Delko Marseille Provence KTM

Włoch zwyciężył po finiszu z czteroosobowej grupki i pokonał swoich rodaków – Mattię Cattaneo i Francesco Gavazzi.

Francuski wyścig mający kategorię 1.1 był doskonałą okazją do zdobycia punktów w rankingu UCI dla zawodników, którzy nie czują się najlepiej na brukach i nie spędzą ostatniego weekendu lutego w Belgii. Zmagania o nagrodę Francisa Delpecha rozegrane zostały na pagórkowatej trasie o długości 209 kilometrów.

Mówi się, że wyścig rozgrywany w okolicach Guilherand – Granges jest “jednym z najtrudniejszych klasyków o których nikt nie słyszał”. Wymagający profil skusił sporo ciekawych zawodników do startu we Francji, a drużynę na Classic Sur Ardeche wysłała także ekipa CCC Sprandi Polkowice.

Do pierwszej ucieczki załapało się sześciu kolarzy: Hubert Dupont (AG2R La Mondiale), Romain Le Roux (Armee de Terre), Loic Chetout (Cofidis), Andrea Vendrame (Androni Giocatolli-Sidermec), Gatis Smukulis (Delko Marseille-Provence KTM) i Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice). Po 60km ścigania przewaga wynosiła około 4’20”.

Niestety 38km przed metą z czołówki odpadli Mihaylov i Smukulis, a Le Roux stracił kontakt z uciekinierami przez defekt. Pozostała trójka Chetout, Dupont i Vendrame starała się utrzymać przed peletonem. Niecałe 20km przed metą również ich akcja dobiegła jednak końca.

Niemal natychmiastowo na kontrę zdecydowali się Arnold Jeannesson (Fortuneo-Vital Concept), Francois Bidard (AG2R La Mondiale) i Lilian Calmejane (Direct-Energie). Bidard jednak osłabł, a pozostali dwaj Francuzi utrzymywali około 20 sekund przewagi. 8km przed metą do liderów dojechała grupka około 25 kolarzy.

Płaski dojazd do mety to ciągłe ataki i próby długiego finiszu. Odjechał Perre Latour (AG2R), do niego dołączył Mattia Cattaneo (Andron Giocatolli-Sidermec). 2km przed metą do dwójki dołączyła para Mauro Finetto (Delko Marseille-Provence KTM) i Eduardo Sepulveda (Fortuneo-Vital Concept).

Na finiszu z małej grupki najlepszy był Mauro Finetto i to Włoch cieszył się z pięknego zwycięstwa. Drugi był Cattaneo, a trzeci Francesco Gavazzi (Androni Giocatolli-Sidermec), który złapał uciekinierów “na kresce”.

Wyniki:

1    Mauro FINETTO             ITA  DMP  5:21:09  
2    Mattia CATTANEO           ITA  ANS  +0       
3    Francesco GAVAZZI         ITA  ANS  +0       
4    Eduardo SEPULVEDA         ARG  FVC  +0       
5    Pierre Roger LATOUR       FRA  ALM  +0       
6    Arthur VICHOT             FRA  FDJ  +0       
7    Julien SIMON              FRA  COF  +0       
8    Martijn BUDDING           NED  RNL  +0       
9    Lilian CALMEJANE          FRA  DEN  +0       
10   Anthony DELAPLACE         FRA  FVC  +0       
11   Mikael CHEREL             FRA  ALM  +0       
12   Arnold JEANNESSON         FRA  FVC  +0       
13   Jaime ROSON GARCIA        ESP  CJR  +0       
14   Nicolas EDET              FRA  COF  +29      
15   Romain CAMPISTROUS        FRA  ADT  +33      
16   Brice FEILLU              FRA  FVC  +35      
17   Jan BAKELANTS             BEL  ALM  +37      
18   Angel MADRAZO RUIZ        ESP  DMP  +37      
19   Quentin PACHER            FRA  DMP  +37      
20   Thibault FERASSE          FRA  ADT  +37      
21   REMY DI GREGORIO          FRA  DMP  +37      
22   Alexander ARANBURU DEVA   ESP  CJR  +37      
23   Romain SICARD             FRA  DEN  +1:21    
24   Nans PETERS               FRA  ALM  +1:21    
25   Samuel DUMOULIN           FRA  ALM  +1:21    
26   Matteo MONTAGUTI          ITA  ALM  +1:21    
27   Bastien DUCULTY           FRA  ADT  +1:21    
28   Kevin LE CUNFF            FRA  AUB  +2:44    
29   Rudy MOLARD               FRA  FDJ  +2:44    
30   Yannick MARTINEZ          FRA  DMP  +3:04    
31   Antonio MOLINA CANET      ESP  CJR  +3:15    
32   Dimitri PEYSKENS          BEL  WVA  +3:15    
33   Fabien CANAL              FRA  ADT  +3:20    
34   Jonathan LASTRA MARTINEZ  ESP  CJR  +3:20    
35   Jerome MAINARD            FRA  ADT  +3:20    
36   Guillaume LEVARLET        FRA  WGG  +3:20    
37   François BIDARD           FRA  ALM  +3:20    
38   Marco FRAPPORTI           ITA  ANS  +3:20    
39   Guillaume BONNAFOND       FRA  COF  +3:20    
40   Raffaello BONUSI          ITA  ANS  +3:20    
41   David GAUDU               FRA  FDJ  +3:20    
42   Hubert DUPONT             FRA  ALM  +3:26    
43   Marco MINNAARD            NED  WGG  +3:45    
44   Martijn TUSVELD           NED  RNL  +3:45    
45   Mathias LE TURNIER        FRA  COF  +4:10    
46   Xandro MEURISSE           BEL  WGG  +4:13    
47   Antoine WARNIER           BEL  WVA  +4:13    
48   Pierre GOUAULT            FRA  AUB  +5:08    
49   Jeremy BESCOND            FRA  AUB  +5:08    
50   Dries VAN GESTEL          BEL  SVB  +5:08    
51   Calvin WATSON             AUS  ABS  +5:08    
52   Yoann BAGOT               FRA  COF  +5:08    
53   Adrian KUREK              POL  CCC  +5:42    
54   Yann GUYOT                FRA  ADT  +5:42    
55   Etienne VAN EMPEL         NED  RNL  +5:42    
56   FrantišEk SISR            CZE  CCC  +5:42    
57   Mattia FRAPPORTI          ITA  ANS  +5:42    
58   Simone PONZI              ITA  CCC  +5:42    
59   Oscar RIESEBEEK           NED  RNL  +5:42    
60   Fabien DOUBEY             FRA  WGG  +5:42    
61   Jon IRISARRI RINCON       ESP  CJR  +5:42    
62   Geoffrey SOUPE            FRA  COF  +7:06    
63   Paul OURSELIN             FRA  DEN  +9:13    
64   Angelo TULIK              FRA  DEN  +9:13    
65   Evaldas SISKEVICIUS       LTU  DMP  +9:13    
66   Lawrence WARBASSE         USA  ABS  +9:13    
67   Nicolas BALDO             FRA  AUB  +9:13    
68   Kevin LEBRETON            FRA  ADT  +9:13    
69   Eliot LIETAER             BEL  SVB  +9:13    
70   Jens WALLAYS              BEL  SVB  +9:13    
71   Romain HARDY              FRA  FVC  +9:50    
72   Loic CHETOUT              FRA  COF  +9:50    
73   Piet ALLEGAERT            BEL  SVB  +10:15   
74   Josu ZABALA LOPEZ         ESP  CJR  +10:15   
75   Michal PALUTA             POL  CCC  +12:08   
76   Jakub KACZMAREK           POL  CCC  +12:08   
77   Rayane BOUHANNI           FRA  COF  +12:46   
78   Gatis SMUKULIS            LAT  DMP  +12:46   
79   Lars Petter NORDHAUG      NOR  ABS  +14:20   
80   Lander SEYNAEVE           BEL  RLM  +14:20   
81   Mark CHRISTIAN            GBR  ABS  +14:20   
82   Benjamin DECLERCQ         BEL  SVB  +14:20   
83   Kenneth VAN ROOY          BEL  SVB  +14:20   
84   Emiel VERMEULEN           BEL  RLM  +14:20   
85   Thomas DERUETTE           BEL  WVA  +14:20   
86   Thomas DEGAND             BEL  WGG  +14:20   
87   Félix POUILLY             FRA  RLM  +14:20   
88   Armindo FONSECA           FRA  FVC  +14:20   
89   Arnaud GERARD             FRA  FVC  +14:20   
90   Léo VINCENT               FRA  FDJ  +14:20   
91   Laurent PICHON            FRA  FVC  +14:20   
92   BENOIT VAUGRENARD         FRA  FDJ  +14:20   
93   Thierry HUPOND            FRA  DMP  +14:20   
94   Guillaume MARTIN          FRA  WGG  +14:20   
95   Davide BALLERINI          ITA  ANS  +14:26   
96   Andrea vendrame           ITA  ANS  +14:26   
97   Tim ARIESEN               NED  RNL  +16:44   
98   Nikolay MIHAYLOV          BUL  CCC  +18:33   
99   Romain LE ROUX            FRA  ADT  +19:15   
DNF  Davide CIMOLAI            ITA  FDJ           
DNF  Arnaud COURTEILLE         FRA  FDJ           
DNF  Jérémy MAISON             FRA  FDJ           
DNF  Jeremy CORNU              FRA  DEN           
DNF  Fabien GRELLIER           FRA  DEN           
DNF  Romain GUILLEMOIS         FRA  DEN           
DNF  Jonathan HIVERT           FRA  DEN           
DNF  Hector SAEZ BENITO        ESP  CJR           
DNF  Alessio TALIANI           ITA  ANS           
DNF  Frederik VEUCHELEN        BEL  WGG           
DNF  Sébastien DELFOSSE        BEL  WVA           
DNF  Gregory HABEAUX           BEL  WVA           
DNF  Christophe MASSON         FRA  WVA           
DNF  Ludovic ROBEET            BEL  WVA           
DNF  Andre LOOIJ               NED  RNL           
DNF  Branislau SAMOILAU        BLR  CCC           
DNF  Patryk STOSZ              POL  CCC           
DNF  Jarl SALOMEIN             BEL  SVB           
DNF  Ruben POLS                BEL  SVB           
DNF  Michel KREDER             NED  ABS           
DNF  Daniel PEARSON            GBR  ABS           
DNF  Romain FEILLU             FRA  AUB           
DNF  Anthony MALDONADO         FRA  AUB           
DNF  Flavien DASSONVILLE       FRA  AUB           
DNF  Alo JAKIN                 EST  AUB           
DNF  Julien ANTOMARCHI         FRA  RLM           
DNF  JEREMY CABOT              FRA  RLM           
DNF  Jérémy LEVEAU             FRA  RLM