johanssonEmma Johansson (Orica – Ais) wygrała pierwszy etap The Women’s Tour i została pierwszą liderką klasyfikacji generalnej.Druga finiszowała Marianne Vos (Rabo Liv), a trzecia Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans).

Wczoraj zaczęła się pierwsza edycja The Women’s Tour – brytyjskiej etapówki, w której ścigają się panie. Na starcie stanęła jedna Polka – Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans).

Inaugurujący etap liczył 93,8 kilometra i prowadził z Oundle do Northampton. Swoich sił w akcjach zaczepnych próbowały między innymi Rossella Ratto (Estado de México-Faren Kuota) czy Elise Delzenne (Specialized-lululemon). Jednak o wszystkim zadecydował finisz z dużej grupy.

Najszybsza była Emma Johansson (Orica – Ais), która w dniu dzisiejszym pojedzie w koszulce liderki klasyfikacji generalnej. Za Szwedką finiszowały Marianne Vos (Rabo Liv) i Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans).

Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) zajęła 42 miejsce.

Wyniki:

1 Emma JOHANSSON Orica AIS 2:28:29
2 Marianne VOS Rabo Liv women cycling team 0:00:00
3 Hannah BARNES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
4 Trixi WORRACK Specialized Lululemon 0:00:00
5 Giorgia BRONZINI Wiggle Honda 0:00:00
6 Lucy GARNER Great Britain 0:00:00
7 Elena CECCHINI Estado de Mexico Faren 0:00:00
8 Lizzie ARMITSTEAD Boels Dolmans cycling team 0:00:00
9 Amy PIETERS Netherlands 0:00:00
10 Tiffany CROMWELL Specialized Lululemon 0:00:00
11 Lauren HALL Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:00
12 Leah KIRCHMANN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:00
13 Jolanda NEFF Switzerland 0:00:00
14 Aurore VERHOEVEN Lointek 0:00:00
15 Aude BIANNIC Lointek 0:00:00
16 Chloe HOSKING Hitec products 0:00:00
17 Liesbet DE VOCHT Lotto Belisol Ladies 0:00:00
18 Jessie WALKER Matrix Fitness – Vulpine 0:00:00
19 Dalia MUCCIOLI Astana Bepink womens team 0:00:00
20 Ellen VAN DIJK Boels Dolmans cycling team 0:00:00
21 Mascha PIJNENBORG Netherlands 0:00:00
22 Elisa LONGO BORGHINI Hitec products 0:00:00
23 Denise RAMSDEN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:00
24 Lisa BRENNAUER Specialized Lululemon 0:00:00
25 Annemiek VAN VLEUTEN Rabo Liv women cycling team 0:00:00
26 Janel HOLCOMB Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:00
27 Sharon LAWS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
28 Linda VILLUMSEN Wiggle Honda 0:00:00
29 Dani KING Wiggle Honda 0:00:00
30 Emily KAY Great Britain 0:00:00
31 Janine VAN DE MEER Netherlands 0:00:00
32 Katrin LEUMANN Switzerland 0:00:00
33 Annette EDMONDSON Orica AIS 0:00:00
34 Lucy MARTIN Estado de Mexico Faren 0:00:00
35 Gracie ELVIN Orica AIS 0:00:00
36 Ashleigh MOOLMAN PASIO Hitec products 0:00:00
37 Charlotte BECKER Wiggle Honda 0:00:00
38 Laura TROTT Wiggle Honda 0:00:00
39 Peta MULLENS Wiggle Honda 0:00:00
40 Linda INDERGAND Switzerland 0:00:00
41 Alice ARZUFFI Astana Bepink womens team 0:00:00
42 Katarzyna PAWŁOWSKA Boels Dolmans cycling team 0:00:00
43 Romy KASPER Boels Dolmans cycling team 0:00:00
44 Anouska KOSTER Netherlands 0:00:00
45 Susanna ZORZI Astana Bepink womens team 0:00:00
46 Iris SLAPPENDEL Rabo Liv women cycling team 0:00:00
47 Chantal BLAAK Specialized Lululemon 0:00:00
48 Henriette WOERING Netherlands 0:00:00
49 Ciara HORNE Great Britain 0:00:00
50 Ramona FORCHINI Switzerland 0:00:00
51 Belen LOPEZ Lointek 0:00:00
52 Valentina SCANDOLARA Orica AIS 0:00:00
53 Loes GUNNEWIJK Orica AIS 0:00:00
54 Rossella RATTO Estado de Mexico Faren 0:00:00
55 Lucia GONZALEZ Lointek 0:00:00
56 Elise DELZENNE Specialized Lululemon 0:00:00
57 Shara GILLOW Orica AIS 0:00:00
58 Helen WYMAN Matrix Fitness – Vulpine 0:00:00
59 Fanny RIBEROT Lointek 0:00:00
60 Karol Ann CANUEL Specialized Lululemon 0:00:00
61 Katharine HALL UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
62 Doris SCHWEIZER Astana Bepink womens team 0:00:00
63 Anna KNAUER Rabo Liv women cycling team 0:00:00
64 Hayley JONES Great Britain 0:00:00
65 Jessie DAAMS Boels Dolmans cycling team 0:00:00
66 Katie ARCHIBALD Great Britain 0:00:00
67 Silvia VALSECCHI Astana Bepink womens team 0:00:00
68 Roxane KNETEMANN Rabo Liv women cycling team 0:00:00
69 Emma POOLEY Lotto Belisol Ladies 0:00:00
70 Erika Leticia YEPEZ FERNANDEZ Estado de Mexico Faren 0:00:00
71 Lauren TAMAYO UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
72 Emma TROTT Boels Dolmans cycling team 0:00:00
73 Cari HIGGINS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
74 Ruth WINDER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
75 Jade WILCOXSON Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:00
76 Chantal HOFFMANN Lotto Belisol Ladies 0:00:00
77 Lucinda BRAND Rabo Liv women cycling team 0:00:24
78 Amy CURE Lotto Belisol Ladies 0:01:25
79 Uenia Fernandes SOUZA Estado de Mexico Faren 0:01:51
80 Jutta STIENEN Switzerland 0:02:46
81 Thea THORSEN Hitec products 0:02:49
82 Fabiana LUPERINI Estado de Mexico Faren 0:02:52
83 Sheyla GUTIERREZ Lointek 0:02:59
84 Jo TINDLEY Matrix Fitness – Vulpine 0:03:09
85 Amy HILL Great Britain 0:08:44
86 Caroline BAUR Switzerland 0:08:44
87 Melissa LOWTHER Matrix Fitness – Vulpine 0:08:44
88 Isabelle BECKERS Lotto Belisol Ladies 0:08:44
89 Penny ROWSON Matrix Fitness – Vulpine 0:08:44
90 Harriet OWEN Matrix Fitness – Vulpine 0:17:55
Molly MEYVISCH Lotto Belisol Ladies Abandon
Ashlynn VAN BAARLE Netherlands Abandon
Audrey CORDON Hitec products Abandon
Siri MINGE Hitec products Abandon
Michela MALTESE Astana Bepink womens team Abandon

Klasyfikacja generalna:
1 Emma JOHANSSON Orica AIS 2:28:17
2 Marianne VOS Rabo Liv women cycling team 0:00:04
3 Hannah BARNES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:08
4 Ellen VAN DIJK Boels Dolmans cycling team 0:00:09
5 Elise DELZENNE Specialized Lululemon 0:00:09
6 Lizzie ARMITSTEAD Boels Dolmans cycling team 0:00:10
7 Trixi WORRACK Specialized Lululemon 0:00:12
8 Giorgia BRONZINI Wiggle Honda 0:00:12
9 Lucy GARNER Great Britain 0:00:12
10 Elena CECCHINI Estado de Mexico Faren 0:00:12
11 Amy PIETERS Netherlands 0:00:12
12 Tiffany CROMWELL Specialized Lululemon 0:00:12
13 Lauren HALL Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:12
14 Leah KIRCHMANN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:12
15 Jolanda NEFF Switzerland 0:00:12
16 Aurore VERHOEVEN Lointek 0:00:12
17 Aude BIANNIC Lointek 0:00:12
18 Chloe HOSKING Hitec products 0:00:12
19 Liesbet DE VOCHT Lotto Belisol Ladies 0:00:12
20 Jessie WALKER Matrix Fitness – Vulpine 0:00:12
21 Dalia MUCCIOLI Astana Bepink womens team 0:00:12
22 Mascha PIJNENBORG Netherlands 0:00:12
23 Elisa LONGO BORGHINI Hitec products 0:00:12
24 Denise RAMSDEN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:12
25 Lisa BRENNAUER Specialized Lululemon 0:00:12
26 Annemiek VAN VLEUTEN Rabo Liv women cycling team 0:00:12
27 Janel HOLCOMB Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:12
28 Sharon LAWS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:12
29 Linda VILLUMSEN Wiggle Honda 0:00:12
30 Dani KING Wiggle Honda 0:00:12
31 Emily KAY Great Britain 0:00:12
32 Janine VAN DE MEER Netherlands 0:00:12
33 Katrin LEUMANN Switzerland 0:00:12
34 Annette EDMONDSON Orica AIS 0:00:12
35 Lucy MARTIN Estado de Mexico Faren 0:00:12
36 Gracie ELVIN Orica AIS 0:00:12
37 Ashleigh MOOLMAN PASIO Hitec products 0:00:12
38 Charlotte BECKER Wiggle Honda 0:00:12
39 Laura TROTT Wiggle Honda 0:00:12
40 Peta MULLENS Wiggle Honda 0:00:12
41 Linda INDERGAND Switzerland 0:00:12
42 Alice ARZUFFI Astana Bepink womens team 0:00:12
43 Katarzyna PAWŁOWSKA Boels Dolmans cycling team 0:00:12
44 Romy KASPER Boels Dolmans cycling team 0:00:12
45 Anouska KOSTER Netherlands 0:00:12
46 Susanna ZORZI Astana Bepink womens team 0:00:12
47 Iris SLAPPENDEL Rabo Liv women cycling team 0:00:12
48 Chantal BLAAK Specialized Lululemon 0:00:12
49 Henriette WOERING Netherlands 0:00:12
50 Ciara HORNE Great Britain 0:00:12
51 Ramona FORCHINI Switzerland 0:00:12
52 Belen LOPEZ Lointek 0:00:12
53 Valentina SCANDOLARA Orica AIS 0:00:12
54 Loes GUNNEWIJK Orica AIS 0:00:12
55 Rossella RATTO Estado de Mexico Faren 0:00:12
56 Lucia GONZALEZ Lointek 0:00:12
57 Shara GILLOW Orica AIS 0:00:12
58 Helen WYMAN Matrix Fitness – Vulpine 0:00:12
59 Fanny RIBEROT Lointek 0:00:12
60 Karol Ann CANUEL Specialized Lululemon 0:00:12
61 Katharine HALL UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:12
62 Doris SCHWEIZER Astana Bepink womens team 0:00:12
63 Anna KNAUER Rabo Liv women cycling team 0:00:12
64 Hayley JONES Great Britain 0:00:12
65 Jessie DAAMS Boels Dolmans cycling team 0:00:12
66 Katie ARCHIBALD Great Britain 0:00:12
67 Silvia VALSECCHI Astana Bepink womens team 0:00:12
68 Roxane KNETEMANN Rabo Liv women cycling team 0:00:12
69 Emma POOLEY Lotto Belisol Ladies 0:00:12
70 Erika Leticia YEPEZ FERNANDEZ Estado de Mexico Faren 0:00:12
71 Lauren TAMAYO UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:12
72 Emma TROTT Boels Dolmans cycling team 0:00:12
73 Cari HIGGINS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:12
74 Ruth WINDER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:12
75 Jade WILCOXSON Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:12
76 Chantal HOFFMANN Lotto Belisol Ladies 0:00:12
77 Lucinda BRAND Rabo Liv women cycling team 0:00:36
78 Amy CURE Lotto Belisol Ladies 0:01:37
79 Uenia Fernandes SOUZA Estado de Mexico Faren 0:02:03
80 Jutta STIENEN Switzerland 0:02:58
81 Thea THORSEN Hitec products 0:03:01
82 Fabiana LUPERINI Estado de Mexico Faren 0:03:04
83 Sheyla GUTIERREZ Lointek 0:03:11
84 Jo TINDLEY Matrix Fitness – Vulpine 0:03:21
85 Amy HILL Great Britain 0:08:56
86 Caroline BAUR Switzerland 0:08:56
87 Melissa LOWTHER Matrix Fitness – Vulpine 0:08:56
88 Isabelle BECKERS Lotto Belisol Ladies 0:08:56
89 Penny ROWSON Matrix Fitness – Vulpine 0:08:56
90 Harriet OWEN Matrix Fitness – Vulpine 0:18:07

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga @ArekWaluga77