Danny Van Poppel (Trek Factory Racing) został triumfatorem prologu otwierającego 74 edycję Tour de Luxembourg.
Krótki dystans, jedynie dwa i pół kilometra Poppel pokonał w 3:58. Drugi czas, ze stratą czterech sekund wykręcił Jean Pierre Drucker (Wanty), trzecie miejsce zajął Alex Kirch (Leoparda Development Team).
Tegoroczna edycja Tour de Luxembourg (kat. 2.HC) składa się z prologu i czterech etapów. Czwartkowy odcinek liczy 173 kilometry. W Luksemburgu nie jedzie żaden z Polaków.
Poszczególne etapy:
.
Wyniki prologu:
1 | Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing | 0:03:59 | |
2 | Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty – Groupe Gobert | 0:00:04 | |
3 | Alex Kirsch (Lux) Leopard Development Team | 0:00:04 | |
4 | Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:00:08 | |
5 | Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:00:11 | |
6 | Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting | 0:00:13 | |
7 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol | 0:00:13 | |
8 | Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo | ||
9 | Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo | 0:00:13 | |
10 | Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo | 0:00:14 | |
11 | Sebastien Delfosse (Bel) Wallonie – Bruxelles | 0:00:15 | |
12 | Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol | 0:00:17 | |
13 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:00:18 | |
14 | Roman Maikin (Rus) RusVelo | 0:00:19 | |
15 | Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing | 0:00:20 | |
16 | Fábio Silvestre (Por) Trek Factory Racing | 0:00:20 | |
17 | Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol | 0:00:20 | |
18 | Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:00:20 | |
19 | Nils Politt (Ger) Team Stölting | 0:00:21 | |
20 | Dennis Coenen (Bel) Leopard Development Team | 0:00:22 | |
21 | Christian Mager (Ger) Team Stölting | 0:00:22 | |
22 | Laurent Evrard (Bel) Wallonie – Bruxelles | 0:00:22 | |
23 | Tom Thill (Lux) Leopard Development Team | 0:00:22 | |
24 | Juan Esteban Arango (Col) Colombia | 0:00:22 | |
25 | Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN – Qhubeka | 0:00:23 | |
26 | Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo | 0:00:23 | |
27 | Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli-Yellow Fluo | 0:00:23 | |
28 | Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol | 0:00:23 | |
29 | Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo | 0:00:24 | |
30 | Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:00:24 | |
31 | Yuriy Vasyliv (Ger) Team Stölting | 0:00:24 | |
32 | Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:00:25 | |
33 | Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing | 0:00:25 | |
34 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol | 0:00:26 | |
35 | Laurens De Vreese (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:00:26 | |
36 | Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka | 0:00:26 | |
37 | Linus Gerdemann (Ger) MTN – Qhubeka | 0:00:26 | |
38 | Phil Bauhaus (Ger) Team Stölting | 0:00:27 | |
39 | Johan Coenen (Bel) Team Differdange – Losch | ||
40 | Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert | 0:00:27 | |
41 | Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing | 0:00:27 | |
42 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:00:28 | |
43 | Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo | 0:00:28 | |
44 | Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo | 0:00:28 | |
45 | Pit Schlechter (Lux) Leopard Development Team | 0:00:28 | |
46 | Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka | 0:00:28 | |
47 | Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:00:29 | |
48 | Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing | 0:00:29 | |
49 | Artem Ovechkin (Rus) RusVelo | 0:00:30 | |
50 | Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka | 0:00:30 | |
51 | Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo | 0:00:30 | |
52 | Bjorn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:00:30 | |
53 | Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka | 0:00:30 | |
54 | Boris Vallée (Bel) Lotto Belisol | 0:00:31 | |
55 | Sergey Lagutin (Rus) RusVelo | 0:00:31 | |
56 | Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo | 0:00:31 | |
57 | Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:00:31 | |
58 | Egoitz García (Spa) Cofidis, Solutions Credits | 0:00:32 | |
59 | Markus Eichler (Ger) Team Stölting | 0:00:32 | |
60 | Edward Fabián Díaz (Col) Colombia | 0:00:32 | |
61 | Jarlinson Pantano (Col) Colombia | 0:00:32 | |
62 | Janis Dakteris (Lat) Team Differdange – Losch | 0:00:32 | |
63 | Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing | 0:00:32 | |
64 | Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo | 0:00:33 | |
65 | Mirco Saggiorato (Swi) Team Stölting | 0:00:33 | |
66 | Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo | 0:00:33 | |
67 | Tom Dernies (Bel) Wallonie – Bruxelles | 0:00:33 | |
68 | Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team | 0:00:34 | |
69 | Joel Zangerle (Lux) Leopard Development Team | 0:00:34 | |
70 | Maxime Anciaux (Bel) Wallonie – Bruxelles | 0:00:34 | |
71 | Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka | 0:00:34 | |
72 | Juan Pablo Valencia (Col) Colombia | 0:00:34 | |
73 | Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert | 0:00:34 | |
74 | César Bihel (Fra) Team Differdange – Losch | 0:00:34 | |
75 | Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team | 0:00:35 | |
76 | Ivan Balykin (Rus) RusVelo | 0:00:36 | |
77 | Robinson Chalapud (Col) Colombia | 0:00:36 | |
78 | Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo | 0:00:36 | |
79 | Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits | 0:00:36 | |
80 | Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo | 0:00:37 | |
81 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol | 0:00:37 | |
82 | Edwin Avila (Col) Colombia | 0:00:38 | |
83 | Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo | 0:00:39 | |
84 | Darwin Ferney Pantoja (Col) Colombia | 0:00:39 | |
85 | Ruben Menendez (Spa) Team Differdange – Losch | 0:00:40 | |
86 | Diego Milan (Dom) Team Differdange – Losch | 0:00:40 | |
87 | Florent Mottet (Bel) Wallonie – Bruxelles | 0:00:41 | |
88 | Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing | 0:00:41 | |
89 | Boris Dron (Bel) Wallonie – Bruxelles | 0:00:41 | |
90 | Matthias Plarre (Ger) Leopard Development Team | 0:00:42 | |
91 | Guiseppe Fonzi (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo | 0:00:42 | |
92 | Michal Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo | 0:00:43 | |
93 | Sergey Firsanov (Rus) RusVelo | 0:00:44 | |
94 | Joaquin Sobrino (Spa) Team Differdange – Losch | 0:00:45 | |
95 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol | 0:00:45 | |
96 | Jonathan Paredes (Col) Colombia | 0:00:48 | |
97 | Julien Stassen (Bel) Wallonie – Bruxelles | 0:00:48 | |
98 | Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Neri Sottoli-Yellow Fluo | 0:00:48 | |
99 | Quentin Bertholet (Bel) Wallonie – Bruxelles | 0:00:49 | |
100 | Thomas Koep (Ger) Team Stölting | 0:00:51 | |
101 | Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Losch | 0:00:51 | |
102 | Roberto De Patre (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo | 0:00:54 | |
103 | Corrado Lampa (Ita) Team Differdange – Losch | 0:00:54 |