Jose Joaquin RojasJosé Joaquín Rojas (Movistar) wygrał pierwszy etap Vuelta a Castilla y Leon, zostając liderem wyścigu. Drugie miejsce zajął Sergey Shilov (Lokosphinx), a trzecie Carlos Barbero Cuesta (Euskadi).

161,4 kilometra mieli do pokonania kolarze na pierwszym etapie Vuelta a Castilla y Leon. Odcinek z Ciudad Rodrigo do Zamora był raczej płaski, a jedynymi atrakcjami były dwie górskie premie trzeciej kategorii.

O zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się José Joaquín Rojas (Movistar). Dla Hiszpana to pierwsze indywidualne zwycięstwo od kwietnia 2012 roku. Został on także pierwszym liderem wyścigu. Drugie miejsce zajął Sergey Shilov (Lokosphinx), a trzecie Carlos Barbero Cuesta (Euskadi).

Sylwester Szmyd (Movistar) zajął dziś 52. miejsce.

Wyniki:

1º 1 ROJAS, Jose J. ESP MOVISTAR TEAM 4:34:00 10″
2º 44 SHILOV, Sergey RUS LOKOSPHINX mt. 6″
3º 32 BARBERO, Carlos ESP EUSKADI mt. 4″
4º 13 LASCA, Francesco ITA CAJA RURAL – SEGUROS mt.
5º 5 SANZ, Enrique ESP MOVISTAR TEAM mt.
6º 92 SOBRINO, Joaquin ESP TEAM DIFFERDANGE-LOS mt.
7º 85 GARCIA D.M., Vicente ESP LOULETANO-DUNAS Dour mt.
8º 152 KRIEGER, Alexander GER TEAM STUTTGART mt.
9º 121 BAGGIO, Filippo ITA NANKANG-FONDRIEST mt.
10º 133 CHIRICO, Luca ITA MG KVIS – WILIER mt.
11º 148 FREITAS, Daniel POR LA ALUMINIOS-ANTARTE mt.
12º 142 CARVALHO, Antonio POR LA ALUMINIOS-ANTARTE mt.
13º 63 CARDOSO, Filipe POR EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
14º 138 NECHITA, Andrei ROU MG KVIS – WILIER mt.
15º 46 SVESHNIKOV, Kirill RUS LOKOSPHINX mt.
16º 131 ALDEGHERI, Daniele ITA MG KVIS – WILIER mt.
17º 67 RUBIO, Diego ESP EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
18º 14 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
19º 91 MILAN, Diego DOM TEAM DIFFERDANGE-LOS mt.
20º 123 DAL SANTO, Nicola ITA NANKANG-FONDRIEST mt.
21º 147 PAULINHO, Pedro POR LA ALUMINIOS-ANTARTE mt.
22º 86 ISIDORO, Micael POR LOULETANO-DUNAS Dour mt.
23º 64 DE LA PARTE, Víctor ESP EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
24º 37 ORBE, Haritz ESP EUSKADI mt.
25º 26 TORRES, Pablo ESP BURGOS-BH mt.
26º 4 MORENO, Javier ESP MOVISTAR TEAM mt.
27º 124 BELLI, Matteo ITA NANKANG-FONDRIEST mt.
28º 43 SHALUNOV, Evgeny RUS LOKOSPHINX mt.
29º 74 FONTE, César POR RADIO POPULAR mt.
30º 76 SILVA, Daniel POR RADIO POPULAR mt.
31º 23 DEL PINO, Jesus ESP BURGOS-BH mt.
32º 16 GARCIA, Marcos ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
33º 25 SALAS, Ibai ESP BURGOS-BH mt.
34º 53 CHAMORRO, Juan COL 4-72 – COLOMBIA mt.
35º 108 ROSON, Jaime ESP TEAM ECUADOR mt.
36º 61 MESTRE, Ricardo POR EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
37º 11 SANCHEZ, Luis Leon ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
38º 83 MONTENEGRO, Jorge M. ARG LOULETANO-DUNAS Dour mt.
39º 116 PETILLI, Simone ITA AREA ZERO PRO TEAM mt.
40º 102 RAGONESSI, Jose ECU TEAM ECUADOR mt.
41º 146 ALFONSO, Luis POR LA ALUMINIOS-ANTARTE mt.
42º 151 HOLLER, Nikodemus GER TEAM STUTTGART mt.
43º 12 ARROYO, David ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
44º 36 TXOPERENA, Benat ESP EUSKADI mt.
45º 113 GIORNI, Silvio ITA AREA ZERO PRO TEAM mt.
46º 22 BELDA, David ESP BURGOS-BH mt.
47º 111 CIAVATTA, Paolo ITA AREA ZERO PRO TEAM mt.
48º 143 MOURATO, Andre POR LA ALUMINIOS-ANTARTE mt.
49º 62 SOUSA, Sergio POR EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
50º 144 PINTO, Edgar M. POR LA ALUMINIOS-ANTARTE mt.
51º 48 VDOVIN, Sergey RUS LOKOSPHINX mt.
52º 7 SZMYD, Sylvester POL MOVISTAR TEAM mt.
53º 33 LECHUGA, Pablo ESP EUSKADI mt.
54º 73 FIGUEIREDO, Federico POR RADIO POPULAR mt.
55º 128 FORCONI, Giacomo ITA NANKANG-FONDRIEST mt.
56º 135 DONATO, Riccardo ITA MG KVIS – WILIER mt.
57º 2 DOWSETT, Alex GBR MOVISTAR TEAM mt.
58º 145 SANCHO, Hugo POR LA ALUMINIOS-ANTARTE mt.
59º 87 GARCIA D.M., Raul ESP LOULETANO-DUNAS Dour mt.
60º 107 ROVIRA, Jaume ESP TEAM ECUADOR mt.
61º 15 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
62º 75 MATOS, Nuno POR RADIO POPULAR mt.
63º 77 SOUSA, Rui POR RADIO POPULAR mt.
64º 122 BALLONI, Anfredo ITA NANKANG-FONDRIEST mt.
65º 34 MINGUEZ, Miguel ESP EUSKADI mt.
66º 134 DI REMIGIO, Lorenzo ITA MG KVIS – WILIER mt.
67º 27 OROZ, Juan Jose ESP BURGOS-BH mt.
68º 55 SUAZA, Bernardo COL 4-72 – COLOMBIA mt.
69º 72 FERREIRA, Ricardo POR RADIO POPULAR mt.
70º 132 BUSATO, Matteo ITA MG KVIS – WILIER mt.
71º 153 WEBER, Marcel GER TEAM STUTTGART mt.
72º 54 QUINTERO, Juan COL 4-72 – COLOMBIA mt.
73º 81 BROCO, Hernani POR LOULETANO-DUNAS Dour mt.
74º 42 RYBALKIN, Aleksey RUS LOKOSPHINX mt.
75º 21 MARTIN, Victor ESP BURGOS-BH mt.
76º 24 HERNANDEZ, Dario ESP BURGOS-BH mt.
77º 84 ALARCON, Raul ESP LOULETANO-DUNAS Dour mt.
78º 78 SANTOS, Vergilio POR RADIO POPULAR mt.
79º 104 NAVARRETE, Segundo ECU TEAM ECUADOR mt.
80º 97 FRASSETTO, Sebastiano ITA TEAM DIFFERDANGE-LOS mt.
81º 52 ORJUELA, Fernando COL 4-72 – COLOMBIA mt.
82º 31 LARRINAGA, Jon ESP EUSKADI mt.
83º 41 ARGUELYES, Arkimedes RUS LOKOSPHINX mt.
84º 57 OCHOA, Diego COL 4-72 – COLOMBIA mt.
85º 127 MEROLESE, Antonio ITA NANKANG-FONDRIEST mt.
86º 38 ITURRIA, Mikel ESP EUSKADI mt.
87º 28 MERINO, Igor ESP BURGOS-BH mt.
88º 18 FERRARI, Fabricio URU CAJA RURAL – SEGUROS mt.
89º 137 GASPARRINI, Rino ITA MG KVIS – WILIER mt.
90º 82 PINTO, Sandro POR LOULETANO-DUNAS Dour mt.
91º 93 MENENDEZ, Ruben ESP TEAM DIFFERDANGE-LOS mt.
92º 65 OYARZUN, Carlos Ivan CHI EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
93º 35 ETXEBERRIA, Victor ESP EUSKADI mt.
94º 112 CHINELLO, Fabio ITA AREA ZERO PRO TEAM mt.
95º 68 FERREIRA, Hélder POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 21
96º 88 MORENO, Fco. ESP LOULETANO-DUNAS Dour a 21
97º 47 VDOVIN, Alexander RUS LOKOSPHINX a 21
98º 56 RIVERA, Ever COL 4-72 – COLOMBIA a 21
99º 136 FRAPPORTI, Mattia ITA MG KVIS – WILIER a 35
100º 45 SOKOLOV, Dmitry RUS LOKOSPHINX a 35
101º 117 TECCHIO, Marco ITA AREA ZERO PRO TEAM a 35
102º 8 VISCONTI, Giovanni ITA MOVISTAR TEAM a 49
103º 118 TONIN, Stefano ITA AREA ZERO PRO TEAM a 49
104º 155 MUCHE, Christopher GER TEAM STUTTGART a 56
105º 115 MENGARDO, Gianluca ITA AREA ZERO PRO TEAM a 01:13
106º 114 LEONARDI, Gianluca ITA AREA ZERO PRO TEAM a 01:13
107º 71 SOUSA, Celio POR RADIO POPULAR mt.
108º 126 TRABUCCO, Lorenzo ITA NANKANG-FONDRIEST a 01:28
109º 141 SABIDO, Hugo POR LA ALUMINIOS-ANTARTE mt.
110º 103 FERNANDEZ, Higinio ESP TEAM ECUADOR mt.
111º 101 GUAMA, Bayron ECU TEAM ECUADOR mt.
112º 95 GARCIA, Damien FRA TEAM DIFFERDANGE-LOS a 11:45
113º 6 SÜTTERLIN, Jasha GER MOVISTAR TEAM a 11:45
114º 96 SUAREZ, Kevin BEL TEAM DIFFERDANGE-LOS a 11:45
115º 17 GRIJALBA, Fernando ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 11:45
116º 105 CARBONELL, Isaac ESP TEAM ECUADOR a 11:45
117º 66 BRAVO, Garikoitz ESP EFAPEL – GLASSDRIVE a 11:45
118º 125 GOZZI, Mateo ITA NANKANG-FONDRIEST a 11:48
119º 94 SANCHEZ, Augusto DOM TEAM DIFFERDANGE-LOS a 11:48
120º 51 URAN, Carlos COL 4-72 – COLOMBIA a 11:48
121º 3 LASTRAS, Pablo ESP MOVISTAR TEAM a 11:48

Klasyfikacja generalna:
1º 1 ROJAS, Jose J. ESP MOVISTAR TEAM 04:33:50
2º 44 SHILOV, Sergey RUS LOKOSPHINX a 04
3º 32 BARBERO, Carlos ESP EUSKADI a 06
4º 13 LASCA, Francesco ITA CAJA RURAL – SEGUROS a 10
5º 5 SANZ, Enrique ESP MOVISTAR TEAM a 10
6º 92 SOBRINO, Joaquin ESP TEAM DIFFERDANGE-LOS a 10
7º 85 GARCIA D.M., Vicente ESP LOULETANO-DUNAS Dour a 10
8º 152 KRIEGER, Alexander GER TEAM STUTTGART a 10
9º 121 BAGGIO, Filippo ITA NANKANG-FONDRIEST a 10
10º 133 CHIRICO, Luca ITA MG KVIS – WILIER a 10
11º 148 FREITAS, Daniel POR LA ALUMINIOS-ANTARTE a 10
12º 142 CARVALHO, Antonio POR LA ALUMINIOS-ANTARTE a 10
13º 63 CARDOSO, Filipe POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 10
14º 138 NECHITA, Andrei ROU MG KVIS – WILIER a 10
15º 46 SVESHNIKOV, Kirill RUS LOKOSPHINX a 10
16º 131 ALDEGHERI, Daniele ITA MG KVIS – WILIER a 10
17º 67 RUBIO, Diego ESP EFAPEL – GLASSDRIVE a 10
18º 14 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 10
19º 91 MILAN, Diego DOM TEAM DIFFERDANGE-LOS a 10
20º 123 DAL SANTO, Nicola ITA NANKANG-FONDRIEST a 10
21º 147 PAULINHO, Pedro POR LA ALUMINIOS-ANTARTE a 10
22º 86 ISIDORO, Micael POR LOULETANO-DUNAS Dour a 10
23º 64 DE LA PARTE, Víctor ESP EFAPEL – GLASSDRIVE a 10
24º 37 ORBE, Haritz ESP EUSKADI a 10
25º 26 TORRES, Pablo ESP BURGOS-BH a 10
26º 4 MORENO, Javier ESP MOVISTAR TEAM a 10
27º 124 BELLI, Matteo ITA NANKANG-FONDRIEST a 10
28º 43 SHALUNOV, Evgeny RUS LOKOSPHINX a 10
29º 74 FONTE, César POR RADIO POPULAR a 10
30º 76 SILVA, Daniel POR RADIO POPULAR a 10
31º 23 DEL PINO, Jesus ESP BURGOS-BH a 10
32º 16 GARCIA, Marcos ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 10
33º 25 SALAS, Ibai ESP BURGOS-BH a 10
34º 53 CHAMORRO, Juan COL 4-72 – COLOMBIA a 10
35º 108 ROSON, Jaime ESP TEAM ECUADOR a 10
36º 61 MESTRE, Ricardo POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 10
37º 11 SANCHEZ, Luis Leon ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 10
38º 83 MONTENEGRO, Jorge M. ARG LOULETANO-DUNAS Dour a 10
39º 116 PETILLI, Simone ITA AREA ZERO PRO TEAM a 10
40º 102 RAGONESSI, Jose ECU TEAM ECUADOR a 10
41º 146 ALFONSO, Luis POR LA ALUMINIOS-ANTARTE a 10
42º 151 HOLLER, Nikodemus GER TEAM STUTTGART a 10
43º 12 ARROYO, David ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 10
44º 36 TXOPERENA, Benat ESP EUSKADI a 10
45º 113 GIORNI, Silvio ITA AREA ZERO PRO TEAM a 10
46º 22 BELDA, David ESP BURGOS-BH a 10
47º 111 CIAVATTA, Paolo ITA AREA ZERO PRO TEAM a 10
48º 143 MOURATO, Andre POR LA ALUMINIOS-ANTARTE a 10
49º 62 SOUSA, Sergio POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 10
50º 144 PINTO, Edgar M. POR LA ALUMINIOS-ANTARTE a 10
51º 48 VDOVIN, Sergey RUS LOKOSPHINX a 10
52º 7 SZMYD, Sylvester POL MOVISTAR TEAM a 10
53º 33 LECHUGA, Pablo ESP EUSKADI a 10
54º 73 FIGUEIREDO, Federico POR RADIO POPULAR a 10
55º 128 FORCONI, Giacomo ITA NANKANG-FONDRIEST a 10
56º 135 DONATO, Riccardo ITA MG KVIS – WILIER a 10
57º 2 DOWSETT, Alex GBR MOVISTAR TEAM a 10
58º 145 SANCHO, Hugo POR LA ALUMINIOS-ANTARTE a 10
59º 87 GARCIA D.M., Raul ESP LOULETANO-DUNAS Dour a 10
60º 107 ROVIRA, Jaume ESP TEAM ECUADOR a 10
61º 15 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 10
62º 75 MATOS, Nuno POR RADIO POPULAR a 10
63º 77 SOUSA, Rui POR RADIO POPULAR a 10
64º 122 BALLONI, Anfredo ITA NANKANG-FONDRIEST a 10
65º 34 MINGUEZ, Miguel ESP EUSKADI a 10
66º 134 DI REMIGIO, Lorenzo ITA MG KVIS – WILIER a 10
67º 27 OROZ, Juan Jose ESP BURGOS-BH a 10
68º 55 SUAZA, Bernardo COL 4-72 – COLOMBIA a 10
69º 72 FERREIRA, Ricardo POR RADIO POPULAR a 10
70º 132 BUSATO, Matteo ITA MG KVIS – WILIER a 10
71º 153 WEBER, Marcel GER TEAM STUTTGART a 10
72º 54 QUINTERO, Juan COL 4-72 – COLOMBIA a 10
73º 81 BROCO, Hernani POR LOULETANO-DUNAS Dour a 10
74º 42 RYBALKIN, Aleksey RUS LOKOSPHINX a 10
75º 21 MARTIN, Victor ESP BURGOS-BH a 10
76º 24 HERNANDEZ, Dario ESP BURGOS-BH a 10
77º 84 ALARCON, Raul ESP LOULETANO-DUNAS Dour a 10
78º 78 SANTOS, Vergilio POR RADIO POPULAR a 10
79º 104 NAVARRETE, Segundo ECU TEAM ECUADOR a 10
80º 97 FRASSETTO, Sebastiano ITA TEAM DIFFERDANGE-LOS a 10
81º 52 ORJUELA, Fernando COL 4-72 – COLOMBIA a 10
82º 31 LARRINAGA, Jon ESP EUSKADI a 10
83º 41 ARGUELYES, Arkimedes RUS LOKOSPHINX a 10
84º 57 OCHOA, Diego COL 4-72 – COLOMBIA a 10
85º 127 MEROLESE, Antonio ITA NANKANG-FONDRIEST a 10
86º 38 ITURRIA, Mikel ESP EUSKADI a 10
87º 28 MERINO, Igor ESP BURGOS-BH a 10
88º 18 FERRARI, Fabricio URU CAJA RURAL – SEGUROS a 10
89º 137 GASPARRINI, Rino ITA MG KVIS – WILIER a 10
90º 82 PINTO, Sandro POR LOULETANO-DUNAS Dour a 10
91º 93 MENENDEZ, Ruben ESP TEAM DIFFERDANGE-LOS a 10
92º 65 OYARZUN, Carlos Ivan CHI EFAPEL – GLASSDRIVE a 10
93º 35 ETXEBERRIA, Victor ESP EUSKADI a 10
94º 112 CHINELLO, Fabio ITA AREA ZERO PRO TEAM a 10
95º 71 SOUSA, Celio POR RADIO POPULAR a 10
96º 141 SABIDO, Hugo POR LA ALUMINIOS-ANTARTE a 10
97º 103 FERNANDEZ, Higinio ESP TEAM ECUADOR a 10
98º 101 GUAMA, Bayron ECU TEAM ECUADOR a 10
99º 68 FERREIRA, Hélder POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 31
100º 88 MORENO, Fco. ESP LOULETANO-DUNAS Dour a 31
101º 47 VDOVIN, Alexander RUS LOKOSPHINX a 31
102º 56 RIVERA, Ever COL 4-72 – COLOMBIA a 31
103º 136 FRAPPORTI, Mattia ITA MG KVIS – WILIER a 45
104º 45 SOKOLOV, Dmitry RUS LOKOSPHINX a 45
105º 117 TECCHIO, Marco ITA AREA ZERO PRO TEAM a 45
106º 8 VISCONTI, Giovanni ITA MOVISTAR TEAM a 59
107º 118 TONIN, Stefano ITA AREA ZERO PRO TEAM a 59
108º 155 MUCHE, Christopher GER TEAM STUTTGART a 01:06
109º 115 MENGARDO, Gianluca ITA AREA ZERO PRO TEAM a 01:23
110º 114 LEONARDI, Gianluca ITA AREA ZERO PRO TEAM a 01:23
111º 126 TRABUCCO, Lorenzo ITA NANKANG-FONDRIEST a 01:38
112º 95 GARCIA, Damien FRA TEAM DIFFERDANGE-LOS a 11:55
113º 6 SÜTTERLIN, Jasha GER MOVISTAR TEAM a 11:55
114º 96 SUAREZ, Kevin BEL TEAM DIFFERDANGE-LOS a 11:55
115º 17 GRIJALBA, Fernando ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 11:55
116º 105 CARBONELL, Isaac ESP TEAM ECUADOR a 11:55
117º 66 BRAVO, Garikoitz ESP EFAPEL – GLASSDRIVE a 11:55
118º 125 GOZZI, Mateo ITA NANKANG-FONDRIEST a 11:58
119º 94 SANCHEZ, Augusto DOM TEAM DIFFERDANGE-LOS a 11:58
120º 51 URAN, Carlos COL 4-72 – COLOMBIA a 11:58
121º 3 LASTRAS, Pablo ESP MOVISTAR TEAM a 11:58

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net