ActiveJet Team małe8 maja rusza wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich. Jedyna etapówka pierwszej kategorii w Polsce rozpocznie się wieczornym kryterium w Legnica, a następnie na kolarzy czekają trzy etapy, w tym kończąca wyścig jazda indywidualna na czas.

Tradycyjnie wyścig rozpocznie wieczorne kryterium, które jednak nie jest wliczane do klasyfikacji wyścigu. Zostaną na nim rozdane wszystkie koszulki poszczególnych klasyfikacji, a także poznamy zawodnika, który wyruszy do pierwszego etapu w koszulce lidera.

Pierwszy etap będzie najcięższy z całego wyścigu. 7 górskich premii w tym aż 5 pierwszej kategorii na pewno doprowadzi do selekcji. Etap drugi powinien zakończyć się finiszem peletonu, a decydująca o losach wyścigu będzie niedzielna czasówka na dystansie 30,2 kilometrów.

Po ostatnich startach dyrektor sportowy ActiveJet Team Piotr Kosmala wytypował ośmiu zawodników, którzy wezmą udział w 49. edycji Grodów.  – Stajemy na starcie z myślą o zwycięstwie, ale wiemy, że to nie będzie łatwe. Pierwszy etap pokaże, kto jest w jakiej formie, ale aby wygrać cały wyścig trzeba będzie dobrze pojechać na czas. Jako dyrektor sportowy wygrał ten wyścig już kilka razy i z chęcią dorzuciłbym jeszcze jeden triumf – zapowiedział Piotr Kosmala.

Skład ActiveJet Team na 49. wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich: Paweł Brylowski, Łukasz Bodnar, Michał Podlaski, David Muntaner, Mario Gonzalez, Paweł Franczak, Emanuel Piaskowy i Jesus Ezquerra.

Szlakiem Grodów Piastowskich (8-11.05.2014)

Kryterium » Legnica, 32.0 km

Etap 1  »  Świdnica – Dzierżoniów, 156.7 km

Etap 2  »  Złotoryja – Polkowice, 161.7 km

Etap 3  »  Polkowice – Polkowice, 30.2 km (ITT)

Informacja prasowa