katushaW związku ze stratami personalnymi, jakie poniosła drużyna Katusha na szóstym etapie Giro d`Italia, kierownictwo drużyny musiało podjąć decyzję o zmianie taktyki na dalszą część wyścigu. 

– Po wczorajszym pechowym dla nas etapie, musieliśmy odświeżyć nasze umysły i znaleźć nowy kierunek naszej jazdy w Giro. Teraz naszym celem, jest wygranie przynajmniej jednego etapu. Na początku dzisiejszego odcinka nasi kolarze próbowali zabrać się w ucieczkę, ale ostatecznie im się to nie udało- wyjaśnia Jose Azevedo, dyrektor sportowy Katushy.

Przypomnijmy, że w wyniku kraksy w końcówce etapu ze wspinaczką na Monte Cassino, Katusha straciła trzech kolarzy, w tym głównego pretendenta do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Joaquima Rodrigueza. Oprócz tego z rywalizacji wycofali się Angel Vicioso i Giampaolo Caruso.

Z kolei Viacheslav Ekimov, kolejny z dyrektorów ekipy, powiedział, że teraz  dużym celem Joaquima Rodrigueza w tym sezonie będzie Vuelta a Espana. Niewykluczone także, że Purito wystartuje w Tour de France, ale będzie to zależało od stanu jego zdrowia.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska