Miniony sezon dla Philippe Gilberta był fantastyczny. Odniósł w nim aż 19. zwycięstw. Został również podwójnym mistrzem swojego kraju . Początek obecnego sezonu nie układa się dla niego najlepiej. Belg jak na razie nie triumfował ani razu, a jego nowa ekipa BMC Racing Team, ma na koncie tylko jedną wygraną.

Uznawany za jednego z faworytów Gilbert, nie ukończył wczorajszego klasyku E3 Prijs Vlaanderen – Harelbeke. Po przejechaniu ok. 143 km zrezygnował z dalszej jazdy. Jak sam przyznał, po porostu nie miał siły by jechać dalej.

„Wszystko szło dobrze ale tylko do czasu. Nagle poczułem się pusty, bez energii. Nie mogłem kontynuować jazdy”

Według lekarza zespołu BMC, przyczyną nieudanych startów Belga jest infekcja stomatologiczna. Jego problemy z zębami zaczęły się już w okresie przygotowań do wyścigu Mediolan- San Remo. Wcześniej między innymi z powodu przeziębienia zmuszony był wycofać się z Tirreno-Adriatico.

Ze względu na problemy z zębem Philippe nie mógł jeść normalnie. Stracił przez ten czas sporo na wadze „ – powiedział Giovanni Ruffini.”To wyjaśnia jego brak energii. Pracujemy nad tym. Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej” – dodał.

Jutro Gilbert ma stanąć na starcie wyścigu Gent-Wevelgem. Oprócz niego w barwach BMC pojadą również: Alessandro Ballan (Wło), Michael Schär (Szw). Marcus Burghardt (Dan), George Hincapie (USA), Taylor Phinney (USA), Greg Van Avermaet( Bel), Thor Hushovd (Nor).

Miniony sezon dla Philippe Gilberta był fantastyczny. Odniósł w nim aż 19. zwycięstw.  Został również podwójnym mistrzem swojego kraju . Początek obecnego sezonu nie układa się dla niego najlepiej. Belg jak na razie nie triumfował ani razu a jego nowa ekipa BMC Racing Team, ma na koncie tylko jedną wygraną.
Uznawany za jednego z faworytów Gilbert, nie ukończył wczorajszego klasyku E3 Prijs Vlaanderen – Harelbeke.  Po przejechaniu ok. 143 km zrezygnował z dalszej jazdy. Jak sam przyznał,  po porostu nie miał siły by jechać dalej.

„Wszystko szło dobrze ale tylko do czasu. Nagle poczułem się pusty bez energii. Nie mogłem kontynuować jazdy”
Według lekarza zespołu BMC, przyczyną nieudanych startów Belga jest infekcja stomatologiczna. Jego problemy z zębami zaczęły się już w okresie przygotowań do wyścigu Mediolan- San Remo. Wcześniej między innymi z powodu  przeziębienia zmuszony był wycofać się z Tirreno-Adriatico.
„Ze względu na problemy z zębem Philippe nie mógł jeść normalnie. Stracił przez ten czas sporo na wadze ” – powiedział Giovanni Ruffini.” To wyjaśnia jego brak energii. Pracujemy nad tym. Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej ” – dodał.
 
Jutro Gilbert ma stanąć na starcie wyścigu Gent-Wevelgem.  Oprócz niego w barwach BMC pojadą również:  Alessandro Ballan (Wło), Michael Schär (Szw). Marcus Burghardt (Dan), George Hincapie (USA), Taylor Phinney (USA), Greg Van Avermaet( Bel),  Thor Hushovd (Nor)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments