna B. GER GERMAN N.T. a 10:32
69º 35 MAJERUS, Christine LUX BOEL DOLMANS C.T. a 10:32
70º 21 RIST, Liisi EST S.C.MICHELA FANINI R a 10:32
71º 94 DALTON, Heidi RSA LOTTO BELISOL LADIES a 10:32
72º 53 BORGATO, Giada ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 10:32
73º 45 LOPEZ, Belen ESP LOINTEK a 10:32
74º 133 LEKUONA, Lierni ESP BIZKAIA-DURANGO a 10:32
75º 43 GUTIERREZ, Sheyla ESP LOINTEK a 10:32
76º 115 CARPINTEIRO, Celina POR PORTUGAL SELECCION a 11:01
77º 155 MACKAIJ, Floortje NED TEAM GIANT-SHIMANO a 13:24
78º 104 UMUTZHANOVA, Makha. KAZ ASTANA-BE PINK W.T. a 13:26
79º 154 DE VRIES, Marijn NED TEAM GIANT-SHIMANO a 13:26
80º 23 EPELDE, Mireia ESP S.C.MICHELA FANINI R a 13:26
81º 11 BITTO, Irene ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 13:26
82º 124 KÜLMER, Lisa GER GERMAN N.T. a 13:26
83º 162 TAGLIAFERRO, Marta ITA ALE CIPOLLINI a 13:30
84º 25 BASTIANELLI, Valentina ITA S.C.MICHELA FANINI R a 14:04
85º 86 OLSSON, Sara SWE HITEC PRODUCTS a 18:47
86º 156 WILLEKE, Knol NED TEAM GIANT-SHIMANO a 18:47
87º 102 ALGISI, Alice ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 18:47
88º 93 MEYVISCH, Molly BEL LOTTO BELISOL LADIES a 18:47
89º 14 GRIFI, Sara ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 18:56
90º 114 VIGARIO, Ana POR PORTUGAL SELECCION a 18:56
91º 55 FERNANDES, Uenia BRA ESTADO DE MEXICO-FAR a 18:56
92º 113 CAETANO, Isabel POR PORTUGAL SELECCION a 18:56

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net