nacer bouhanniNacer Bouhanni (FDJ.fr) po finiszu z peletonu wygrał 1 . etap wyścigu Circuit de la Sarthe. Francuz został pierwszym liderem imprezy.

Płaski odcinek francuskiej etapówki w której ściga się także Bartosz Huzarski (NetApp Endura) prowadził z Saint-Jean-de-Monts do Saint-Géréon (Loire-Atlantique).

Zgodnie z oczekiwaniami na metę wpadła duża grupa. Finisz po koszulkę lidera wygrał Nacer Bouhanni. Sprinter FDJ.fr pokonał Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) oraz Juana Jose Lobato (Movistar). “Huzar” przyjechał w grupie.

Wyniki:

1 BOUHANNI Nacer * FRA FDJ les 197,2 km en 4h50’00” – 10.
2 NIZZOLO Giacomo ITA TFR – 6.
3 LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP MOV – 4.
4 COQUARD Bryan * FRA EUC
5 HAAS Nathan AUS GRS
6 HUTAROVICH Yauheni BLR ALM
7 KREDER Michel NED WGG
8 BELLETTI Manuel ITA AND
9 FEILLU Romain FRA BSE
10 AHLSTRAND Jonas * SWE GIA
11 DUQUE Leonardo Fabio COL COL
12 PORSEV Alexander RUS KAT
13 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COL COL
14 HOLLENSTEIN Reto SUI IAM
15 MOLARD Rudy FRA COF
16 DELAPLACE Anthony FRA BSE
17 HERMANS Ben BEL BMC
18 VENTOSO ALBERDI Francisco José ESP MOV
19 TSATEVITCH Alexey RUS KAT
20 BERARD Julien FRA ALM
21 SIMON Julien FRA COF
22 DOMONT Axel * FRA ALM
23 SCHWARZMANN Michael * GER TNE
24 JACOBS Pieter BEL TSV
25 LUDVIGSSON Tobias * SWE GIA
26 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan COL COL
27 HABEAUX Grégory BEL WGG
28 FRANK Mathias SUI IAM
29 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRS
30 ROUX Anthony FRA FDJ
31 CHAVANEL Sébastien FRA FDJ
32 HUREL Tony FRA EUC
33 TULIK Angelo * FRA EUC
34 GRETSCH Patrick GER ALM
35 VAN OVERBERGHE Arthur * BEL TSV
36 SÜTTERLIN Jasha * GER MOV
37 DENIFL Stefan AUT IAM
38 KOHLER Martin SUI BMC
39 HERRADA LOPEZ Jesus * ESP MOV
40 CAMPENAERTS Victor * BEL TSV
41 FELLINE Fabio * ITA TFR
42 LE MEVEL Christophe FRA COF
43 GERARD Arnaud FRA BSE
44 DENNIS Rohan * AUS GRS
45 LARSSON Gustav SWE IAM
46 DOWSETT Alex GBR MOV
47 BEPPU Fumiyuki JPN TFR
48 ROWSELL Erick * GBR TNE
49 MACHADO Tiago POR TNE
50 LEMARCHAND Romain FRA COF
51 SILVESTRE Fabio * POR TFR
52 LEVARLET Guillaume FRA COF
53 COPPEL Jérôme FRA COF
54 FEILLU Brice FRA BSE
55 FRAPPORTI Marco ITA AND
56 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan ESP MOV
57 LIETAER Eliot * BEL TSV
58 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COL COL
59 VAN POPPEL Boy NED TFR
60 DEKKER Thomas NED GRS
61 JARRIER Benoit FRA BSE
62 BOOKWALTER Brent USA BMC
63 STETINA Peter USA BMC
64 VANDEWALLE Kristof BEL TFR
65 PADOUR Frantisek CZE TNE
66 GODOY Yonder * VEN AND
67 BONNAFOND Guillaume FRA ALM
68 CRADDOCK Lawson * USA GIA
69 HUPOND Thierry FRA GIA
70 SEELDRAEYERS Kevin BEL WGG
71 HAGA Chad USA GIA
72 TSCHOPP Johann SUI IAM
73 LÖVKVIST Thomas SWE IAM
74 HUZARSKI Bartosz POL TNE  
75 LAENGEN Vegard Stake NOR BSE
76 DE GREEF Francis BEL WGG
77 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL COL
78 SPRENGERS Thomas * BEL TSV –  6.
79 GILBERT Jérôme BEL WGG
80 SELLA Emanuele ITA AND
81 GOUGEARD Alexis * FRA ALM
82 WAEYTENS Zico * BEL TSV
83 CUMMINGS Stephen GBR BMC
84 PICHON Laurent FRA FDJ
85 GESLIN Anthony FRA FDJ
86 MOUREY Francis FRA FDJ
87 TALIANI Alessio * ITA AND
88 VOECKLER Thomas FRA EUC
89 NAULLEAU Bryan FRA EUC
90 OCHOA Carlos Jose VEN AND
91 MCEVOY Jonathan GBR TNE
92 GAIMON Phillip USA GRS
93 BROWN Nathan * USA GRS
94 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Arman COL COL –  4.
95 RYBAKOV Alexander RUS KAT
96 OSS Daniel ITA BMC 21.
97 IGNATYEV Mikhail RUS KAT   1:24.
98 LOH Sea Keong MAS GIA   1:24.
99 BERNAUDEAU Giovanni FRA EUC   2:23.
100 KOCHETKOV Pavel RUS KAT   3:56.
101 HALLER Marco * AUT KAT   5:54.
102 MINNAARD Marco NED WGG   6:17. –  8.

Klasyfikacja generalnal :
1 BOUHANNI Nacer * FRA FDJ en 4h49’50”
2 NIZZOLO Giacomo ITA TFR 4.
3 SPRENGERS Thomas * BEL TSV 4.
4 LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP MOV 6.
5 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Arman COL COL 6.
6 COQUARD Bryan * FRA EUC 10.
7 HAAS Nathan AUS GRS 10.
8 HUTAROVICH Yauheni BLR ALM 10.
9 KREDER Michel NED WGG 10.
10 BELLETTI Manuel ITA AND 10.
11 FEILLU Romain FRA BSE 10.
12 AHLSTRAND Jonas * SWE GIA 10.
13 DUQUE Leonardo Fabio COL COL 10.
14 PORSEV Alexander RUS KAT 10.
15 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COL COL 10.
16 HOLLENSTEIN Reto SUI IAM 10.
17 MOLARD Rudy FRA COF 10.
18 DELAPLACE Anthony FRA BSE 10.
19 HERMANS Ben BEL BMC 10.
20 VENTOSO ALBERDI Francisco José ESP MOV 10.
21 TSATEVITCH Alexey RUS KAT 10.
22 BERARD Julien FRA ALM 10.
23 SIMON Julien FRA COF 10.
24 DOMONT Axel * FRA ALM 10.
25 SCHWARZMANN Michael * GER TNE 10.
26 JACOBS Pieter BEL TSV 10.
27 LUDVIGSSON Tobias * SWE GIA 10.
28 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan COL COL 10.
29 HABEAUX Grégory BEL WGG 10.
30 FRANK Mathias SUI IAM 10.
31 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRS 10.
32 ROUX Anthony FRA FDJ 10.
33 CHAVANEL Sébastien FRA FDJ 10.
34 HUREL Tony FRA EUC 10.
35 TULIK Angelo * FRA EUC 10.
36 GRETSCH Patrick GER ALM 10.
37 VAN OVERBERGHE Arthur * BEL TSV 10.
38 SÜTTERLIN Jasha * GER MOV 10.
39 DENIFL Stefan AUT IAM 10.
40 KOHLER Martin SUI BMC 10.
41 HERRADA LOPEZ Jesus * ESP MOV 10.
42 CAMPENAERTS Victor * BEL TSV 10.
43 FELLINE Fabio * ITA TFR 10.
44 LE MEVEL Christophe FRA COF 10.
45 GERARD Arnaud FRA BSE 10.
46 DENNIS Rohan * AUS GRS 10.
47 LARSSON Gustav SWE IAM 10.
48 DOWSETT Alex GBR MOV 10.
49 BEPPU Fumiyuki JPN TFR 10.
50 ROWSELL Erick * GBR TNE 10.
51 MACHADO Tiago POR TNE 10.
52 LEMARCHAND Romain FRA COF 10.
53 SILVESTRE Fabio * POR TFR 10.
54 LEVARLET Guillaume FRA COF 10.
55 COPPEL Jérôme FRA COF 10.
56 FEILLU Brice FRA BSE 10.
57 FRAPPORTI Marco ITA AND 10.
58 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan ESP MOV 10.
59 LIETAER Eliot * BEL TSV 10.
60 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COL COL 10.
61 VAN POPPEL Boy NED TFR 10.
62 DEKKER Thomas NED GRS 10.
63 JARRIER Benoit FRA BSE 10.
64 BOOKWALTER Brent USA BMC 10.
65 STETINA Peter USA BMC 10.
66 VANDEWALLE Kristof BEL TFR 10.
67 PADOUR Frantisek CZE TNE 10.
68 GODOY Yonder * VEN AND 10.
69 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 10.
70 CRADDOCK Lawson * USA GIA 10.
71 HUPOND Thierry FRA GIA 10.
72 SEELDRAEYERS Kevin BEL WGG 10.
73 HAGA Chad USA GIA 10.
74 TSCHOPP Johann SUI IAM 10.
75 LÖVKVIST Thomas SWE IAM 10.
76 HUZARSKI Bartosz POL TNE 10.
77 LAENGEN Vegard Stake NOR BSE 10.
78 DE GREEF Francis BEL WGG 10.
79 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL COL 10.
80 GILBERT Jérôme BEL WGG 10.
81 SELLA Emanuele ITA AND 10.
82 GOUGEARD Alexis * FRA ALM 10.
83 WAEYTENS Zico * BEL TSV 10.
84 CUMMINGS Stephen GBR BMC 10.
85 PICHON Laurent FRA FDJ 10.
86 GESLIN Anthony FRA FDJ 10.
87 MOUREY Francis FRA FDJ 10.
88 TALIANI Alessio * ITA AND 10.
89 VOECKLER Thomas FRA EUC 10.
90 NAULLEAU Bryan FRA EUC 10.
91 OCHOA Carlos Jose VEN AND 10.
92 MCEVOY Jonathan GBR TNE 10.
93 GAIMON Phillip USA GRS 10.
94 BROWN Nathan * USA GRS 10.
95 RYBAKOV Alexander RUS KAT 10.
96 OSS Daniel ITA BMC 31.
97 IGNATYEV Mikhail RUS KAT   1:34.
98 LOH Sea Keong MAS GIA   1:34.
99 BERNAUDEAU Giovanni FRA EUC   2:33.
100 KOCHETKOV Pavel RUS KAT   4:06.
101 HALLER Marco * AUT KAT   6:04.
102 MINNAARD Marco NED WGG   6:19.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa