demareArnaud Démare (FDJ.fr) po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Drugi finiszował Ramon Sinkeldam (Giant – Shimano), a trzeci Yannick Martinez (Europcar).

60 edycję 4 Jours de Dunkerque rozpoczynał 163 kilometrowy etap z Dunkerque do Coudekerque-Branche. Na trasie mieliśmy trzy górskie premie, co zachęcało zawodników do wczesnych ataków. Właśnie trójka Manuele Boaro (Tinkoff-Saxo), Wouter Mol (Veranclassic) i Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen) rozgrywała między sobą te premie, ale peleton nie pozwolił im na wiele.

Kiedy wydawało się, że duża grupa ma wszystko pod kontrolą na atak zdecydował się Sylvain Chavanel (IAM Cycling). Jego koło utrzymał tylko Adrien Petit (Cofidis). Praca ekipy FDJ.fr spowodowała, że dwójka

została skasowana na dwa kilometry przed metą.

Na ostatnich metrach piorunującym finiszem popisał się Arnaud Démare (FDJ.fr), który zaliczył czwartą wygraną etapową w tym wyścigu w swojej karierze. Plecy Francuza musieli oglądać Ramon Sinkeldam (Giant – Shimano) i Yannick Martinez (Europcar).

Wyniki:

1 Arnaud DEMARE FDJ.fr 3:49:32
2 Ramon SINKELDAM Team Giant-Shimano 0:00:00
3 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:00:00
4 Kenneth VAN BILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
5 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:00:00
6 Matteo PELUCCHI IAM Cycling 0:00:00
7 Samuel DUMOULIN AG2R La Mondiale 0:00:00
8 Nikias ARNDT Team Giant-Shimano 0:00:00
9 Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole 0:00:00
10 Roger KLUGE IAM Cycling 0:00:00
11 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 0:00:00
12 Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
13 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
14 Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
15 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:00
16 Timothy DUPONT Roubaix Lille Metropole 0:00:00
17 Marko KUMP Tinkoff-Saxo 0:00:00
18 Romain ZINGLE Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
19 Steven TRONET BigMat – Auber 93 0:00:00
20 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
21 Hugo HOULE AG2R La Mondiale 0:00:00
22 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
23 José GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:00:00
24 Wouter MOL Veranclassic – Doltcini 0:00:00
25 Florian SENECHAL Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
26 Christophe LAPORTE Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
27 Antoine DEMOITIE Wallonie – Bruxelles 0:00:00
28 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:00:00
29 Michael MORKOV Tinkoff-Saxo 0:00:00
30 Alexandre PICHOT Team Europcar 0:00:00
31 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 0:00:00
32 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 0:00:00
33 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
34 Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 0:00:00
35 Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
36 Jonas RICKAERT Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
37 Jean-Marc BIDEAU Bretagne Séché Environnement 0:00:00
38 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 0:00:00
39 Gerald CIOLEK MTN – Qhubeka 0:00:00
40 Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 0:00:00
41 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 0:00:00
42 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 0:00:00
43 Pierrick FÉDRIGO FDJ.fr 0:00:00
44 Gustav LARSSON IAM Cycling 0:00:00
45 Thierry HUPOND Team Giant-Shimano 0:00:00
46 Quentin JAUREGUI Roubaix Lille Metropole 0:00:00
47 Michael Valgren ANDERSEN Tinkoff-Saxo 0:00:00
48 Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
49 Anthony GESLIN FDJ.fr 0:00:00
50 Yoann OFFREDO FDJ.fr 0:00:00
51 Blaz JARC Team NetApp-Endura 0:00:00
52 Stijn STEELS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
53 Kevin ISTA IAM Cycling 0:00:00
54 Frédéric AMORISON Wallonie – Bruxelles 0:00:00
55 Adrien PETIT Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
56 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:00:00
57 David BOUCHER FDJ.fr 0:00:00
58 Marcel AREGGER IAM Cycling 0:00:00
59 Jesper HANSEN Tinkoff-Saxo 0:00:00
60 Dominic KLEMME IAM Cycling 0:00:00
61 Bryan NAULLEAU Team Europcar 0:00:00
62 Clement SAINT MARTIN Team La Pomme Marseille 13 0:00:00
63 William BONNET FDJ.fr 0:00:00
64 Brian BULGAC Team Giant-Shimano 0:00:00
65 Martin WESEMANN MTN – Qhubeka 0:00:16
66 Robin STENUIT Wallonie – Bruxelles 0:01:51
67 Steve CHAINEL AG2R La Mondiale 0:05:02
68 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 0:12:51
69 Marco MINNAARD Wanty-Groupe Gobert 0:12:51
70 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 0:12:51
71 Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole 0:12:51
72 Pierre GOUAULT BigMat – Auber 93 0:12:51
73 Romain PILLON Roubaix Lille Metropole 0:12:51
74 Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 0:12:51
75 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 0:12:51
76 Frekalsi DEBESAY MTN – Qhubeka 0:12:51
77 Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole 0:12:51
78 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:12:51
79 Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 0:12:51
80 Julien ANTOMARCHI Team La Pomme Marseille 13 0:12:51
81 Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13 0:12:51
82 Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:12:51
83 Jean-Pierre DRUCKER Wanty-Groupe Gobert 0:12:51
84 Fréderic BRUN BigMat – Auber 93 0:12:51
85 Michal KOLAR Tinkoff-Saxo 0:12:51
86 Olivier ZAUGG Tinkoff-Saxo 0:12:51
87 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 0:12:51
88 Matti BRESCHEL Tinkoff-Saxo 0:12:51
89 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:12:51
90 Edwig CAMMAERTS Cofidis, Solutions Crédits 0:12:51
91 Johannes FRÖHLINGER Team Giant-Shimano 0:12:51
92 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:12:51
93 Ralf MATZKA Team NetApp-Endura 0:12:51
94 Cesare BENEDETTI Team NetApp-Endura 0:12:51
95 Michael SCHWARZMANN Team NetApp-Endura 0:12:51
96 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 0:12:51
97 Victor CAMPENAERTS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:12:51
98 Erick ROWSELL Team NetApp-Endura 0:12:51
99 Otto VERGAERDE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:12:51
100 Francis DE GREEF Wanty-Groupe Gobert 0:12:51
101 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 0:12:51
102 Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 0:12:51
103 Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13 0:12:51
104 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 0:12:51
105 Maxime RENAULT BigMat – Auber 93 0:12:51
106 Blel KADRI AG2R La Mondiale 0:12:51
107 Adrien NIYONSHUTI MTN – Qhubeka 0:12:51
108 Quentin BERTHOLET Wallonie – Bruxelles 0:12:51
109 Boris DRON Wallonie – Bruxelles 0:12:51
110 Loic PESTIAUX Wallonie – Bruxelles 0:12:51
111 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 0:12:51
112 Benjamin LE MONTAGNER Bretagne Séché Environnement 0:12:51
113 Mickaël DELAGE FDJ.fr 0:12:51
114 Jonathan MCEVOY Team NetApp-Endura 0:12:51
115 Sascha WEBER Veranclassic – Doltcini 0:12:51
116 Gorik GARDEYN Veranclassic – Doltcini 0:12:51
117 Rick OTTEMA Veranclassic – Doltcini 0:12:51
118 Cameron KARWOWSKI Veranclassic – Doltcini 0:12:51
119 Yohann GENÉ Team Europcar 0:12:51
120 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 0:12:51
121 Vincent JEROME Team Europcar 0:12:51
122 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 0:12:51
123 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:12:51
124 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 0:12:51
125 Jimmy ENGOULVENT Team Europcar 0:12:51
126 Tom GOOVAERTS Veranclassic – Doltcini 0:18:10
127 Giorgio BRAMBILA Veranclassic – Doltcini 0:18:10
128 Jim SONGEZO MTN – Qhubeka 0:18:10
129 Erwann CORBEL Bretagne Séché Environnement 0:18:10
130 Jonas AHLSTRAND Team Giant-Shimano 0:18:10
131 Joeri STALLAERT Veranclassic – Doltcini 0:18:10
132 Martin REIMER MTN – Qhubeka 0:18:10
133 Thomas PETERSON Team Giant-Shimano 0:18:10
Sea Keong LOH Team Giant-Shimano Abandon
Christophe KERN Team Europcar Abandon
Kristian SBARAGLI MTN – Qhubeka Abandon

Klasyfikacja generalna:
1 Arnaud DEMARE FDJ.fr 3:49:22
2 Ramon SINKELDAM Team Giant-Shimano 0:00:04
3 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:00:06
4 Roger KLUGE IAM Cycling 0:00:07
5 Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:07
6 Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:07
7 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:00:07
8 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 0:00:08
9 Adrien PETIT Cofidis, Solutions Crédits 0:00:08
10 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:09
11 Jonas RICKAERT Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:09
12 Kenneth VAN BILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:10
13 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:00:10
14 Matteo PELUCCHI IAM Cycling 0:00:10
15 Samuel DUMOULIN AG2R La Mondiale 0:00:10
16 Nikias ARNDT Team Giant-Shimano 0:00:10
17 Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole 0:00:10
18 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 0:00:10
19 Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:10
20 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 0:00:10
21 Timothy DUPONT Roubaix Lille Metropole 0:00:10
22 Marko KUMP Tinkoff-Saxo 0:00:10
23 Romain ZINGLE Cofidis, Solutions Crédits 0:00:10
24 Steven TRONET BigMat – Auber 93 0:00:10
25 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 0:00:10
26 Hugo HOULE AG2R La Mondiale 0:00:10
27 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 0:00:10
28 José GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:00:10
29 Wouter MOL Veranclassic – Doltcini 0:00:10
30 Florian SENECHAL Cofidis, Solutions Crédits 0:00:10
31 Christophe LAPORTE Cofidis, Solutions Crédits 0:00:10
32 Antoine DEMOITIE Wallonie – Bruxelles 0:00:10
33 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:00:10
34 Michael MORKOV Tinkoff-Saxo 0:00:10
35 Alexandre PICHOT Team Europcar 0:00:10
36 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 0:00:10
37 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 0:00:10
38 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 0:00:10
39 Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 0:00:10
40 Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 0:00:10
41 Jean-Marc BIDEAU Bretagne Séché Environnement 0:00:10
42 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 0:00:10
43 Gerald CIOLEK MTN – Qhubeka 0:00:10
44 Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 0:00:10
45 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 0:00:10
46 Pierrick FÉDRIGO FDJ.fr 0:00:10
47 Gustav LARSSON IAM Cycling 0:00:10
48 Thierry HUPOND Team Giant-Shimano 0:00:10
49 Quentin JAUREGUI Roubaix Lille Metropole 0:00:10
50 Michael Valgren ANDERSEN Tinkoff-Saxo 0:00:10
51 Anthony GESLIN FDJ.fr 0:00:10
52 Yoann OFFREDO FDJ.fr 0:00:10
53 Blaz JARC Team NetApp-Endura 0:00:10
54 Stijn STEELS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:10
55 Kevin ISTA IAM Cycling 0:00:10
56 Frédéric AMORISON Wallonie – Bruxelles 0:00:10
57 David BOUCHER FDJ.fr 0:00:10
58 Marcel AREGGER IAM Cycling 0:00:10
59 Jesper HANSEN Tinkoff-Saxo 0:00:10
60 Dominic KLEMME IAM Cycling 0:00:10
61 Bryan NAULLEAU Team Europcar 0:00:10
62 Clement SAINT MARTIN Team La Pomme Marseille 13 0:00:10
63 William BONNET FDJ.fr 0:00:10
64 Brian BULGAC Team Giant-Shimano 0:00:10
65 Martin WESEMANN MTN – Qhubeka 0:00:26
66 Robin STENUIT Wallonie – Bruxelles 0:02:01
67 Steve CHAINEL AG2R La Mondiale 0:05:12
68 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 0:13:01
69 Marco MINNAARD Wanty-Groupe Gobert 0:13:01
70 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 0:13:01
71 Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole 0:13:01
72 Pierre GOUAULT BigMat – Auber 93 0:13:01
73 Romain PILLON Roubaix Lille Metropole 0:13:01
74 Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 0:13:01
75 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 0:13:01
76 Frekalsi DEBESAY MTN – Qhubeka 0:13:01
77 Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole 0:13:01
78 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:13:01
79 Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 0:13:01
80 Julien ANTOMARCHI Team La Pomme Marseille 13 0:13:01
81 Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13 0:13:01
82 Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:13:01
83 Jean-Pierre DRUCKER Wanty-Groupe Gobert 0:13:01
84 Fréderic BRUN BigMat – Auber 93 0:13:01
85 Michal KOLAR Tinkoff-Saxo 0:13:01
86 Olivier ZAUGG Tinkoff-Saxo 0:13:01
87 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 0:13:01
88 Matti BRESCHEL Tinkoff-Saxo 0:13:01
89 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:13:01
90 Edwig CAMMAERTS Cofidis, Solutions Crédits 0:13:01
91 Johannes FRÖHLINGER Team Giant-Shimano 0:13:01
92 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:13:01
93 Ralf MATZKA Team NetApp-Endura 0:13:01
94 Cesare BENEDETTI Team NetApp-Endura 0:13:01
95 Michael SCHWARZMANN Team NetApp-Endura 0:13:01
96 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 0:13:01
97 Victor CAMPENAERTS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:13:01
98 Erick ROWSELL Team NetApp-Endura 0:13:01
99 Otto VERGAERDE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:13:01
100 Francis DE GREEF Wanty-Groupe Gobert 0:13:01
101 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 0:13:01
102 Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 0:13:01
103 Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13 0:13:01
104 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 0:13:01
105 Maxime RENAULT BigMat – Auber 93 0:13:01
106 Blel KADRI AG2R La Mondiale 0:13:01
107 Adrien NIYONSHUTI MTN – Qhubeka 0:13:01
108 Quentin BERTHOLET Wallonie – Bruxelles 0:13:01
109 Boris DRON Wallonie – Bruxelles 0:13:01
110 Loic PESTIAUX Wallonie – Bruxelles 0:13:01
111 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 0:13:01
112 Benjamin LE MONTAGNER Bretagne Séché Environnement 0:13:01
113 Mickaël DELAGE FDJ.fr 0:13:01
114 Jonathan MCEVOY Team NetApp-Endura 0:13:01
115 Sascha WEBER Veranclassic – Doltcini 0:13:01
116 Gorik GARDEYN Veranclassic – Doltcini 0:13:01
117 Rick OTTEMA Veranclassic – Doltcini 0:13:01
118 Cameron KARWOWSKI Veranclassic – Doltcini 0:13:01
119 Yohann GENÉ Team Europcar 0:13:01
120 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 0:13:01
121 Vincent JEROME Team Europcar 0:13:01
122 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 0:13:01
123 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:13:01
124 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 0:13:01
125 Jimmy ENGOULVENT Team Europcar 0:13:01
126 Tom GOOVAERTS Veranclassic – Doltcini 0:18:20
127 Giorgio BRAMBILA Veranclassic – Doltcini 0:18:20
128 Jim SONGEZO MTN – Qhubeka 0:18:20
129 Erwann CORBEL Bretagne Séché Environnement 0:18:20
130 Jonas AHLSTRAND Team Giant-Shimano 0:18:20
131 Joeri STALLAERT Veranclassic – Doltcini 0:18:20
132 Martin REIMER MTN – Qhubeka 0:18:20
133 Thomas PETERSON Team Giant-Shimano 0:18:02

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77