Foto: Maxim Segers (directvelo.com)

Jarno Mobach (Holandia) zwyciężył w juniorskim wyścigu Paryż – Roubaix. Drugi był jego kolega z reprezentacji Nils Eekhoff, a trzeci Francuz Tanguy Turgis.

Juniorska odsłona Paryż – Roubaix zgromadziła na starcie 20 ekip narodowych. W koszulce reprezentacji Polski wystartowali: Filip Maciejuk, Sebastian Konofał, Mikołaj Konieczny, Szymon Krawczyk i Jakub Murias.

Młodzi zawodnicy mieli do pokonania 111 kilometrów, w tym prawie 29 kilometrów po odcinkach brukowanych.

Cobbles2016 juniors

Mieliśmy kilka ataków, ale w połowie dystansu na czele nadal była cała grupa. Peleton kontrolowali przede wszystkim Duńczycy, a w kraksach ucierpieli między innymi Francuzi: Tristan Montchamp i Alexys Brunel.

40 kilometrów przed metą peleton skurczył się do około 30 zawodników. Z tej grupy zaatakował Matus Stocek (Słowacja), ale Duńczycy nie pozwolili mu na dłuższy odjazd.

Na Carrefour de l’Arbre zaatakowali Jasper Philipsen (Belgia), Andreas Kron (Dania) i Tanguy Turgis (Francja), skontrowali ich: Brent Van Moer (Belgia), Marc Hirschi (Szwajcaria), Nils Eekhoff i Jarno Mobach (obaj Holandia) i Ludvik Holstad (Norwegia). Na przedostatnim sektorze bruku dwie prowadzące grupki zjechały się.

Na welodrom na czele wjechała dwójka Holendrów. Ręce w geście triumfu mógł unieść Jarno Mobach, a tuż za nim linię mety przejechał jego kolega z reprezentacji Nils Eekhoff. Trzeci był Francuz Tanguy Turgis.

TOP 5:

1. Jarno Mobach (Pays-Bas)
2. Nils Eeckoff (Pays-Bas)
3. Tanguy Turgis (France)
4. Andreas Kron (Danemark)
5. Jasper Philipsen (Belgique)

Foto: Maxim Sengers (www.directvelo.com)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments