Paryż Roubaix Juniors - Rep. Polski 2014Jutro przed wyścigiem Paryż – Roubaix zawodowców do rywalizacji stanie 120 juniorów, wśród nich sześciu Polaków. Zapraszamy do zapoznania się z ich wypowiedziami oraz trenerem kadry – Waldemarem Cebulą.

Więcej o wyścigu > tutaj

Norbert Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.):

Mamy w składzie zawodnika, który jechał już w tamtym roku ten wyścig, przekazał nam cenne wskazówki. W składzie jest czterech pierwszorocznych juniorów, będzie to pierwsze starcie z zawodnikami z zachodu. Na pewno postaramy się o jak najlepszy wynik. Musimy powalczyć, bo Paryż-Roubaix jest pierwszym z wyścigów z Pucharu Narodów. Punkty zdobyte podczas tego cyklu, dają nam przepustkę na mistrzostwa świata czy Europy.

Damian Sławek (POM Strzelce Krajeńskie):

Mam nadzieję, że umiejętności z wyścigów przełajowych przydadzą mi się podczas niedzielnego startu. Od wczoraj jesteśmy już na miejscu, dziś udaliśmy się na przejażdżkę do słynnego lasku Arenberg, którego co prawda nie jedziemy, ale poczuliśmy co znaczy ten bruk.

Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy):

Startowałem wyścig w Belgii dwa tygodnie temu, była to moja pierwsza styczność z zawodnikami z zagranicy, zająłem w nim piąte miejsce. Jestem dobrej myśli jeśli chodzi o jutrzejszy start.

Mikołaj Gutek (Tarnovia Tarnowo Podgórne):

Moim celem jest pojechać jak najlepiej. Wiadomo jest, że ten wyścig jest bardzo ciężki i z niespodziankami. Wiem to z tamtego roku. Każdy zawodnik ma na wyścig swoje cele i będziemy starać się wykonać je w stu procentach.

Paweł Węgierski (Industrial Forniture Moro):

Pierwszy wyścig w tym roku z kadrą , startujemy żeby wygrać ze świadomością że nie tylko siła gra tu główna role, ale również ważne jest szczęście. Taktyka na jutro jest prosta, musimy jechać jak najbardziej z przodu, aby nie wplątać się w niepotrzebną kraksę, których zapewne będzie dużo.

Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.):

Na tym wyścigu trzeba mieć dużo szczęścia, jest to bardzo ciężki wyścig z 16 odcinkami bruku, jesteśmy dobrze przygotowani i nastawieni bojowo, na pewno damy z siebie wszystko. Dla większości z nas jest to jeden z najważniejszych dotychczasowych startów w karierze.

Waldemar Cebula (trener kadry juniorów):

Mamy już za sobą kilka startów w tym sezonie. Kilkanaście dni temu trzech kolarzy z tej „6” brało udział w wyścigu w Belgii, gdzie Szymon Sajnok zajął 5. miejsce, a pozostali jechali bardzo aktywnie. Stawka była bardzo silna, gdyż jechały tam reprezentacje USA, Francji, Holandii, czy też Norwegii. Dodatkowo juniorzy ścigali się także w ostatni weekend w Dzierżoniowie i Sobótce. Myślę, że jesteśmy przygotowani lepiej niż w zeszłym roku. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Mieliśmy możliwość popracować nad wszystkimi aspektami treningu – objętościowym, wytrzymałościowo-siłowym oraz szybkościowym.

Wyścig Paryż-Roubaix jest dla nas ważny, gdyż można tam zdobyć sporo punktów do klasyfikacji UCI, na podstawie których przyznawane są miejsca na mistrzostwa świata. Będzie to jeden z kilku wyścigów zaliczanych do Pucharu Narodów, w których będziemy startować. Pozostałe są wyścigami etapowymi, o górskich charakterze.

Źródło: własne + PZKol (wypowiedź trenera)

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments