UKS Koźminianka Koźminek

Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek) wygrał w kategorii juniorów XV Międzynarodowy Wyścig „Szlakami Jury” upamiętniający dokonania generała Jerzego Ziętka.

Już po raz piętnasty młodzi kolarze spotkali się, aby walczyć w wyścigu Szlakami Jury. Do przejechania mieli prolog, jazdę indywidualną na czas i dwa etapy ze startu wspólnego.

W prologu na dystansie 3200 metrów najlepszy czas wśród juniorów wykręcił Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra), a wśród juniorów młodszych pierwszym liderem był Estończyk Joonas Kurtis.

W drugim dniu młodzi adepci kolarstwa mieli do pokonania dwa etapy. Najpierw czekała na nich jazda indywidualna na czas na dystansie 8,4 km. Tutaj najlepszy czas wykręcił Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek), a najlepszym z juniorów młodszych okazał się Radosław Frątczak (UKS Copernicus – SMS Toruń).

Drugi sobotni etap liczył 81 kilometrów i zakończył się sprintem z peletonu, który wygrał Kornel Klementowski (TC Chrobry Głogów). Juniorzy młodsi mieli do przejechania 54 kilometry i także rywalizacja zakończyła się finiszem z grupy. Wygrał go Maciej Stelczyk (UKS Moto Agbud Stelwed Jelcz Laskowice).

Ostatnim akcentem wyścigu była rywalizacja na dystansie 98 kilometrów. Wśród juniorów o zwycięstwo walczyła grupka sześciu kolarzy, a najlepszy okazał się Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek), który został także triumfatorem klasyfikacji generalnej.

Wśród juniorów młodszych o etap walczyła grupa czterech zawodników, a na kresce najszybszy okazał się Sebastian Stachula (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i to on wygrał generalkę.

W kategorii młodzików wyścig padł łupem Kajetana Wąsowicza (Kolejarz Jura Częstochowa), w juniorkach młodszych wygrała Natalia Krześlak (LSKK Lityński Bełchatów), a wśród młodziczek Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

Pełne wyniki – TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments