Tomasz MickiewiczArkadiusz Owsian oraz Tomasz Mickiewicz otrzymali powołanie od trenera kadry młodzieżowców – Tomasza Brożyny, na trzy klasyki zaliczane do Pucharu Narodów, dla zawodników do lat 23. W barwach Hiszpanii wystartuje natomiast Mario Gonzalez.

Wyścigi zaliczane do Pucharu Narodów U23 to okazja do konfrontacji z najlepszymi młodzieżowcami z całego świata. Pierwszym wyścigiem będzie belgijski Ronde van Vlaanderen (12 kwietnia), czyli „Flandryjska Piękność”. Następnie zawodnicy wystartują we Francji w La Cote Picarde (16 kwietnia), a na zakończenie w Holandii w ZLM Tour (19 kwietnia).

– Myślę, że pokażemy się z dobrej strony, choć same wyścigi nie należą do najłatwiejszych. Szczególnie Flandria, najeżona krótkimi brukowanymi podjazdami, da nam się we znaki. Pojedziemy na maksimum swoich możliwości, a na ile to wystarczy to zobaczymy – zapowiedział Owsian.

Z optymizmem na najbliższe starty spogląda również Mickiewicz. – Moja forma ciągle idzie w górę i mam nadzieję, że pokażę się z dobrej strony. Mamy już za sobą kilka startów, aktywnie jechałem w Dzierżoniowie i Sobótce. Powołanie do kadry to dla mnie duże wyróżnienie i postaram się nie zawieść oczekiwań trenera Tomasza Brożyny.

Z dużym uznaniem o Mario Gonzalezie wypowiedział się natomiast selekcjoner kadry hiszpańskich młodzieżowców Pascual Momparler. – Mario jest bardzo ważnym ogniwem naszej kadry. Ma duże doświadczenie i mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach.

Informacja Prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments