dąbkowskiKonrad Dąbkowski (ActiveJet Team) odniósł drugie zwycięstwo w Wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour. Młody kolarz ponownie wygrał sprint z dużej grupy.

Trzeci etap był drugim, po porannej czasówce, rozgrywanym w sobotę. Prowadził on z Kalisza do Kazimierza Biskupiego i liczył 148 kilometrów. W ucieczce dnia jechało 7 zawodników, a wśród nich najaktywniejsi byli m.in. Łukasz Bodnar (Active Jet), Grzegorz Haba (KS Pogoń Mostostal Puławy), Adrian Banaszek (BDC MarcPol) oraz Czech Vojtek Hacesky (Dukla Praha). Odjazd ten został jednak skasowany i o wszystkie zadecydował sprint z dużej grupy.

W nim po raz kolejny najszybszy był Konrad Dąbkowski, który w bezpośrednim pojedynku pokonał Aloisa Kankovskiego i Frantiska Sisra (obaj Dukla Praha).

– Kolejny raz świetnie zgraliśmy się całym zespołem. Na początku etapu staraliśmy się zabiera w odjazd, a gdy to się udało mogliśmy czekać na przebieg wydarzeń. Ostatecznie doszło do finiszu i ponownie musieliśmy walczyć z kolarzami Dukla Praha. Kankovsky ruszył dość szybko, a ja widząc, że finisz jest pod wiatr spokojnie wyczekałem na jego kole. Gdy do mety było niespełna 100 metrów, wiedziałem już, że wygram, gdyż wyskoczyłem z jego koła z dużo większą prędkością – tak opisywał swój triumf Dąbkowski.

W niedzielę ostatni etap – z miejscowości Błaszki do Kalisza. Do pokonania będzie 163 kilometrów. W koszulce lidera przystąpi do niego triumfator czasówki, Kamil Gradek (BDC MarcPol). Do Kazmierza Biskupiego dojechał on z tym samym czasem co zwycięzca.

Pełne wyniki –>tutaj.

Źródło:pzkol.pl

Foto: ActiveJet Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments