Michał Olejnik (Team Véranda Rideau-Super U) wygrał 37 edycję wyścigu Grand Prix Gilbert-Bousquet. Polak pokonał mistrza świata juniorów z 2011 roku, Pierre-Henri Lecuisinier.

Kolarze rywalizowali na dystansie 155 kilometrów wokół francuskiej miejscowości Landivisiau.

Nasz rodak okazał się dziś najszybszy, zwyciężając z mistrzem świata juniorów z Kopenhagi, Pierre-Henri Lecuisinier (Vendée U). Trzecie miejsce zajął Christopher De Souza (USSA Pavilly Barentin).

„Bardzo pasowała mi dzisiejsza trasa, w końcówce mieliśmy do pokonania 8 rund, na każdej 700-metrowy podjazd. Z siedmioosobowej grupki, na 300 metrów przed metą zaatakowałem i udało się. Peleton za nami przyjechał mocno przerzedzony” – powiedział dla naszosie.pl Michał Olejnik.

Brat Michała, Tomek przyjechał także na dobrej, dwunastej pozycji.

Top 15:

1. Mickaël Olejnik (Véranda Rideau U)
2. P-H. Lecuisinier (Vendée U)
3. C. De Souza (USSA Pavilly-Barentin)
4. S. Nauwynck (VL Technics-Abutriek)
5. R. Kowalski (VC Rouen 76)
6. E. Louyest (Team U Nantes – Atlantique)
7. C. Saint-Martin (USSA Pavilly Barentin)