danny van poppelDanny van Poppel (Trek Factory Racing) po finiszu z grupy wygrał pierwszy etap Driedaagse van West-Vlaanderen! To pierwszy triumf w karierze tego młodego Holendra.

Po krótkim prologu dzisiaj kolarze stanęli na starcie pierwszego etapu Driedaagse van West-Vlaanderen. Mieli oni do pokonania niespełna 183 kilometry z Brugge do Harelbeke. Głównymi trudnościami etapu były dwa brukowane podjazdy usytuowane w połowie dystansu: Oude Kwaremont (2,2 km długości; 4,2 % nachylenia) i Tiegemberg (750 metrów długości; 5,6 % nachylenia).

Od początku zmagań na czele kręciła czwórka zawodników: Laurens De Vreese (Wanty – Groupe Gobert), Sander Helven (Topsport Vlaanderen – Baloise), Julien Duval (Roubaix – Lille Metropole) i Eduard Michel Grosu (Vini Fantini – Nippo). Wypracowali oni sobie nawet ponad pięć minut przewagi, ale podczas wpsinaczki pod Tiegemberg peleton złapał ostatniego z harcowników.

Peleton podzielił się na kilka grupek i sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Swoich sił próbowali między innymi Fumiyuki Beppu (Trek Factory), Iljo Keisse (Omega Pharma – Quick Step) czy Stig Broeckx (Lotto – Belisol). Właśnie młody Belg 12 kilometrów przed metą miał około 20 sekund przewagi nad goniącą go grupką. Zgodnie z oczekiwaniami ekipy sprinterów dogoniły uciekiniera i o zwycięstwie decydował finisz z grupy.

Najlepszym sprinterem okazał się dzisiaj Danny van Poppel (Trek Factory Racing), dla którego to pierwszy poważny triumf w profesjonalnej karierze. Jego wyższość musieli uznać Danilo Napolitano (Wanty – Groupe Gobert) i Scott Thwaites (NetApp Endura).

Gert Jőeäär (Cofidis) pozostał liderem wyścigu.

Wyniki:

1.   VAN POPPEL Danny TRF 4.14’21”
2.   THWAITES Scott TNE
3.   VALLEE Boris LTB
4.   GROENEWEGEN Dylan RIJ
5.   STENUIT Robin WBC
6.   DEMOITIE Antoine WBC
7.   VAN ASBROECK Tom TSV
8.   HAVIK Yoeri RIJ
9.   FENN Andrew OPQ
10.   VANBILSEN Kenneth TSV
11.   MATZKA Ralf TNE 4″
12.   STUYVEN Jasper TRF 4″
13.   LE BON Johan FDJ 4″
14.   HAAS Nathan GRS 4″
15.   DILLIER Silvan BMC 4″
16.   VAN KEIRSBULCK Guillaume OPQ 4″
17.   COURTEILLE Arnaud FDJ 4″
18.   JARRIER Benoit BSE 4″
19.   SALOMEIN Jarl TSV 4″
20.   VAN BAARLE Dylan GRS 4″
21.   BARBIER Rudy RLM 4″
22.   ZABEL Rick BMC 4″
23.   AHLSTRAND Jonas GIA 4″
24.   DANIEL Maxime ALM 4″
25.   CHEVALIER Olivier WBC 4″
26.   PRÉMONT Christophe WBC 4″
27.   LAMPAERT Yves TSV 4″
28.   MCNALLY Mark SKT 4″
29.   WAUTERS Willem WIL 4″
30.   KREDER Wesley WGG 4″
31.   WALLAYS Jelle TSV 4″
32.   VAN DER SANDE Tosh LTB 4″
33.   LAPORTE Christophe COF 4″
34.   GOUGEARD Alexis ALM 4″
35.   DUVAL Julien RLM 4″
36.   SENECHAL Florian COF 4″
37.   HOLLER Nikodemus SGT 4″
38.   STEELS Stijn TSV 4″
39.   CRADDOCK Lawson GIA 4″
40.   VAN ZUMMEREN Stef MMM 4″
41.   BROECKX Stig LTB 4″
42.   STACCHIOTTI Riccardo VFN 4″
43.   HELVEN Sander TSV 4″
44.   MAGNUSSON Kim VFN 4″
45.   LECUISINIER Pierre-Henri FDJ 4″
46.   MOLARD Rudy COF 4″
47.   SILVESTRE Fabio TRF 4″
48.   KORETZKY Clément BSE 4″
49.   ALAPHILIPPE Julian OPQ 1’07”
50.   VERMOTE Julien OPQ 1’07”
51.   VERMOTE Alphonse VGS 1’07”
52.   VAN HOECKE Gijs TSV 4″
53.   KRIEGER Alexander SGT 6’31”
54.   SCHWARZMANN Michael TNE 6’31”
55.   KREDER Raymond GRS 6’56”
56.   GOOLAERTS Michael WIL 9’42”
57.   GROSU Eduard Michael VFN 9’42”
58.   LANDER Sebastian BMC 12’37”
59.   HOULE Hugo ALM 12’37”
60.   KERN Julian ALM 12’37”
61.   MAIKIN Roman RVL 12’37”
62.   ROWSELL Erick TNE 12’37”
63.   SLEURS Christophe MMM 12’37”
64.   ISHIBASHI Manabu VFN 12’37”
65.   GROEN Dex RIJ 12’37”
66.   VEREECKEN Nicolas WIL 12’37”
67.   VANDEN BAK Laurent SKT 12’37”
68.   WASTYN Emiel WIL 12’37”
69.   CORBEL Erwann BSE 12’37”
70.   FRANSSEN Wout SKT 12’37”
71.   DOWNEY Sean SKT 12’37”
72.   TOUQUET Joren WIL 12’37”
73.   STALLAERT Joeri VER 12’37”
74.   DE VOS Gertjan MMM 12’37”
75.   VANDENBOGAERDE Jens MMM 12’37”
76.   BOEV Igor RVL 12’37”
77.   WILSON Jack SKT 12’37”
78.   BROWN Nathan GRS 12’37”
79.   VAKOC Petr OPQ 12’37”
80.   DE BIE Sean LTB 12’37”
81.   VAN ZYL Johann MTN 12’37”
82.   LENNERTZ Sam VGS 12’37”
83.   MANNAERTS Jelle WIL 12’37”
84.   LAENGEN Vegard Stake BSE 12’37”
85.   BREEN Vegard LTB 12’37”
86.   POZDNYAKOV Kirill RVL 12’37”
87.   DZERVUS Darijus VER 12’37”
88.   VENTER Jaco MTN 12’37”
89.   VANSPEYBROECK Tim MMM 12’37”
90.   BEUKEBOOM Dion RIJ 12’37”
91.   HEREIJGERS Kobus RIJ 12’37”
92.   KOISHI Yuma VFN 12’37”
93.   KOWALSKI Rudy RLM 12’37”
94.   CUMMINGS Jack SGT 18’00”
95.   MUCHE Christopher SGT 18’00”

Klasyfikacja generalna:
1.   JOEAAR Gert COF 4.22’18”
2.   LE BON Johan FDJ 5″
3.   VANDEWALLE Kristof TRF 8″
4.   DEVOLDER Stijn TRF 11″
5.   GHYSELINCK Jan WGG 13″
6.   VAN KEIRSBULCK Guillaume OPQ 14″
7.   DILLIER Silvan BMC 14″
8.   SERGENT Jesse TRF 15″
9.   BARTA Jan TNE 17″
10.   HAGA Chad GIA 17″
11.   DE GENDT Thomas OPQ 18″
12.   VAN BAARLE Dylan GRS 18″
13.   VAN POPPEL Danny TRF 19″
14.   SENECHAL Florian COF 19″
15.   LAPORTE Christophe COF 20″
16.   LAMPAERT Yves TSV 22″
17.   JARC Blaz TNE 23″
18.   LADAGNOUS Matthieu FDJ 24″
19.   ZABEL Rick BMC 25″
20.   GERARD Arnaud BSE 26″
21.   BAGDONAS Gediminas ALM 26″
22.   LODEWYCK Klaas BMC 26″
23.   VERMELTFOORT Coen RIJ 27″
24.   WALLAYS Jelle TSV 28″
25.   ROSSELER Sebastien VER 29″
26.   FENN Andrew OPQ 29″
27.   MEZGEC Luka GIA 29″
28.   KRITSKIY Timofey RVL 30″
29.   KONOVALOVAS Ignatas MTN 30″
30.   VAN HOECKE Gijs TSV 32″
31.   VALLEE Boris LTB 32″
32.   STUYVEN Jasper TRF 33″
33.   VEUCHELEN Frederik WGG 33″
34.   CORDEEL Sander VGS 33″
35.   HELVEN Sander TSV 33″
36.   HAVIK Yoeri RIJ 34″
37.   HAAS Nathan GRS 34″
38.   GOUGEARD Alexis ALM 35″
39.   BROECKX Stig LTB 35″
40.   CRADDOCK Lawson GIA 36″
41.   STEELS Stijn TSV 36″
42.   LECUISINIER Pierre-Henri FDJ 36″
43.   MOLARD Rudy COF 37″
44.   CHEVALIER Olivier WBC 37″
45.   KEISSE Iljo OPQ 38″
46.   DRON Boris WBC 38″
47.   DE VREESE Laurens WGG 39″
48.   DUFRASNE Jonathan WBC 40″
49.   RUIJGH Rob VGS 40″
50.   VANBILSEN Kenneth TSV 41″
51.   DUVAL Julien RLM 41″
52.   PFINGSTEN Christoph RIJ 41″
53.   SILVESTRE Fabio TRF 41″
54.   STACCHIOTTI Riccardo VFN 41″
55.   COURTEILLE Arnaud FDJ 43″
56.   THOMSON Jay Robert MTN 44″
57.   VAN DER SANDE Tosh LTB 44″
58.   DANIEL Maxime ALM 45″
59.   AHLSTRAND Jonas GIA 45″
60.   MATZKA Ralf TNE 45″
61.   MANGEL Laurent FDJ 45″
62.   VAN GENECHTEN Jonas LTB 46″
63.   LAGUTIN Sergey RVL 46″
64.   VAN ZUMMEREN Stef MMM 47″
65.   VAN ASBROECK Tom TSV 47″
66.   BEPPU Fumiyuki TRF 48″
67.   SOLOMENNIKOV Andrei RVL 48″
68.   BARBIER Rudy RLM 48″
69.   STAUFF Andreas MTN 49″
70.   SALOMEIN Jarl TSV 52″
71.   BIDEAU Jean-Marc BSE 53″
72.   WAUTERS Willem WIL 53″
73.   VAN ZANDBEEK Ronan RIJ 53″
74.   HUTAROVICH Yauheni ALM 53″
75.   DELFOSSE Sébastien WBC 53″
76.   CHAINEL Steve ALM 54″
77.   NAPOLITANO Danilo WGG 54″
78.   STENUIT Robin WBC 55″
79.   MALAGUTI Alessandro VFN 55″
80.   DE NEGRI Pier Paolo VFN 55″
81.   REIMER Martin MTN 56″
82.   GROENEWEGEN Dylan RIJ 56″
83.   THWAITES Scott TNE 56″
84.   VANLANDSCHOOT James WGG 57″
85.   PLANCKAERT Baptiste RLM 57″
86.   LEUKEMANS Bjorn WGG 57″
87.   SCHORN Daniel TNE 59″
88.   STASSEN Julien WBC 59″
89.   PRÉMONT Christophe WBC 59″
90.   JARRIER Benoit BSE 59″
91.   KREDER Wesley WGG 1’00”
92.   DEMOITIE Antoine WBC 1’01”
93.   VAN POPPEL Boy TRF 1’02”
94.   MAGNUSSON Kim VFN 1’03”
95.   JUODVALKIS Egidijus MMM 1’05”
96.   GARDEYN Gorik VER 1’08”
