Mauro Finetto (Neri Sottoli) po finiszu z rozciągniętej grupy wygrał wyścig o Wielką Nagrodę Lugano.
22 drużyny stanęły dziś na starcie 68. edycji GP Città di Lugano. Niestety wśród startujących próżno było szukać Polaków, którzy mieli na dziś inne plany startowe. Listy startowej (na szczęście) nie podpisał ubiegłoroczny zwycięzca zmagań, czyli…śnieg. Właśnie przez złe warunki atmosferyczne szwajcarski klasyk nie odbył się w 2013 roku.
Kolarze mieli dziś do pokonania 169 kilometrów, na które składało się pięć okrążeń wokół Lugano. Profil wyścigu był pagórkowaty i nie sprzyjał raczej pojedynkom sprinterskim.
Od początku zmagań na czele kręciła grupka 15 kolarzy: Daniele Ratto (Cannondale), Nicolò Bonifazio (Lampre Merida), Simon Yates i Leigh Howard (obaj Orica GreenEdge), Marco Canola (Bardiani CSF), Francesco Failli (Neri Sottoli Yellow Fluo), Serguei Klimov (Rusvelo), Sergey Nikolaev i Igor Frolov (obaj Itera Katusha), Davide Ballerini i Matteo Collodel (obaj Team Idea), Tom Thill (Leopard Trek), Giovanni Carboni (Area Zero d’Amico), Luca Chirico (MGKVis Trevigiani), Andrea Vaccher (Marchiol Emisfero).
Ich poczynania w peletonie śledziła ekipa Lampre-Merida. Harcownicy w najkorzystniejszym dla siebie momencie zyskali nieco ponad 6 minut przewagi.
Najdłużej na czele utrzymali się brytyjski neo-pro – Simon Yates oraz Marco Canola, którzy zostali schwytani na ostatnich 10 kilometrach.
Wtedy też rozpoczęły się ataki. Jako pierwszy swoich sił spróbował Damiano Cunego (Lampre-Merida). Do jego koła doskoczyli rodacy – Matteo Rabottini (Yellow Fluo) oraz Matteo Montaguti (Ag2r La Mondiale).
Niestety ich wysiłki poszły na marne, gdyż o wszystkim zadecydował sprint z rozciągniętego peletonu. Najszybszy okazał się: Mauro Finetto (Neri Sottoli), który pokonał Sony’ego Colbrelliego (Bardiani CSF) oraz Diego Ulissiego (Lampre-Merida).
Pełne wyniki:
1 | Mauro Finetto (Ita) Yellow Fluo | 4:12:14 | |
2 | Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani – CSF | ||
3 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida | ||
4 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – Merida | ||
5 | Jerome Pineau (Fra) Iam Cycling | ||
6 | Maxime Bouet (Fra) AG2R – La Mondiale | ||
7 | Jarlinson Pantano (Col) Colombia | ||
8 | Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil | ||
9 | Davide Formolo (Ita) Cannondale | ||
10 | Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Pro Team | ||
11 | Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge | ||
12 | Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team | ||
13 | Ivan Basso (Ita) Cannondale | ||
14 | Manuel Bongiorno Francesco (Ita) Bardiani – CSF | 0:00:05 | |
15 | Fabio Taborre (Ita) Yellow Fluo | 0:00:24 | |
16 | Sebastien Reichenbach (Swi) Iam Cycling | ||
17 | Jonathan Fumeaux (Swi) Iam Cycling | ||
18 | Angelo Pagani (Ita) Bardiani – CSF | ||
19 | Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team | ||
20 | Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia | ||
21 | Matteo Rabottini (Ita) Yellow Fluo | ||
22 | Enrico Battaglin (Ita) Bardiani – CSF | ||
23 | Mathias Frank (Swi) Iam Cycling | ||
24 | Rodolfo Andreas Torres Agudelo (Col) Colombia | ||
25 | Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN – Qhubeka | ||
26 | Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil | ||
27 | Matija Kvasina (Cro) Team Gourmetfein Simplon Wels | ||
28 | Davide Vilella (Ita) Cannondale | ||
29 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R – La Mondiale | ||
30 | Adam Yates (GBr) Orica Greenedge | 0:00:29 | |
31 | Reto Hollenstein (Swi) Iam Cycling | 0:00:44 | |
32 | Roman Katyrin (Rus) Itera – Katusha | 0:00:58 | |
33 | Mikhail Akimov (Rus) Itera – Katusha | ||
34 | Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF | ||
35 | Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia | ||
36 | Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo | ||
37 | Christian Meier (Can) Orica Greenedge | 0:01:30 | |
38 | Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo | ||
39 | Patrick Konrad (Aut) Team Gourmetfein Simplon Wels | 0:01:47 | |
40 | Luca Wackermann (Ita) Lampre – Merida | ||
41 | Luka Pibernik (Slo) Radenska | ||
42 | Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha | 0:01:48 | |
43 | Matteo Collodel (Ita) Team Idea | ||
44 | Sergey Pomoshnikov (Rus) Rusvelo | ||
45 | Alessandro Malaguti (Ita) Vini Fantini Nippo | ||
46 | Ricardo Pichetta (Ita) Team Idea | ||
47 | Rafael Andriato (Bra) Yellow Fluo | ||
48 | Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team | ||
49 | Michel Koch (Ger) Cannondale | ||
50 | Nicolas Baldo (Fra) Team Vorarlberg | ||
51 | Francesco Failli (Ita) Yellow Fluo | ||
52 | Primoz Roglic (Slo) Adria Mobil | ||
53 | Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo | ||
54 | Simone Ponzi (Ita) Yellow Fluo | ||
55 | Matteo Busato (Ita) MG Kvis – Trevigiani | ||
56 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R – La Mondiale | ||
57 | Johann Tschopp (Swi) Iam Cycling | ||
58 | Raffaello Bonussi (Ita) Marchiol Emisfero | 0:02:15 | |
59 | Dmitrii Ignatev (Rus) Itera – Katusha | 0:02:37 | |
60 | Samuel Dumoulin (Fra) AG2R – La Mondiale | ||
61 | Marco Canola (Ita) Bardiani – CSF | 0:03:22 | |
62 | Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge | 0:03:27 | |
63 | Antonio Nibali (Ita) Marchiol Emisfero | 0:03:42 | |
64 | Simon Yates (GBr) Orica Greenedge | 0:04:09 | |
65 | Davide Ballerini (Ita) Team Idea | 0:04:25 | |
66 | Jure Golcer (Slo) Team Gourmetfein Simplon Wels | ||
67 | Daniele Ratto (Ita) Cannondale | ||
68 | Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale | ||
69 | Daniel Paulus (Aut) Vini Fantini Nippo | ||
70 | Luca Chirico (Ita) MG Kvis – Trevigiani | ||
71 | Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka | ||
72 | Igor Frolov (Rus) Itera – Katusha | ||
73 | Andrea Fedi (Ita) Yellow Fluo | ||
74 | Samuele Conti (Ita) Yellow Fluo | ||
75 | Simone Antonini (Ita) Marchiol Emisfero | ||
76 | Ivan Balykin (Ita) Rusvelo | ||
77 | Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo | ||
78 | Serguei Klimov (Rus) Rusvelo | ||
79 | Maksim Razumov (Rus) Itera – Katusha | ||
80 | Simone Petilli (Ita) Area Zero Pro Team | ||
81 | Gianluca Leonardi (Ita) Area Zero Pro Team | ||
82 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre – Merida | 0:04:29 | |
83 | Marcel Wyss (Swi) Iam Cycling | ||
84 | Jonathan Paredes (Col) Colombia | ||
85 | Stefano Locatelli (Ita) Bardiani – CSF | ||
86 | Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF | ||
87 | Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge | ||
88 | Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida | ||
89 | Matteo Spreafico (Ita) Team Idea | 0:04:46 | |
90 | Sergey Nikolaev (Rus) Itera – Katusha | 0:06:04 | |
91 | Darwin Femey Pantoja Tobar (Col) Colombia | 0:06:05 | |
92 | Joel Zangerle (Lux) Leopard Development Team | ||
93 | Felix Grossschartner (Aut) Team Gourmetfein Simplon Wels | ||
94 | Francesco Sedaboni (Ita) Marchiol Emisfero | ||
95 | Christoph Springer (Ger) Team Vorarlberg | 0:06:32 | |
96 | Fabio Chinello (Ita) Area Zero Pro Team | 0:07:04 | |
97 | Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Pro Team | ||
98 | Lorenzo Di Remigio (Ita) MG Kvis – Trevigiani | 0:10:08 | |
99 | Davide Appollonio (Ita) AG2R – La Mondiale | 0:10:19 | |
100 | Adrien Chenaux (Swi) Team Vorarlberg | 0:15:12 | |
101 | Marko Pavlic (Slo) Radenska | ||
102 | Alex Kirsch (Lux) Leopard Development Team | ||
103 | Tom Thill (Lux) Leopard Development Team | ||
104 | Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team | ||
DNS | Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team | ||
DNF | Nicolò Bonifazio (Ita) Lampre – Merida | ||
DNF | Matej Mohoric (Slo) Cannondale | ||
DNF | Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida | ||
DNF | Andrea Palini (Ita) Lampre – Merida | ||
DNF | Matthias Krizek (Aut) Cannondale | ||
DNF | Alexis Gougeaed (Fra) AG2R – La Mondiale | ||
DNF | Patrick Gretsch (Ger) AG2R – La Mondiale | ||
DNF | Julian Kern (Ger) AG2R – La Mondiale | ||
DNF | Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge | ||
DNF | Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia | ||
DNF | Patrick Schelling (Swi) Iam Cycling | ||
DNF | Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka | ||
DNF | Jani Tewelde Weldegabir (Eri) MTN – Qhubeka | ||
DNF | Dennis Van Niekerk (RSA) MTN – Qhubeka | ||
DNF | Meron Russom (Eri) MTN – Qhubeka | ||
DNF | Adrien Niyonshutti (Rwa) MTN – Qhubeka | ||
DNF | Riccardo StacchiottI (Ita) Vini Fantini Nippo | ||
DNF | Peter Kozlovic (Cro) Meridiana Kamen Team | ||
DNF | Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini Nippo | ||
DNF | Genki Yamamoto (Jpn) Vini Fantini Nippo | ||
DNF | Shiki Kuroeda (Jpn) Vini Fantini Nippo | ||
DNF | Igor Rudan (Cro) Meridiana Kamen Team | ||
DNF | Manabu Ishibashi JNP19921130 Vini Fantini Nippo | ||
DNF | Endi Sirol (Cro) Meridiana Kamen Team | ||
DNF | Alessandro Bisolti (Ita) Vini Fantini Nippo | ||
DNF | Antonio Testa (Ita) Radenska | ||
DNF | David Per (Slo) Adria Mobil | ||
DNF | Alessio Marchetti (Ita) Radenska | ||
DNF | Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil | ||
DNF | Andrej Rajsp (Slo) Radenska | ||
DNF | Klemen Stimulak (Slo) Adria Mobil | ||
DNF | Tadej Hiti (Slo) Radenska | ||
DNF | Domen Novak (Slo) Adria Mobil | ||
DNF | Ziga Rucigaj (Slo) Radenska | ||
DNF | Rok Korosec (Slo) Radenska | ||
DNF | Bruno Maltar (Cro) Adria Mobil | ||
DNF | Dennis Paulus (Aut) Team Gourmetfein Simplon Wels | ||
DNF | Matej Marin (Slo) Team Gourmetfein Simplon Wels | ||
DNF | Sebastian Schonberger (Aut) Team Gourmetfein Simplon Wels | ||
DNF | Lukas Zeller (Aut) Team Gourmetfein Simplon Wels | ||
DNF | Dmitry Kosyakov (Rus) Itera – Katusha | ||
DNF | Simone Carantoni (Ita) Team Idea | ||
DNF | Piero Baffi (Ita) Leopard Development Team | ||
DNF | Mirko Tedeschi (Ita) Team Idea | ||
DNF | Dennis Coenen (Bel) Leopard Development Team | ||
DNF | Alessandro Pettiti (Ita) Team Idea | ||
DNF | Fabio Gadda (Ita) Team Idea | ||
DNF | Massimo Morabito (Lux) Leopard Development Team | ||
DNF | Florian Salzinger (Ger) Leopard Development Team | ||
DNF | Daniele Aldegheri (Ita) MG Kvis – Trevigiani | ||
DNF | Giovanni Carboni (Ita) Area Zero Pro Team | ||
DNF | Riccardo Donato (Ita) MG Kvis – Trevigiani | ||
DNF | Silvio Giorni (Ita) Area Zero Pro Team | ||
DNF | Andrei Nechita (Rom) MG Kvis – Trevigiani | ||
DNF | Carlo Brugnotto (Ita) MG Kvis – Trevigiani | ||
DNF | Charly Petelin (Ita) Area Zero Pro Team | ||
DNF | Rino Gasparrini (Ita) MG Kvis – Trevigiani | ||
DNF | Enea Cambianica (Swi) Marchiol Emisfero | ||
DNF | Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg | ||
DNF | Gianluca Ocanha (Swi) Marchiol Emisfero | ||
DNF | Andreas Hofer (Aut) Team Vorarlberg | ||
DNF | Grischa Janorschke (Ger) Team Vorarlberg | ||
DNF | Fabian Schnaidt (Ger) Team Vorarlberg | ||
DNF | Andrea Vaccher (Ita) Marchiol Emisfero | ||
DNF | Nicolas Winter (Swi) Team Vorarlberg | ||
DNF | Enrico Franzoi (Ita) Marchiol Emisfero |
Foto: bettiniphoto.net