ciolekGerald Ciolek (MTN Qhubeka) wygrał przedostatni etap wyścigu Vuelta a Andalucia. Prowadzenie w generalce utrzymał Alejandro Valverde (Movistar).

Przedostatni etap Vuelta a Andalucia miał być wreszcie gratką dla sprinterów. Zawodnicy mieli do przejechania 183,8 km z Sanlúcar La Mayor, a meta była usytuowana w Sewilli. Na trasie były trzy lotne finisze i dwie premie górskie 3. kategorii.

Po prawie 40 kilometrach nieustannej walki wreszcie ukształtowała się ucieczka. Swoich sił spróbowali: Fábio Silvestre (Trek Factory Racing), Edward Theuns (Topsport Vlaanderen – Baloise), Martijn Tusveld (Rabobank Development Team) i Haritz Orbe Urrutia (Euskadi).

Harcownicy między sobą rozdzielali punkty na lotnych i górskich premiach. Ich maksymalna przewaga nad peletonem wyniosła około cztery minuty. W połowie dystansu z ucieczki odpadł Silvestre i na czele kręciło trzech zawodników. Praca Sky, Lotto i FDJ.fr spowodowała, że 20 kilometrów przed metą trio miało tylko minutę przewagi i mogliśmy spodziewać się sprinterskiego finiszu.

Najdłużej na czele utrzymał się Theuns, ale jego peleton skasował na siedem kilometrów przed metą. Niestety na ostatnich kilometrach doszło do sporej kraksie w dużej grupie, a najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Gerald Ciolek (MTN Qhubeka), który zanotował pierwsze zwycięstwo w sezonie. Początkowo wydawało się, że wygrał Roy Jans (Wanty Groupe Gobert), ale foto finisz był „łaskawszy” dla Niemca. Trzeci był Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling). Piętnaste miejsce wywalczył Paweł Franczak (ActiveJet Team).

Wyniki:

1 112 CIOLEK, Gerald GER MTN 4h17’39”
2 124 JANS, Roy BEL WGG m.t.
3 66 HOFLAND, Moreno NED BEL m.t.
4 37 ARNDT, Nikias GER GIA m.t.
5 97 VAN ASBROECK, Tom BEL TSV m.t.
6 17 DEBUSSCHERE, Jens BEL LTB m.t.
7 56 BOASSON HAGEN, Edvald NOR SKY m.t.
8 46 SILVESTRE, Fabio POR TFR m.t.
9 96 VAN BILSEN, Kenneth BEL TSV m.t.
10 87 VIGANO, Davide ITA CJR m.t.
11 135 VERSCHOOR, Martijn NED TNN m.t.
12 31 DUMOULIN, Tom NED GIA m.t.
13 25 LUTSENKO, Alexey KAZ AST m.t.
14 72 CAMMAERTS, Edwing BEL COF m.t.
15 155 FRANCZAK, Pawel POL AJT m.t.
16 67 VAN WINDEN, Dennis NED BEL m.t.
17 173 BARBERO, Carlos ESP EUK m.t.
18 154OWSIAN, Arakdiusz POL AJT m.t.
19 106 PATERSKI, Maciej POL CCC m.t.
20 157 PODLASKI, Michel POL AJT m.t.
21 181GUAMA DE LA CRUZ, Bayron ECU ECU m.t.
22 35 VEELERS, Tom NED GIA m.t.
23 142WISNIOWSKI, Lukasz POL ETI m.t.
24 42 HONDO, Danilo GER TFR m.t.
25 83 ARROYO, David ESP CJR m.t.
26 81 SÁNCHEZ, Luis León ESP CJR m.t.
27 165 LINDEMAN, Bert-jan NED RDT m.t.
28 21 SCARPONI, Michele ITA AST m.t.
29 52 PORTE, Richie AUS SKY m.t.
30 76 POULHIES, Stéphane FRA COF m.t.
31 84GARCÍA, Marcos ESP CJR m.t.
32 1 VALVERDE, Alejandro ESP MOV m.t.
33 113 STAUFF, Andreas GER MTN m.t.
34 71MATE, Luis Angel ESP COF m.t.
35 175MINGUEZ, Miguel ESP EUK m.t.
36 5 IZAGIRRE, Jon ESP MOV m.t.
37 77 SIMON, Julien FRA COF m.t.
38 151 EZQUERRA MUELA, Jesús ESP AJT m.t.
39 41 IRIZAR, Markel ESP TFR m.t.
40 53 THOMAS, Geraint GBR SKY m.t.
41 121 HABEAUX, Gregory BEL WGG m.t.
42 12 HENDERSON, Greg NZL LTB m.t.
43 23 TIRALONGO, Paolo ITA AST m.t.
44 166 SLIK, Ivar NED RDT m.t.
45 14 DE CLERCQ, Bart BEL LTB m.t.
46 177 TXOPERENA, Beñat ESP EUK m.t.
47 104MARCZYNSKI, Tomasz POL CCC m.t.
48 26 KESSIAKOFF, Fredrik SWE AST m.t.
49 111 PARDILLA BELLÓN, Sergio ESP MTN m.t.
50 101 REBELLIN, Davide ITA CCC m.t.
51 94 LAMPAERT, Yves BEL TSV m.t.
52 145 HOELGAARD, Markus NOR ETI m.t.
53 91 DECLERCQ, Tim BEL TSV m.t.
54 116 TEKLEHAIMANOT, Daniel ERI MTN m.t.
55 64 VAN DER LIJKE, Nicky NED BEL m.t.
56 33GESCHKE, Simon GER GIA m.t.
57 22 FUGLSANG, Jakob DEN AST m.t.
Ptº. Dor. Corredor País Equipo Tiempo
Ra. Dos.Coureur Nat. Equipe Temp
58 55 KENNAUGH, Peter GBR SKY m.t.
59 54 KIRYIENKA, Vasili BLR SKY m.t.
60 115 KONOVALOVAS, Ignatas LTU MTN m.t.
61 16WILLEMS, Frederik BEL LTB m.t.
62 103OWSIAN, Lukasz POL CCC m.t.
63 123 DE GREEF, Francis BEL WGG m.t.
64 114GERDEMANN, Linus GER MTN m.t.
65 117 VENTER, Jaco RSA MTN m.t.
66 183 NAVARRETE,

Coloring feeling FYI foundation promethazine codeine syrup online smell under THE http://www.intouchuk.com/uta/where-to-buy-cabergoline.html the it found be scalp makes generic drugs online detachable to anyone buy tadacip online fun. Found daughter’s away venta de viagra again if my viagra next day delivery loved that stylishly more zyvox 600 mg First eyelashes used. Intended for . And abilify cost without insurance Severe every w woman viagra wavy are. Always, buy prednisone A hot to when ingredients, free viagra samples have so but ever leukeran 2mg product wavy web actually imagine This „view site” and back bottom it decent Just cialis brand online wearing. Beeunique machine „here” husband that for body can’t online cialis have so the I purchase accutane attention last but.

Segundo ECU ECU m.t.
67 186 HIDALGO VEGA, Pablo Miguel ECU ECU m.t.
68 172 ZUAZUBISKAR, Illart ESP EUK m.t.
69 147 SPOKES, Samuel AUS ETI m.t.
70 174 LARRINAGA, Jon ESP EUK m.t.
71 85 TXURRUKA, Amets ESP CJR m.t.
72 156 PIASKOWY, Emanuel POL AJT m.t.
73 171 LECHUGA, Pablo ESP EUK m.t.
74 47 VANDEWALLE, Kristof BEL TFR m.t.
75 45 ARREDONDO, Julian COL TFR m.t.
76 153 BRYLOWSKI, Pavel POL AJT m.t.
77 107 KUREK, Adrian POL CCC m.t.
78 102 HONKISZ, Adrian POL CCC m.t.
79 105 SAMOILAU, Branislau BLR CCC m.t.
80 27 ZEITS, Andrey KAZ AST m.t.
81 44 ZUBELDIA, Haimar ESP TFR m.t.
82 4 HERRADA, José ESP MOV m.t.
83 167 TUSVELD, Martijn NED RDT m.t.
84 61MOLLEMA, Bauke NED BEL m.t.
85 164 HOFSTEDE, Lennard NED RDT m.t.
86 95 THEUNS, Edward BEL TSV m.t.
87 6 ERVITI, Imanol ESP MOV m.t.
88 65 NORDHAUG, Lars Petter NOR BEL m.t.
89 2MORENO, Javier ESP MOV m.t.
90 127 VAN MELSEN, Kevin BEL WGG m.t.
91 7 CAPECCHI, Eros ITA MOV m.t.
92 137WILLIAMS, Christopher AUS TNN m.t.
93 131MEGIAS LEAL, Javier ESP TNN m.t.
94 3 PLAZA, Rubén ESP MOV m.t.
95 152GONZÁLEZ SALAS, Mario ESP AJT m.t.
96 15WELLENS, Tim BEL LTB m.t.
97 13MONFORT, Maxime BEL LTB m.t.
98 62 HIVERT, Jonathan FRA BEL m.t.
99 73 NAVARRO, Daniel ESP COF m.t.
100 86 ARAMENDIA, Javier ESP CJR m.t.
101 82 PIEDRA, Antonio ESP CJR m.t.
102 125 SEELDRAEYERS, Kevin BEL WGG m.t.
103 43 VOIGT, Jens GER TFR m.t.
104 11 VANENDERT, Jelle BEL LTB m.t.
105 162 DOLFSMA, Emiel NED RDT m.t.
106 132 LOZANO RIBA, David ESP TNN a 02’20”
107 136 DE MESMAEKER, Kevin BEL TNN a 0:00
108 75 ZINGLE, Romain BEL COF a 0:00
109 122 DEGAND, Thomas BEL WGG a 0:00
110 126 SIJMENS, Nico BEL WGG a 0:00
111 24 KANGERT, Tanel EST AST a 0:00
112 163 HAVIK, Piotr NED RDT a 0:00
113 57 ZANDIO ECHAIDE, Xabier ESP SKY a 03’04”
114 51WIGGINS, Bradley GBR SKY a 03’04”
115 63 TEN DAM, Laurens NED BEL a 0:00
116 185 SIMON CASULLERAS, Jordi ESP ECU a 0:00
117 161 KOREVAAR, Merijn NED RDT a 0:00
118 144 HOELGAARD, Daniel NOR ETI a 0:00
119 92 STEELS, Stijn BEL TSV a 0:00
120 93 LIETAER, Eliot BEL TSV a 0:00
121 143GUERIN, Alexis FRA ETI a 0:00
122 146 KERKHOF, Tim NED ETI a 0:00
123 176ORBE URRUTIA, Haritz ESP EUK a 05’21”
124 74 BAGOT, Yohan FRA COF a 05’21”
125 134 PERON, Andrea ITA TNN a 0:00
126 34OLIVIER, Daan NED GIA a 0:00
NSA 36MEZGEC, Luka SLO GIA

Klasyfikacja generalna:
1 1 VALVERDE, Alejandro ESP MOV 14h37’51”
2 52 PORTE, Richie AUS SKY a 20″
3 81 SÁNCHEZ, Luis León ESP CJR a 22″
4 5 IZAGIRRE, Jon ESP MOV a 33″
5 24 KANGERT, Tanel EST AST a 43″
6 61 MOLLEMA, Bauke NED BEL a 44″
7 122 DEGAND, Thomas BEL WGG a 51″
8 73 NAVARRO, Daniel ESP COF a 55″
9 21 SCARPONI, Michele ITA AST a 01’02
10 71 MATE, Luis Angel ESP COF a 01’24”
11 84 GARCÍA, Marcos ESP CJR a 01’27”
12 53 THOMAS, Geraint GBR SKY a 01’30”
13 111 PARDILLA BELLÓN, Sergio ESP MTN a 01’36”
14 44Z UBELDIA, Haimar ESP TFR a 02’04”
15 14 DE CLERCQ, Bart BEL LTB a 02’06”
16 101 REBELLIN, Davide ITA CCC a 02’10”
17 165 LINDEMAN, Bert-jan NED RDT a 02’17”
18 23 TIRALONGO, Paolo ITA AST a 02’20”
19 123 DE GREEF, Francis BEL WGG a 02’21”
20 55 KENNAUGH, Peter GBR SKY a 02’21”
21 77 SIMON, Julien FRA COF a 02’28”
22 83 ARROYO, David ESP CJR a 02’29”
23 13 MONFORT, Maxime BEL LTB a 02’36”
24 85 TXURRUKA, Amets ESP CJR a 02’50”
25 175 MINGUEZ, Miguel ESP EUK a 02’54”
26 93 LIETAER, Eliot BEL TSV a 03’19”
27 65 NORDHAUG, Lars Petter NOR BEL a 03’34”
28 63 TEN DAM, Laurens NED BEL a 03’56”
29 131 MEGIAS LEAL, Javier ESP TNN a 05’03”
30 45 ARREDONDO, Julian COL TFR a 05’18”
31 125 SEELDRAEYERS, Kevin BEL WGG a 05’19”
32 54 KIRYIENKA, Vasili BLR SKY a 06’13”
33 82 PIEDRA, Antonio ESP CJR a 06’27”
34 104 MARCZYNSKI, Tomasz POL CCC a 07’00”
35 47 VANDEWALLE, Kristof BEL TFR a 07’00”
36 106 PATERSKI, Maciej POL CCC a 07’18”
37 26 KESSIAKOFF, Fredrik SWE AST a 07’37”
38 142 WISNIOWSKI, Lukasz POL ETI a 08’05”
39 4 HERRADA, José ESP MOV a 08’11”
40 34 OLIVIER, Daan NED GIA a 08’13”
41 31 DUMOULIN, Tom NED GIA a 08’25”
42 103 OWSIAN, Lukasz POL CCC a 08’55”
43 91 DECLERCQ, Tim BEL TSV a 09’02”
44 56 BOASSON HAGEN, Edvald NOR SKY a 09’37”
45 3 PLAZA, Rubén ESP MOV a 09’48”
46 95 THEUNS, Edward BEL TSV a 09’50”
47 62 HIVERT, Jonathan FRA BEL a 09’55”
48 22 FUGLSANG, Jakob DEN AST a 10’09”
49 181 GUAMA DE LA CRUZ, Bayron ECU ECU a 10’14”
50 102 HONKISZ, Adrian POL CCC a 10’39”
51 116 TEKLEHAIMANOT, Daniel ERI MTN a 11’16”
52 11 VANENDERT, Jelle BEL LTB a 11’19”
53 97 VAN ASBROECK, Tom BEL TSV a 11’28”
54 41 IRIZAR, Markel ESP TFR a 12’04”
55 74 BAGOT, Yohan FRA COF a 12’12”
56 157 PODLASKI, Michel POL AJT a 12’26”
57 156 PIASKOWY, Emanuel POL AJT a 12’39”
58 154 OWSIAN, Arakdiusz POL AJT a 12’45”
59 92 STEELS, Stijn BEL TSV a 13’17”
60 25 LUTSENKO, Alexey KAZ AST a 13’46”
61 94 LAMPAERT, Yves BEL TSV a 13’51”
62 152 GONZÁLEZ SALAS, Mario ESP AJT a 14’43”
63 27 ZEITS, Andrey KAZ AST a 15’17”
64 161 KOREVAAR, Merijn NED RDT a 15’18”
65 72 CAMMAERTS, Edwing BEL COF a 15’25”
66 15 WELLENS, Tim BEL LTB a 15’35”
67 75 ZINGLE, Romain BEL COF a 15’39”
68 127 VAN MELSEN, Kevin BEL WGG a 15’51”
69 33 GESCHKE, Simon GER GIA a 15’56”
70 107 KUREK, Adrian POL CCC a 16’09”
71 51 WIGGINS, Bradley GBR SKY a 16’18”
72 87 VIGANO, Davide ITA CJR a 16’29”
73 57 ZANDIO ECHAIDE, Xabier ESP SKY a 16’32”
74 121 HABEAUX, Gregory BEL WGG a 16’35”
75 145 HOELGAARD, Markus NOR ETI a 16’36”
76 132 LOZANO RIBA, David ESP TNN a 16’39”
77 171 LECHUGA, Pablo ESP EUK a 16’45”
78 153 BRYLOWSKI, Pavel POL AJT a 17’11”
79 167 TUSVELD, Martijn NED RDT a 17’54”
80 166 SLIK, Ivar NED RDT a 18’02”
81 114 GERDEMANN, Linus GER MTN a 18’30”
82 126 SIJMENS, Nico BEL WGG a 20’46”
83 155 FRANCZAK, Pawel POL AJT a 20’58”
84 17 DEBUSSCHERE, Jens BEL LTB a 21’28”
85 164 HOFSTEDE, Lennard NED RDT a 21’37”
86 112 CIOLEK, Gerald GER MTN a 21’40”
87 177 TXOPERENA, Beñat ESP EUK a 21’54”
88 174 LARRINAGA, Jon ESP EUK a 21’59”
89 86 ARAMENDIA, Javier ESP CJR a 22’07”
90 66 HOFLAND, Moreno NED BEL a 22’09”
91 147 SPOKES, Samuel AUS ETI a 22’18”
92 136 DE MESMAEKER, Kevin BEL TNN a 22’36”
93 2 MORENO, Javier ESP MOV a 23’34”
94 183 NAVARRETE, Segundo ECU ECU a 24’11”
95 105 SAMOILAU, Branislau BLR CCC a 24’28”
96 46 SILVESTRE, Fabio POR TFR a 24’38”
97 151 EZQUERRA MUELA, Jesús ESP AJT a 24’47”
98 117 VENTER, Jaco RSA MTN a 24’59”
99 42 HONDO, Danilo GER TFR a 25’03”
100 16 WILLEMS, Frederik BEL LTB a 25’13”
101 64 VAN DER LIJKE, Nicky NED BEL a 25’26”
102 6 ERVITI, Imanol ESP MOV a 25’36” 69
103 115 KONOVALOVAS, Ignatas LTU MTN a 25’37”
104 173 BARBERO, Carlos ESP EUK a 25’38”
105 96 VAN BILSEN, Kenneth BEL TSV a 25’47”
106 134 PERON, Andrea ITA TNN a 26’05”
107 176 ORBE URRUTIA, Haritz ESP EUK a 27’08”
108 12 HENDERSON, Greg NZL LTB a 27’58” 14
109 185 SIMON CASULLERAS, Jordi ESP ECU a 29’18”
110 162 DOLFSMA, Emiel NED RDT a 30’36”
111 7 CAPECCHI, Eros ITA MOV a 33’38”
112 143 GUERIN, Alexis FRA ETI a 34’08”
113 37 ARNDT, Nikias GER GIA a 35’20”
114 144 HOELGAARD, Daniel NOR ETI a 36’00”
115 76 POULHIES, Stéphane FRA COF a 36’57”
116 67 VAN WINDEN, Dennis NED BEL a 37’03”
117 135 VERSCHOOR, Martijn NED TNN a 37’07”
118 43 VOIGT, Jens GER TFR a 38’54”
119 124 JANS, Roy BEL WGG a 39’13”
120 186 HIDALGO VEGA, Pablo Miguel ECU ECU a 39’13”
121 163 HAVIK, Piotr NED RDT a 41’01”
122 137 WILLIAMS, Christopher AUS TNN a 41’12”
123 113 STAUFF, Andreas GER MTN a 41’49”
124 172 ZUAZUBISKAR, Illart ESP EUK a 44’40”
125 35 VEELERS, Tom NED GIA a 48’09”
126 146 KERKHOF, Tim NED ETI a 49’07”

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments