Przemysław KasperkiewiczPrzemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author) wygrał pierwszy etap Wyścigu Pokoju do lat 23 i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 

Na starcie do wyścigu składającego się z trzech etapów stanęło 103 kolarzy, a na pierwszym odcinku pokonali trasę z miejscowości Jesenik do Rymarova. Całość liczyła 122 kilometry.

O losach wyścigu zdecydowała ucieczka dwóch zawodników: Przemka Kasperkiewicza i Toma Bosmansa (VL Technics – Abutriek).  Na 50 kilometrów przed metą ich przewaga wynosiła prawie dwie minuty. W peletonie mocno pracowali kolarze Lotto Belisol.

Jednak dobrze współpracująca dwójka nie dała się dogonić i między sobą ci dwaj zawodnicy rozstrzygnęli losy etapu. Górą był Przemysław Kasperkiewicz. Peleton przyprowadził Frantisek Sisr (Dukla Praha).

Wyniki 1 etapu Wyścigu Pokoju do lat 23:

1 KASPERKIEWICZ Przemyslaw BAUKNECHT – AUTHOR POL les 122 km en 02h57’06” (b: 16”) (moy: 41,33 km/h)
2 BOSMANS Tom VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:00 (b: 10”)
3 SISR Frantisek TEAM DUKLA PRAHA CZE 00:09 (b: 4”)
4 PIBERNIK Luka RADENSKA – KUOTA SLO 00:09
5 VAN ROOY Kenneth LOTTO BELISOL U23 BEL 00:09
6 BALLET Mathias CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 00:09
7 HEMROULLE Johan BMC DEVELOPMENT TEAM BEL 00:09
8 TUREK Daniel CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:09
9 DE WITTE Mathias CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 00:09
10 LÓPEZ COZAR Juan SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:09
11 STOSZ Patryk POLAND NATIONAL TEAM POL 00:09
12 MEIER Alexander GEBRUDER WEISS-OBERND GER 00:09
13 HOELGAARD Markus ETIXX NOR 00:09
14 LOGIER Jan VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:09
15 SPOKES Samuel ETIXX AUS 00:09
16 MC CORMICK Hayden LOTTO BELISOL U23 NZL 00:09
17 POWER Robert AUSTRALIA NATIONAL TEAM AUS 00:09
18 BOROS Michael CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:09
19 KUEN Maximilian GEBRUDER WEISS-OBERND AUT 00:09
20 SKALA Jakub CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:09
21 VAN AKEN Matthias CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 00:09
22 COOLS Michael VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:09
23 VANBESIEN Thomas LOTTO BELISOL U23 BEL 00:09
24 DVORSKY David BAUKNECHT – AUTHOR CZE 00:09
25 FARANTAKIS Stylianos GREECE NATIONAL TEAM GRE 00:09
26 GLAJZA Ondrej SLOVAKIA NATIONAL TEAM SVK 00:09
27 PIASETSKI Aliaksandr BELARUS NATIONAL TEAM BLR 00:09
28 KOUDELA Tomas GEBRUDER WEISS-OBERND CZE 00:09
29 VAN GESTEL Dries LOTTO BELISOL U23 BEL 00:09
30 CERNY Josef CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:09
31 VAN BROEKHOVEN Bram VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:09
32 ZAJAC Bartosz POLAND NATIONAL TEAM POL 00:09
33 VERMEULEN Alexey BMC DEVELOPMENT TEAM USA 00:09
34 MAS Enric SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:09
35 POLS Ruben LOTTO BELISOL U23 BEL 00:09
36 BAILLIFARD Valentin BMC DEVELOPMENT TEAM SUI 00:09
37 LASAK Matej CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:09
38 IOANNIDIS Nikolaos GREECE NATIONAL TEAM GRE 00:09
39 RUYTERS Brecht LOTTO BELISOL U23 BEL 00:09
40 MICKIEWICZ Tomasz POLAND NATIONAL TEAM POL 00:09
41 EISENHART Taylor BMC DEVELOPMENT TEAM USA 00:09
42 FLAKEMORE Campbell AUSTRALIA NATIONAL TEAM AUS 00:09
43 WARCHOL Bartosz POLAND NATIONAL TEAM POL 00:09
44 LYNCH Paul BMC DEVELOPMENT TEAM USA 00:09
45 NIPL Vojtech CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:20
46 KOROSEC ROK RADENSKA – KUOTA SLO 00:26
47 SYKALA Wojciech POLAND NATIONAL TEAM POL 00:34
48 OLABERRÍA Pello SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:34
49 Aliaksandr BLR19940610 BELARUS NATIONAL TEAM BLR 00:34
50 CASILLAS David SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:34
51 NORIEGA Diego SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:34
52 BUDKEVICH Kanstantsin BELARUS NATIONAL TEAM BLR 00:34
53 REPSE UROS RADENSKA – KUOTA SLO 00:34
54 D’HONDT Maarten VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:34
55 SCHITTECATTE Niels CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 00:34
56 SAFARIC Matic RADENSKA – KUOTA SLO 00:34
57 DASKO Mario SLOVAKIA NATIONAL TEAM SVK 00:34
58 KRAUS JAN TEAM DUKLA PRAHA CZE 00:34
59 ZAHALKA Matej SKC TUFO PROSTEJOV CZE 00:34
60 JAROMIN Piotr POLAND NATIONAL TEAM POL 00:34
61 RUCIGAJ Ziga RADENSKA – KUOTA SLO 00:34
62 NEEMELA Kristian CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA EST 00:34
63 FRANKINY Kilian BMC DEVELOPMENT TEAM SUI 00:34
64 VALES Adam SKC TUFO PROSTEJOV CZE 00:34 (b:2″)
65 FILIP Jakup SKC TUFO PROSTEJOV CZE 00:49
66 BRUS Alexander WSA – GREENLIFE AUT 00:53
67 ZECHMEISTER Tomas BAUKNECHT – AUTHOR CZE 01:26
68 KADUCH JAN BAUKNECHT – AUTHOR CZE 01:26
69 KROGER Bernhard WSA – GREENLIFE AUT 01:26
70 VRAZEL Viktor SKC TUFO PROSTEJOV CZE 01:26
71 DOLEZEL Radovan ETIXX CZE 01:26
72 RYBIN Ondrej TEAM DUKLA PRAHA CZE 01:26
73 KENDLER Benedikt GEBRUDER WEISS-OBERND GER 01:26
74 PIETRULA Nicolas TEAM DUKLA PRAHA CZE 01:26
75 SVORADA JAN BAUKNECHT – AUTHOR CZE 01:26
76 PIASHKUN Andrei BELARUS NATIONAL TEAM BLR 01:26
77 KARAMBINAKIS Panagiotis GREECE NATIONAL TEAM GRE 01:26
78 SPANOPOULOS Ioannis GREECE NATIONAL TEAM GRE 02:13
79 KALOJIROS Tomas BAUKNECHT – AUTHOR CZE 02:33
80 RUGOVAC Denis TEAM DUKLA PRAHA CZE 02:33
81 LICHNOVSKY Ludek SKC TUFO PROSTEJOV CZE 02:33
82 TARAGEL Filip SLOVAKIA NATIONAL TEAM SVK 02:33
83 TSOPOUROGLOU Vasileios GREECE NATIONAL TEAM GRE 02:35
84 VAN BREUSSEGEM Elias VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 02:37
85 HITI Tadej RADENSKA – KUOTA SLO 02:37
86 WILLEMS Pieter CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 02:52
87 CUADROS Alvaro ETIXX ESP 05:34
88 LINARES Oscar SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 05:34
89 HOLZINGER Alexander GEBRUDER WEISS-OBERND AUT 05:34
90 VOMACKO Vaclav SKC TUFO PROSTEJOV CZE 05:34
91 CHATZAKIS Panagiotis GREECE NATIONAL TEAM GRE 05:34
92 CARPENTER Harry AUSTRALIA NATIONAL TEAM AUS 05:34
93 TAFERNER Michael WSA – GREENLIFE AUT 05:45
94 RATKIC Robin WSA – GREENLIFE AUT 05:56
95 HRUSKA Marian SLOVAKIA NATIONAL TEAM SVK 05:56
96 CLEMENTS Alexander AUSTRALIA NATIONAL TEAM AUS 06:11

Abandonos
KRAJICEK Matej – SLOVAKIA NATIONAL TEAM
VANCO Jakub – SLOVAKIA NATIONAL TEAM
ZHAROVEN Mikita – BELARUS NATIONAL TEAM
SURAVETS Dzmitryi – BELARUS NATIONAL TEAM

Klasyfikacja generala:

1 KASPERKIEWICZ Przemyslaw BAUKNECHT – AUTHOR POL 02h57’06”
2 BOSMANS Tom VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:06 (b: 10”)
3 SISR Frantisek CZE19930317 TEAM DUKLA PRAHA CZE 00:21 (b: 4”)
4 PIBERNIK Luka RADENSKA – KUOTA SLO 00:25
5 VAN ROOY Kenneth LOTTO BELISOL U23 BEL 00:25
6 BALLET Mathias CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 00:25
7 HEMROULLE Johan BMC DEVELOPMENT TEAM BEL 00:25
8 TUREK Daniel CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:25
9 DE WITTE Mathias CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 00:25
10 LÓPEZ COZAR Juan SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:25
11 STOSZ Patryk POLAND NATIONAL TEAM POL 00:25
12 MEIER Alexander GEBRUDER WEISS-OBERND GER 00:25
13 HOELGAARD Markus ETIXX NOR 00:25
14 LOGIER Jan VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:25
15 SPOKES Samuel ETIXX AUS 00:25
16 MC CORMICK Hayden LOTTO BELISOL U23 NZL 00:25
17 POWER Robert AUSTRALIA NATIONAL TEAM AUS 00:25
18 BOROS Michael CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:25
19 KUEN Maximilian GEBRUDER WEISS-OBERND AUT 00:25
20 SKALA Jakub CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:25
21 VAN AKEN Matthias CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 00:25
22 COOLS Michael VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:25
23 VANBESIEN Thomas LOTTO BELISOL U23 BEL 00:25
24 DVORSKY David BAUKNECHT – AUTHOR CZE 00:25
25 FARANTAKIS Stylianos GREECE NATIONAL TEAM GRE 00:25
26 GLAJZA Ondrej SLOVAKIA NATIONAL TEAM SVK 00:25
27 PIASETSKI Aliaksandr BELARUS NATIONAL TEAM BLR 00:25
28 KOUDELA Tomas GEBRUDER WEISS-OBERND CZE 00:25
29 VAN GESTEL Dries LOTTO BELISOL U23 BEL 00:25
30 CERNY Josef CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:25
31 VAN BROEKHOVEN Bram VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:25
32 ZAJAC Bartosz POLAND NATIONAL TEAM POL 00:25
33 VERMEULEN Alexey BMC DEVELOPMENT TEAM USA 00:25
34 MAS Enric SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:25
35 POLS Ruben LOTTO BELISOL U23 BEL 00:25
36 BAILLIFARD Valentin BMC DEVELOPMENT TEAM SUI 00:25
37 LASAK Matej CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:25
38 IOANNIDIS Nikolaos GREECE NATIONAL TEAM GRE 00:25
39 RUYTERS Brecht LOTTO BELISOL U23 BEL 00:25
40 MICKIEWICZ Tomasz POLAND NATIONAL TEAM POL 00:25
41 EISENHART Taylor BMC DEVELOPMENT TEAM USA 00:25
42 FLAKEMORE Campbell AUSTRALIA NATIONAL TEAM AUS 00:25
43 WARCHOL Bartosz POLAND NATIONAL TEAM POL 00:25
44 LYNCH Paul BMC DEVELOPMENT TEAM USA 00:25
45 NIPL Vojtech CZECH CYCLOCROSS TEAM CZE 00:36
46 KOROSEC ROK RADENSKA – KUOTA SLO 00:42
47 VALES Adam SKC TUFO PROSTEJOV CZE 00:48
48 SYKALA Wojciech POLAND NATIONAL TEAM POL 00:50
49 OLABERRÍA Pello SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:50
50 Aliaksandr BLR19940610 BELARUS NATIONAL TEAM BLR 00:50
51 CASILLAS David SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:50
52 NORIEGA Diego SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 00:50
53 BUDKEVICH Kanstantsin BELARUS NATIONAL TEAM BLR 00:50
54 REPSE UROS RADENSKA – KUOTA SLO 00:50
55 D’HONDT Maarten VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 00:50
56 SCHITTECATTE Niels CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 00:50
57 SAFARIC Matic RADENSKA – KUOTA SLO 00:50
58 DASKO Mario SLOVAKIA NATIONAL TEAM SVK 00:50
59 KRAUS JAN TEAM DUKLA PRAHA CZE 00:50
60 ZAHALKA Matej SKC TUFO PROSTEJOV CZE 00:50
61 JAROMIN Piotr POLAND NATIONAL TEAM POL 00:50
62 RUCIGAJ Ziga RADENSKA – KUOTA SLO 00:50
63 NEEMELA Kristian CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA EST 00:50
64 FRANKINY Kilian BMC DEVELOPMENT TEAM SUI 00:50
65 FILIP Jakup SKC TUFO PROSTEJOV CZE 01:05
66 BRUS Alexander WSA – GREENLIFE AUT 01:09
67 ZECHMEISTER Tomas BAUKNECHT – AUTHOR CZE 01:42
68 KADUCH JAN BAUKNECHT – AUTHOR CZE 01:42
69 KROGER Bernhard WSA – GREENLIFE AUT 01:42
70 VRAZEL Viktor SKC TUFO PROSTEJOV CZE 01:42
71 DOLEZEL Radovan ETIXX CZE 01:42
72 RYBIN Ondrej TEAM DUKLA PRAHA CZE 01:42
73 KENDLER Benedikt GEBRUDER WEISS-OBERND GER 01:42
74 PIETRULA Nicolas TEAM DUKLA PRAHA CZE 01:42
75 SVORADA JAN BAUKNECHT – AUTHOR CZE 01:42
76 PIASHKUN Andrei BELARUS NATIONAL TEAM BLR 01:42
77 KARAMBINAKIS Panagiotis GREECE NATIONAL TEAM GRE 01:42
78 SPANOPOULOS Ioannis GREECE NATIONAL TEAM GRE 02:29
79 KALOJIROS Tomas BAUKNECHT – AUTHOR CZE 02:49
80 RUGOVAC Denis TEAM DUKLA PRAHA CZE 02:49
81 LICHNOVSKY Ludek SKC TUFO PROSTEJOV CZE 02:49
82 TARAGEL Filip SLOVAKIA NATIONAL TEAM SVK 02:49
83 TSOPOUROGLOU Vasileios GREECE NATIONAL TEAM GRE 02:51
84 VAN BREUSSEGEM Elias VL TECHNICS-ABUTRIEK CYC BEL 02:53
85 HITI Tadej RADENSKA – KUOTA SLO 02:53
86 WILLEMS Pieter CT 2020-CIBEL-FCP-RABC-VA BEL 03:08
87 CUADROS Alvaro ETIXX ESP 05:50
88 LINARES Oscar SPECIALIZED – FUNDACION A ESP 05:50
89 HOLZINGER Alexander GEBRUDER WEISS-OBERND AUT 05:50
90 VOMACKO Vaclav SKC TUFO PROSTEJOV CZE 05:50
91 CHATZAKIS Panagiotis GREECE NATIONAL TEAM GRE 05:50
92 CARPENTER Harry AUSTRALIA NATIONAL TEAM AUS 05:50
93 TAFERNER Michael WSA – GREENLIFE AUT 06:01
94 RATKIC Robin WSA – GREENLIFE AUT 06:12
95 HRUSKA Marian SLOVAKIA NATIONAL TEAM SVK 06:12
96 CLEMENTS Alexander AUSTRALIA NATIONAL TEAM AUS 06:27

Foto: www.roadcycling.cz