Już w środę rozpoczyna się wyścig dookoła Belgii (23-27 maj). Na starcie zobaczymy wracającego do rywalizacji po ponad miesięcznej przerwie Philippe Gilberta. Belg będzie bronił tytułu wywalczonego w 2011 roku.

Początek sezonu dla Gilberta nie był najlepszy, wręcz nieudany. Najlepsze miejsce jakie udało mu się zająć to 3. lokata w ardeńskim klasyku La Flèche Wallonne. Dobry wynik wskazywał na zwyżkę formy, jednak po Liège-Bastogne-Liège nie startował, przygotowywał się w domu do letnich startów.

„To była dobra decyzja, aby ten miesiąc spędzić w domu. To nie był czas stracony. Mogłem uruchomić nową bazę treningową by odbudować swoją formę .” – powiedział belgijski mistrz.

29 – latek zdaje sobie sprawę z tego, że aby obronić tytuł z przed roku będzie naprawdę trudno, zapowiada jednak walkę o etapowe zwycięstwo.

Skład BMC Racing Team na Tour of Belgium:

Adam Blythe, Marcus Burghardt, Philippe Gilbert, Martin Kohler, Klaas Lodewyck, Amaël Moinard, Manuel Quinziato and Michael Schär.

Asia

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułZapowiedź 16. etapu Giro d`Italia,
Następny artykułSylwester Szmyd: „Purito, Scarpa i Ivan będą stali na podium w przyszłą niedzielę…”
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments