GilbertPhilippe Gilbert (BMC) postanowił nie startować w tegorocznej edycji Tour de France. Jak podaje „L’Equipe” Belg w tym sezonie skupi się na mistrzostwach świata i Vuelta a Espana. 

Gilbert czterokrotnie w swojej karierze łączył start w Tour de France z jazdą we Vuelcie w jednym sezonie, wliczając w to rok 2012, kiedy udało mu się zdobyć mistrzostwo świata w Valkenburgu. Tym razem szefowie jego drużyny postanowili zmienić jego kalendarz startów.

Po dwóch trudnych sezonach, Belg inaczej pokierował swoimi przygotowaniami, dzięki czemu jego wyniki się polepszyły. 31-latek w zeszłym roku na tym etapie sezonu nie mógł się pochwalić żadnym zwycięstwem podczas Ardeńskich Klasyków. Tegoroczna wiosna była dla niego o wiele lepsza, czego potwierdzeniem były triumfy w Brabanckiej Strzale i Amstel Gold Race.
W ostatnich dniach Gilbertowi udało się zająć czwarte miejsce na Wyścigu Dookoła Belgii. Jego kolejne starty to GP du Canton d’Argovie w Szwajcarii oraz wyścig dookoła kraju Helwetów.
Liderem BMC na „Wielkiej Pętli” będzie Tejay van Garderen.Sikor

Poprzedni artykułNiepewny start Van Den Broecka na Tour de France
Następny artykułDanny Van Poppel zwycięzcą prologu Tour de Luxembourg 2014
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments