Wojciech HalejakWojtek Halejak wywalczył 4. miejsce na szóstym, najdłuższym z etapów 22. Bałtyk-Karkonosze Tour. Wygrał Czech Tomas Okrouhlicky (Sparta Praha). Drugi finiszował jego klubowy kolega Petr Fiala, a trzeci był Christoper Hatz (MLP), który przejął koszulkę lidera od Andrzeja Bartkiewicza (Sante-BSA).

Etap z Kożuchowa do Leśnej z początku zapowiadał się całkiem spokojnie. Do pokonania 227,9 km rozpoczynające się sześcioma małymi rundami w Kożuchowie. Dwie pierwsze premie padły łupem Artura Detko. Po wyjeździe z pętli zaatakował Tomas Okrouhlicky, w pogoń za którym ruszył Jan Junger (Matrix). Czech zmagał się jednak z defektem i powrócił do peletonu, a na czele pozostał samotnie Niemiec.

Junger szybko zdobywał przewagę, która momentami osiągała nawet 15 minut. Prowadząc solowo rywalizację wygrywał kolejne premie. W obliczu długiego dystansu i nieznaczącej roli Niemca w klasyfikacji generalnej żadna z ekip nie chciała zabierać się za gonienie. Na półmetku spadł ulewny deszcz, który w połączeniu z kiepską nawierzchnią wymęczył zawodników. Dochodziło do kraks i licznych problemów technicznych. Peleton zaczął odrabiać straty.

Niemiec z ekipy Matrix wciąż pozostawał na prowadzeniu, gdy sytuacja za jego plecami zmieniała się. Kolejni zawodnicy odpadali od peletonu, który powoli dzielił się na grupki. Ostatecznie Junger został doścignięty i pozycję na czele zajęła piątka w składzie: Wojciech Halejak, Tomas Okrouhlicky, Petr Fiala, Christoper Hatz i Tim Schlichenman. Za nimi jechała czwórka z Kamilem Zielińskim i zagranicznymi zawodnikami. Dalej widoczna była jeszcze jedna grupka z Tobiaszem Pawlakiem i dopiero w kolejnej pozostał jadący w koszulce lidera Andrzej Bartkiewicz.

Na ostatnich kilometrach z prowadzącej piątki zaatakował Okrouhlicky i to on jako pierwszy minął linię mety. Około pół minuty za nim finiszowali Fiala i Hatz oraz pierwszy z Polaków – Halejak. Christoper Hatz nadrobił stratę w klasyfikacji generalnej i odebrał Bartkiewiczowi żółty trykot. Mariusz Witecki pozostał najaktywniejszym zawodnikiem.

Informacja prasowa Mexller Team

Foto: Mexller