97.   PERRICHON Pierre-Luc BSE 1’08”
98.   MCNALLY Mark SKT 1’14”
99.   HOLLER Nikodemus SGT 1’17”
100.   DUPONT Timothy RLM 1’20”
101.   VERMOTE Julien OPQ 1’30”
102.   BRAMBILLA Giorgio VER 1’39”
103.   VELITS Martin OPQ 1’42”
104.   KORETZKY Clément BSE 1’43”
105.   ALAPHILIPPE Julian OPQ 1’44”
106.   HULSMANS Kevin VGS 1’52”
107.   VERMOTE Alphonse VGS 1’58”
108.   GAIMON Phillip GRS 3’45”
109.   MOL Wouter VER 5’12”
110.   SCHILLINGER Andreas TNE 5’29”
111.   LE MONTAGNER Benjamin BSE 6’07”
112.   SCHWARZMANN Michael TNE 7’12”
113.   KRIEGER Alexander SGT 7’52”
114.   KREDER Raymond GRS 7’53”
115.   VANSUMMEREN Johan GRS 8’57”
116.   GROSU Eduard Michael VFN 10’20”
117.   GOOLAERTS Michael WIL 10’28”
118.   CLAEYS Kevin SKT 10’38”
119.   GEYSEN Kurt VGS 11’12”
120.   KOHLER Martin BMC 12’55”
121.   LEMARCHAND Romain COF 12’58”
122.   ROY Jérémy FDJ 12’58”
123.   WYSS Danilo BMC 13’00”
124.   VENTER Jaco MTN 13’03”
125.   THÖMEL Tino SGT 13’04”
126.   VANDENBOGAERDE Jens MMM 13’04”
127.   HENDERSON Greg LTB 13’05”
128.   RIBLON Christophe ALM 13’07”
129.   HOULE Hugo ALM 13’07”
130.   KOWALSKI Rudy RLM 13’07”
131.   DRUCKER Jean-Pierre WGG 13’08”
132.   HEREIJGERS Kobus RIJ 13’09”
133.   BILLE Gaetan WIL 13’10”
134.   DE BIE Sean LTB 13’11”
135.   VANTOMME Maxime RLM 13’12”
136.   VAN ZYL Johann MTN 13’13”
137.   ROWSELL Erick TNE 13’14”
138.   BROWN Nathan GRS 13’16”
139.   BREEN Vegard LTB 13’17”
140.   VEREECKEN Nicolas WIL 13’18”
141.   VAKOC Petr OPQ 13’18”
142.   STALLAERT Joeri VER 13’19”
143.   BOEV Igor RVL 13’20”
144.   POZDNYAKOV Kirill RVL 13’20”
145.   SLEURS Christophe MMM 13’22”
146.   CAMMAERTS Edwig COF 13’24”
147.   TOUQUET Joren WIL 13’24”
148.   LEVARLET Guillaume COF 13’25”
149.   DZERVUS Darijus VER 13’25”
150.   LANDER Sebastian BMC 13’25”
151.   VERMEULEN Franck RLM 13’26”
152.   POULHIES Stéphane COF 13’26”
153.   VANDEN BAK Laurent SKT 13’27”
154.   KOISHI Yuma VFN 13’28”
155.   BURGHARDT Marcus BMC 13’29”
156.   MANNAERTS Jelle WIL 13’31”
157.   LAENGEN Vegard Stake BSE 13’32”
158.   FRANSSEN Wout SKT 13’32”
159.   MAIKIN Roman RVL 13’33”
160.   DE VOS Gertjan MMM 13’33”
161.   KERN Julian ALM 13’37”
162.   FRANCKAERT Gregory MMM 13’38”
163.   VANSPEYBROECK Tim MMM 13’39”
164.   DEHAES Kenny LTB 13’39”
165.   GROEN Dex RIJ 13’39”
166.   GOOVAERTS Tom VER 13’40”
167.   LOH Sea Keong GIA 13’42”
168.   ISHIBASHI Manabu VFN 13’44”
169.   CORBEL Erwann BSE 13’45”
170.   JI Cheng GIA 13’46”
171.   DOWNEY Sean SKT 13’46”
172.   PEETERS Kevin VGS 13’49”
173.   LENNERTZ Sam VGS 13’58”
174.   BEUKEBOOM Dion RIJ 14’01”
175.   WILSON Jack SKT 14’05”
176.   WASTYN Emiel WIL 14’16”
177.   BURTON Jérémy WIL 14’26”
178.   CUMMINGS Jack SGT 18’58”
179.   MUCHE Christopher SGT 19’05”
180.   KRASNOV Leonid RVL 19’14”
181.   KAUTZ Kai SGT 19’41”
182.   WEBER Marcel SGT 20’04”

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments