detkoArtur Detko (Mexller) wygrał pierwszy etap zmagań w ramach 22. Bałtyk-Karkonosze Tour. Na metę w Świdwinie wjechał ze swoim klubowym kolegą, Piotrem Wojciechowskim, który stanął na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczył Adrian Tekliński (BSA Sante).

Peleton miał do pokonania nieco ponad 167 km na odcinku z Kołobrzegu do Świdwina. Niedługo po starcie na czele znalazła się grupa 16 zawodników, którzy prowadzili przez dużą część etapu. Gdy śmiałkowie powrócili do peletonu na samotny atak zdecydował się Mariusz Witecki (Mexller). Utrzymał się on z przodu przez prawie 30 km wygrywając po drodze kolejne premie lotne. Dzięki temu Witecki założył niebieską koszulkę najaktywniejszego zawodnika.

Wydawało się, że kibicom przyjdzie oglądać finisz z peletonu, jednak na kilkaset metrów przed metą doszło do kraksy, która spowodowała zamieszanie na trasie. Artur Detko i Piotr Wojciechowski wpadli w duecie na kreskę. Za ich plecami finiszowała grupka zawodników, z których najszybszy był Adrian Tekliński. Tym samym Detko przejął koszulkę lidera od Kamila Zielińskiego.

We wtorek na zawodników czekają dwa etapy: poranna, licząca 22,7 km indywidualna jazda na czas oraz odcinek o długości 123,6 km z Wolina do Nowogardu.

Pełne wyniki 1 etapu > tutaj

Informacja prasowa Mexller

Foto:Mexller Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments