CopernicusMichał Kwiatkowski (Omega Pharma Quick Step) – aktualnie piąty zawodnik rankingu UCI World Tour, zaprasza miłośników „dwóch kółek” do zmierzenia się z czasem i rywalami w trakcie dwudniowego święta kolarstwa.

Trzeci zawodnik tegorocznej edycji Fleche Wallonne i zwycięzca Volta ao Algarve, założyciel Akademii Copernicus, aktualny mistrz świata w jeździe drużynowej na czas będzie obecny na zawodach w Łążynie, którego organizatorami są Toruńskie Towarzystwo Cyklistów oraz Copernicus.

Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w Rodzinnych Rajdach i Piknikach Rowerowych (przyp. red. organizowanych przez Urząd Marszałkowski) oraz Pętli Toruńskiej – mówi Michał Kwiatkowski. – To będzie naprawdę kolarski weekend w naszym regionie. Każdy znajdzie coś dla siebie – pasjonaci turystyki rowerowej w Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu i Włocławku będą mogli zapoznać się z Wiślanymi Trasami Rowerowymi. Natomiast amatorów wyścigów szosowych zapraszam na „Pętlę Toruńską” która odbędzie się w dniach 10 i 11 maja w Łążynie, gmina Zławieś Wielka.

Michał zaprasza szczególnie najmłodszych:

Szczególnie w sobotę zapraszam dzieci klas „zerówek” oraz klas 1-6. Dla najmłodszych może być to początek sportowej przygody z moją Akademią, której trenerzy będą obecni w trakcie zawodów. Dla rodziców dzieci, którzy nie mają możliwości przetransportowania rowerów, przewidujemy możliwość skorzystania z bazy rowerowej Copernicus (zapewnionej przez TREK). Dla dzieci uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne, przygotowaliśmy dyplomy i medale dla wszystkich biorących udział oraz puchary dla najlepszych.

Największa szosowa impreza dla kolarzy amatorów w regionie: dwa dni rywalizacji, 300 zawodników, imprezy towarzyszące dla dzieci i rodziców, możliwość sprawdzenia się w jeździe na czas oraz spotkania kolarza światowej klasy, odnoszącego ogromne sukcesy w obecnym sezonie, Mistrza Polski i Drużynowego Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego – to wszystko czeka na kolarzy amatorów oraz miłośników i sympatyków roweru, którzy pojawią się w dniach 10-11.05.2014 przy Szkole Podstawowej w Łążynie gm. Zławieś Wielka.

Sobota 10.05, pierwszy dzień rywalizacji to jazda indywidualna na czas o Puchar Michała Kwiatkowskiego, zarówno dla dorosłych i młodzieży od lat 16 – mastersów, kolarzy amatorów, triathlonistów – czyli każdego, kto chce sprawdzić się w samotnej walce z czasem na 17 kilometrowej trasie; jak i dla dzieci – klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej na dystansach od 1 do 3 km.

Ukoronowaniem dwudniowego kolarskiego święta będzie niedzielny start wspólny pod nazwą III „Pętla Toruńska”, który będzie współzawodnictwem na szosie na trzech różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej uczestników: 39, 78 i 117 km.

Impreza ma charakter masowy i każdy kolarz amator ma prawo startu w „Pętli Toruńskiej”, przewidziane są kategorie od 16 do 80 i więcej lat.

Organizatorem „Pętli Toruńskiej” jest TTC Toruń – Toruńskie Towarzystwo Cyklistów przy współpracy z Akademią Michała Kwiatkowskiego „Copernicus” i Road Maraton Team. Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Wójt Gminy Zławieś Wielka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łążynie. Głównymi sponsorami imprezy oraz fundatorami nagród są Škoda Polska, Trek, ActivJet oraz Bank BGŻ.

Dla najlepszych przewidziane są trofea sportowe, w tym nagroda główna kolarskiego weekendu: Puchar Michała Kwiatkowskiego wręczany osobiście przez Mistrza.

Program imprezy:

sobota 10.05.

– impreza dla dzieci – jazda na czas na dystansach od 1km do 2km

9.00-10.30 – zapisy dzieci w Biurze „Pętli Toruńskiej”

11.00 – odprawa techniczna kategorii dziecięcej

11.30 – start pierwszego zawodnika w kategorii dziecięcej

Około 14.00 – zakończenie rywalizacji kategorii dziecięcej oraz dekoracja zwycięzców

– jazda indywidualna na czas dla kolarzy amatorów na dystansie 17 km:

9.00-12.00 – wydawanie numerów w kategorii amatorów w Biurze „Pętli Toruńskiej”

11.00 – odprawa techniczna kategorii dziecięcej

13.00 – otwarcie imprezy i odprawa techniczna kolarzy amatorów

13.30 – start pierwszego zawodnika kategorii amatorskich

dekoracja zwycięzców pół godziny po przyjeździe ostatniego zawodnika

niedziela 11.05.

– start wspólny na dystansach 39, 78 i 117 km (lista startowa została zamknięta z uwagi na przekroczenie limitu zawodników, blisko 300 zgłoszonych osób!)

8.00-9.00 – wydawanie numerów startowych

9.30 – odprawa techniczna i otwarcie imprezy

10.00 – start pierwszej grupy

15.00 – dekoracja zwycięzców

Uwaga liczba uczestników limitowana, decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapisy dla dzieci w dniu imprezy

Zapisy kolarzy amatorów na http://www.roadmaraton.pl/2014/zgloszenia/

Szczegóły dotyczące imprezy na stronie TTC http://www.ttc.torun.pl/

oraz

https://www.facebook.com/events/641499335920391/

Informacja prasowa