Van PoppelDanny Van Poppel (Trek Factory Racing) został triumfatorem prologu otwierającego 74 edycję Tour de Luxembourg. 

Krótki dystans, jedynie dwa i pół kilometra Poppel pokonał w 3:58. Drugi czas, ze stratą czterech sekund wykręcił Jean Pierre Drucker (Wanty), trzecie miejsce zajął Alex Kirch (Leoparda Development Team).

Tegoroczna edycja Tour de Luxembourg (kat. 2.HC) składa się z prologu i czterech etapów. Czwartkowy odcinek liczy 173 kilometry. W Luksemburgu nie jedzie żaden z Polaków.

Poszczególne etapy:

PrologJune 04, 2014Luxembourg – Luxembourg2.55 km  
Etap 1June 05, 2014Luxembourg – Hesperange172.6 km
Etap 2June 06, 2014Rosport – Schifflange157.4 km
Etap 3June 07, 2014Eschweiler – Differdange205.8 km
Etap 4June 08, 2014Mersch – Luxembourg168.2 km

.

Wyniki prologu:

1Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing0:03:59
2Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty – Groupe Gobert0:00:04
3Alex Kirsch (Lux) Leopard Development Team0:00:04
4Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits0:00:08
5Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits0:00:11
6Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting0:00:13
7Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol0:00:13
8Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo
9Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo0:00:13
10Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo0:00:14
11Sebastien Delfosse (Bel) Wallonie – Bruxelles0:00:15
12Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol0:00:17
13Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits0:00:18
14Roman Maikin (Rus) RusVelo0:00:19
15Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing0:00:20
16Fábio Silvestre (Por) Trek Factory Racing0:00:20
17Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol0:00:20
18Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits0:00:20
19Nils Politt (Ger) Team Stölting0:00:21
20Dennis Coenen (Bel) Leopard Development Team0:00:22
21Christian Mager (Ger) Team Stölting0:00:22
22Laurent Evrard (Bel) Wallonie – Bruxelles0:00:22
23Tom Thill (Lux) Leopard Development Team0:00:22
24Juan Esteban Arango (Col) Colombia0:00:22
25Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN – Qhubeka0:00:23
26Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo0:00:23
27Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli-Yellow Fluo0:00:23
28Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol0:00:23
29Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo0:00:24
30Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert0:00:24
31Yuriy Vasyliv (Ger) Team Stölting0:00:24
32Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert0:00:25
33Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing0:00:25
34André Greipel (Ger) Lotto Belisol0:00:26
35Laurens De Vreese (Bel) Wanty – Groupe Gobert0:00:26
36Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka0:00:26
37Linus Gerdemann (Ger) MTN – Qhubeka0:00:26
38Phil Bauhaus (Ger) Team Stölting0:00:27
39Johan Coenen (Bel) Team Differdange – Losch
40Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert0:00:27
41Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing0:00:27
42Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits0:00:28
43Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo0:00:28
44Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo0:00:28
45Pit Schlechter (Lux) Leopard Development Team0:00:28
46Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka0:00:28
47Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits0:00:29
48Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing0:00:29
49Artem Ovechkin (Rus) RusVelo0:00:30
50Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka0:00:30
51Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo0:00:30
52Bjorn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert0:00:30
53Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka0:00:30
54Boris Vallée (Bel) Lotto Belisol0:00:31
55Sergey Lagutin (Rus) RusVelo0:00:31
56Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo0:00:31
57Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert0:00:31
58Egoitz García (Spa) Cofidis, Solutions Credits0:00:32
59Markus Eichler (Ger) Team Stölting0:00:32
60Edward Fabián Díaz (Col) Colombia0:00:32
61Jarlinson Pantano (Col) Colombia0:00:32
62Janis Dakteris (Lat) Team Differdange – Losch0:00:32
63Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing0:00:32
64Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo0:00:33
65Mirco Saggiorato (Swi) Team Stölting0:00:33
66Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo0:00:33
67Tom Dernies (Bel) Wallonie – Bruxelles0:00:33
68Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team0:00:34
69Joel Zangerle (Lux) Leopard Development Team0:00:34
70Maxime Anciaux (Bel) Wallonie – Bruxelles0:00:34
71Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka0:00:34
72Juan Pablo Valencia (Col) Colombia0:00:34
73Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert0:00:34
74César Bihel (Fra) Team Differdange – Losch0:00:34
75Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team0:00:35
76Ivan Balykin (Rus) RusVelo0:00:36
77Robinson Chalapud (Col) Colombia0:00:36
78Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo0:00:36
79Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits0:00:36
80Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo0:00:37
81Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol0:00:37
82Edwin Avila (Col) Colombia0:00:38
83Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo0:00:39
84Darwin Ferney Pantoja (Col) Colombia0:00:39
85Ruben Menendez (Spa) Team Differdange – Losch0:00:40
86Diego Milan (Dom) Team Differdange – Losch0:00:40
87Florent Mottet (Bel) Wallonie – Bruxelles0:00:41
88Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing0:00:41
89Boris Dron (Bel) Wallonie – Bruxelles0:00:41
90Matthias Plarre (Ger) Leopard Development Team0:00:42
91Guiseppe Fonzi (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo0:00:42
92Michal Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo0:00:43
93Sergey Firsanov (Rus) RusVelo0:00:44
94Joaquin Sobrino (Spa) Team Differdange – Losch0:00:45
95Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol0:00:45
96Jonathan Paredes (Col) Colombia0:00:48
97Julien Stassen (Bel) Wallonie – Bruxelles0:00:48
98Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Neri Sottoli-Yellow Fluo0:00:48
99Quentin Bertholet (Bel) Wallonie – Bruxelles0:00:49
100Thomas Koep (Ger) Team Stölting0:00:51
101Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Losch0:00:51
102Roberto De Patre (Ita) Neri Sottoli-Yellow Fluo0:00:54
103Corrado Lampa (Ita) Team Differdange – Losch0:00:54