Juniorzy MPPiotr Pękala w juniorach młodszych i John Mandrysch w juniorach triumfowali na 1. etapie XI Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury” upamiętniającego dokonania gen. Jerzego Ziętka. Byli oni najszybsi w jeździe indywidualnej na czas.

Inaugurująca zmagania czasówka liczyła 8 kilometrów i rozegrana została w Hucisku. Na starcie stanęło 55 juniorów młodszych i 79 juniorów. Najszybszy w młodszej kategorii wiekowej był Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy), który na pokonanie całej trasy potrzebował 13 minut i 23 sekundy (średnia 35,87km/h). O 6 sekund wolniejszy był Marcel Fabian (GK Gliwice Bike Atelier), a 16 sekund stracił Krzysztof Kucio, kolega Pękali z grupy.

Czasówkę juniorów zdominowali kolarze z Niemiec – wygrał John Mandrysch przed Erikiem Schumbertem (obaj Thuringen Radsport-Verban). Mandrysch był zdecydowanie najlepszy i był jedynym zawodnikiem, któremu udało się zejść poniżej 13 minut (średnia 37,8 km.h). Swojego rodaka pokonał o 20 sekund, a najlepszego z Polaków, trzeciego Dawida Adamczyka (WLKS Krakus BBC Czaja) o 24 sekundy.

W sobotę, na zawodników czeka kryterium w Szczekocinach. Juniorzy młodsi będą mieli do przejechania 36, a juniorzy 48 kilometrów.