Golas-action_otherClassic Sud-Ardèche to kolejny wyścig, który Omega Pharma-Quick Step zapisze po stronie plusów, gdy nadejdzie czas podsumowań sezonu 2014. Michał Gołaś zajął w nim drugą lokatę, zaś Gianni Meersman i Pieter Serry znaleźli się w pierwszej dziesiątce.

Kontrolowaliśmy wyścig w końcówce, bo chcieliśmy skasować odjazdy. Gianni był naszym liderem na ten wyścig, więc próbowaliśmy wyprowadzić go na jak najlepszą pozycję. Ostatni zakręt znajdował się 130 metrów przed metą. Byliśmy bardzo dobrze ustawieni, ale pierwszy kolarz, który wszedł w ten lewy zakręt, przewrócił się, więc Gianni musiał zahamować przez co utracił prędkość. Ja też musiałem nacisnąć na klamki, ale jechałem wciąż dość szybko, zatem zdołałem dojechać i finiszować na drugim miejscu. Szkoda, bo byliśmy naprawdę blisko zwycięstwa, ale mimo to pokazujemy, że zawsze jedziemy po to, by wygrać. Jutrzejszy dzień zapowiada się łatwiej, ale ostatni podjazd usytuowany jest blisko mety, co może zachęcić do ataków. Zobaczymy- powiedział po zakończeniu wyścigu Michał Gołaś.

Jutro Michała, jego kolegów i resztę peletonu czeka La Drôme Classic, czyli druga odsłona ścigania we Francji. Oto profil tego wyścigu:

profil_drome_classic_2014

Foto: © OPQS / Tim de Waele, profil: http://www.boucles-drome-ardeche.fr

Marta Wiśniewska @mwisniewska20