hepburnMichael Hepburn (Orica GreenEDGE) wygrał krótką czasówkę na wyścigu Tour of Qatar. Liderem pozostał Niki Terpstra (Omega Pharma – Quick Step).

W trzecim dniu rywalizacji w Tour of Qatar kolarze walczyli na trasie indywidualnej czasówki. Mieli oni do pokonania tylko 10,9 kilometra, ale po dość trudnej technicznie i krętej trasie. Jazdę utrudniał także mocny wiatr.

Pierwszy znaczący wynik zanotował mistrz Australii w tej specjalności, Michael Hepburn (Orica GreenEDGE). Wykręcił on czas 13:28. Dobre czasy mieli także Gert Steegmans (Omega Pharma – Quick-Step) i Jesse Sergent (Trek Factory Racing). Mimo najlepszego wyniku na półmetku, Fabian Cancellara (Trek Factory Racing) na mecie stracił do prowadzącego Hepburna sześć sekund. Taki sam wynik wykręcił Daniele Bennati (Tinkoff – Saxo).

Niespełna sekundę gorszy czas miał Lars Boom (Belkin Pro Cycling), który w połowie dystansu także wygrywał z Australijczykiem. Ostatecznie żaden ze startujących później zawodników nie pokonał Hepburna, który wygrał dzisiejszą czasówkę. Drugie miejsce wywalczył Lars Boom, a trzeci był Bennati.

Liderem wyścigu pozostał Niki Terpstra (Omega Pharma – Quick Step), który zanotował dziś piąty rezultat.

 

Wyniki:

1 Michael HEPBURN ORICA GREENEDGE 00:13:28.610
2 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:00:01
3 Daniele BENNATI TINKOFF-SAXO 0:00:06
4 Fabian CANCELLARA TREK FACTORY RACING 0:00:06
5 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:08
6 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:10
7 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:13
8 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:15
9 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:00:16
10 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:17
11 Ian STANNARD TEAM SKY 0:00:17
12 Jos VAN EMDEN BELKIN PRO CYCLING 0:00:18
13 Jesse SERGENT TREK FACTORY RACING 0:00:19
14 Brett LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:00:22
15 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:22
16 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 0:00:23
17 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:23
18 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 0:00:23
19 Manuele BOARO TINKOFF-SAXO 0:00:24
20 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:00:24
21 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:00:26
22 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:26
23 Gatis SMUKULIS TEAM KATUSHA 0:00:29
24 André GREIPEL LOTTO-BELISOL 0:00:31
25 Marcel SIEBERG LOTTO-BELISOL 0:00:31
26 Maarten TJALLINGII BELKIN PRO CYCLING 0:00:32
27 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:00:36
28 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:00:36
29 Iljo KEISSE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:37
30 Michael MORKOV TINKOFF-SAXO 0:00:37
31 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:00:37
32 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 0:00:37
33 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:00:38
34 Alexandr PLIUSCHIN SKYDIVE DUBAÏ 0:00:38
35 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:38
36 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:39
37 Marco COLEDAN BARDIANI CSF 0:00:39
38 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:00:39
39 Luke ROWE TEAM SKY 0:00:40
40 Christopher JUUL JENSEN TINKOFF-SAXO 0:00:40
41 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:41
42 Svein TUFT ORICA GREENEDGE 0:00:41
43 Alan MARANGONI CANNONDALE 0:00:41
44 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 0:00:42
45 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 0:00:42
46 Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:00:43
47 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:00:44
48 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:00:44
49 Stijn DEVOLDER TREK FACTORY RACING 0:00:46
50 Martin KOHLER BMC RACING TEAM 0:00:47
51 Danilo WYSS BMC RACING TEAM 0:00:47
52 Andrew FENN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:48
53 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:00:48
54 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA 0:00:48
55 Patrick GRETSCH AG2R LA MONDIALE 0:00:49
56 Michel KOCH CANNONDALE 0:00:49
57 Salvatore PUCCIO TEAM SKY 0:00:49
58 Filippo FORTIN BARDIANI CSF 0:00:50
59 Dominic KLEMME IAM CYCLING 0:00:50
60 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:51
61 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:00:52
62 Christian KNEES TEAM SKY 0:00:53
63 Mathew HAYMAN ORICA GREENEDGE 0:00:54
64 Danny PATE TEAM SKY 0:00:54
65 Robert WAGNER BELKIN PRO CYCLING 0:00:54
66 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:00:55
67 Davide VILLELLA CANNONDALE 0:00:56
68 Laurent MANGEL FDJ.FR 0:00:56
69 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:57
70 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:57
71 Karsten KROON TINKOFF-SAXO 0:00:57
72 Francisco MANCEBO SKYDIVE DUBAÏ 0:00:58
73 Aliaksandr KUCHYNSKI TEAM KATUSHA 0:00:59
74 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 0:00:59
75 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:59
76 John MURPHY UNITEDHEALTHCARE 0:00:59
77 Aidis KRUOPIS ORICA GREENEDGE 0:01:00
78 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:01:00
79 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA 0:01:01
80 Barry MARKUS BELKIN PRO CYCLING 0:01:01
81 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:02
82 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 0:01:03
83 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:01:04
84 Zico WAEYTENS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:01:06
85 Kevin ISTA IAM CYCLING 0:01:07
86 Marco CANOLA BARDIANI CSF 0:01:08
87 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:01:08
88 Martijn MAASKANT UNITEDHEALTHCARE 0:01:09
89 Murilo Antonio FISCHER FDJ.FR 0:01:09
90 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:01:09
91 Rüdiger SELIG TEAM KATUSHA 0:01:09
92 Rafaa CHTIOUI SKYDIVE DUBAÏ 0:01:10
93 Marko KUMP TINKOFF-SAXO 0:01:10
94 Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:01:12
95 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:12
96 Jonas VAN GENECHTEN LOTTO-BELISOL 0:01:13
97 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 0:01:13
98 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:13
99 Pieter JACOBS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:01:13
100 Lloyd MONDORY AG2R LA MONDIALE 0:01:14
101 Gabriel RASCH TEAM SKY 0:01:15
102 Jasper STUYVEN TREK FACTORY RACING 0:01:16
103 Alexei TSATEVICH TEAM KATUSHA 0:01:16
104 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:01:17
105 Maher HASNAOUI SKYDIVE DUBAÏ 0:01:17
106 Marcel AREGGER IAM CYCLING 0:01:17
107 Michael KOLAR TINKOFF-SAXO 0:01:17
108 Matteo PELUCCHI IAM CYCLING 0:01:17
109 Paolo LONGO BORGHINI CANNONDALE 0:01:17
110 Soufiane HADDI SKYDIVE DUBAÏ 0:01:17
111 Thomas SPRENGERS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:01:20
112 Marcus BURGHARDT BMC RACING TEAM 0:01:21
113 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:01:21
114 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:21
115 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 0:01:21
116 Bernhard EISEL TEAM SKY 0:01:21
117 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:01:21
118 Jetse BOL BELKIN PRO CYCLING 0:01:25
119 Enrico BATTAGLIN BARDIANI CSF 0:01:25
120 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:01:25
121 Paolo COLONNA BARDIANI CSF 0:01:26
122 Michael SCHWARZMANN TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:26
123 Marco HALLER TEAM KATUSHA 0:01:27
124 Matti BRESCHEL TINKOFF-SAXO 0:01:28
125 Nicola BOEM BARDIANI CSF 0:01:29
126 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 0:01:30
127 Valentin IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:01:31
128 Oscar GATTO CANNONDALE 0:01:31
129 Graeme BROWN BELKIN PRO CYCLING 0:01:32
130 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM 0:01:37
131 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:01:37
132 Kiel REIJNEN UNITEDHEALTHCARE 0:01:38
133 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 0:01:39
134 Sam BENNETT TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:40
135 Lucas Sebastian HAEDO SKYDIVE DUBAÏ 0:01:42
136 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:01:42
137 Christopher SUTTON TEAM SKY 0:01:44
138 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE 0:01:44
139 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:01:49
140 Sebastian LANDER BMC RACING TEAM 0:01:50
141 Adil JELLOUL SKYDIVE DUBAÏ 0:01:50
142 Aldo Ino ILESIC UNITEDHEALTHCARE 0:01:50
143 Michael VAN STAEYEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:01:52
144 Stefano LOCATELLI BARDIANI CSF 0:01:56
145 Théo BOS BELKIN PRO CYCLING 0:01:59
146 Nicola RUFFONI BARDIANI CSF 0:01:59
147 Gert DOCKX LOTTO-BELISOL 0:02:06
148 Kenneth HANSON UNITEDHEALTHCARE 0:02:17
149 Oscar PUJOL SKYDIVE DUBAÏ 0:02:24
Johan LE BON FDJ.FR Non Partant
Matthieu LADAGNOUS FDJ.FR Non Partant

Klasyfikacja generalna:

1 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 6:57:06
2 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:00:21
3 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:00:24
4 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:28
5 Ian STANNARD TEAM SKY 0:00:35
6 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:45
7 Michael MORKOV TINKOFF-SAXO 0:00:49
8 Marcel SIEBERG LOTTO-BELISOL 0:00:49
9 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:58
10 Andrew FENN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:06
11 Karsten KROON TINKOFF-SAXO 0:01:20
12 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:01:21
13 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:23
14 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:25
15 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:01:32
16 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:01:34
17 André GREIPEL LOTTO-BELISOL 0:01:37
18 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:01:42
19 Iljo KEISSE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:43
20 Matti BRESCHEL TINKOFF-SAXO 0:01:46
21 Alan MARANGONI CANNONDALE 0:01:47
22 Martin KOHLER BMC RACING TEAM 0:01:53
23 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:01:57
24 Mathew HAYMAN ORICA GREENEDGE 0:02:00
25 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:02:03
26 Aidis KRUOPIS ORICA GREENEDGE 0:02:05
27 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:02:06
28 Barry MARKUS BELKIN PRO CYCLING 0:02:07
29 Rüdiger SELIG TEAM KATUSHA 0:02:15
30 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:02:23
31 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:46
32 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:02:50
33 Jos VAN EMDEN BELKIN PRO CYCLING 0:02:54
34 Luke ROWE TEAM SKY 0:02:56
35 Lloyd MONDORY AG2R LA MONDIALE 0:02:57
36 Michael VAN STAEYEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:02:58
37 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:03:09
38 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 0:03:09
39 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:03:16
40 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 0:03:26
41 Robert WAGNER BELKIN PRO CYCLING 0:03:30
42 Zico WAEYTENS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:03:52
43 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:58
44 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:03:59
45 Gabriel RASCH TEAM SKY 0:04:01
46 Marcus BURGHARDT BMC RACING TEAM 0:04:07
47 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:04:27
48 Christopher SUTTON TEAM SKY 0:04:30
49 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:04:32
50 Marko KUMP TINKOFF-SAXO 0:04:58
51 Maarten TJALLINGII BELKIN PRO CYCLING 0:06:11
52 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 0:06:46
53 Fabian CANCELLARA TREK FACTORY RACING 0:07:31
54 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:07:41
55 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:07:45
56 Brett LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:07:47
57 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 0:07:48
58 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:08:02
59 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:08:13
60 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:08:17
61 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 0:08:28
62 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:08:33
63 Rafaa CHTIOUI SKYDIVE DUBAÏ 0:08:35
64 Pieter JACOBS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:08:38
65 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 0:08:55
66 Oscar GATTO CANNONDALE 0:08:56
67 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 0:09:02
68 Sam BENNETT TEAM NETAPP-ENDURA 0:09:04
69 John MURPHY UNITEDHEALTHCARE 0:09:04
70 Danilo WYSS BMC RACING TEAM 0:09:14
71 Gert DOCKX LOTTO-BELISOL 0:09:31
72 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:09:43
73 Danny PATE TEAM SKY 0:09:59
74 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:10:26
75 Laurent MANGEL FDJ.FR 0:10:29
76 Michael SCHWARZMANN TEAM NETAPP-ENDURA 0:10:49
77 Gatis SMUKULIS TEAM KATUSHA 0:11:17
78 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:11:22
79 Daniele BENNATI TINKOFF-SAXO 0:11:24
80 Marco COLEDAN BARDIANI CSF 0:11:57
81 Bernhard EISEL TEAM SKY 0:12:05
82 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA 0:12:19
83 Martijn MAASKANT UNITEDHEALTHCARE 0:12:27
84 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:12:31
85 Jasper STUYVEN TREK FACTORY RACING 0:12:34
86 Marco HALLER TEAM KATUSHA 0:12:56
87 Graeme BROWN BELKIN PRO CYCLING 0:13:06
88 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA 0:13:46
89 Filippo FORTIN BARDIANI CSF 0:13:48
90 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:13:55
91 Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:14:10
92 Alexei TSATEVICH TEAM KATUSHA 0:14:14
93 Paolo LONGO BORGHINI CANNONDALE 0:14:15
94 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE 0:14:42
95 Sebastian LANDER BMC RACING TEAM 0:14:48
96 Jesse SERGENT TREK FACTORY RACING 0:17:56
97 Manuele BOARO TINKOFF-SAXO 0:18:01
98 Christopher JUUL JENSEN TINKOFF-SAXO 0:18:03
99 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 0:18:14
100 Alexandr PLIUSCHIN SKYDIVE DUBAÏ 0:18:15
101 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:18:16
102 Svein TUFT ORICA GREENEDGE 0:18:18
103 Marco CANOLA BARDIANI CSF 0:18:21
104 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:18:21
105 Stijn DEVOLDER TREK FACTORY RACING 0:18:23
106 Michel KOCH CANNONDALE 0:18:26
107 Salvatore PUCCIO TEAM SKY 0:18:26
108 Christian KNEES TEAM SKY 0:18:30
109 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:18:32
110 Davide VILLELLA CANNONDALE 0:18:33
111 Aliaksandr KUCHYNSKI TEAM KATUSHA 0:18:36
112 Murilo Antonio FISCHER FDJ.FR 0:18:46
113 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:18:46
114 Jonas VAN GENECHTEN LOTTO-BELISOL 0:18:50
115 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 0:18:50
116 Matteo PELUCCHI IAM CYCLING 0:18:54
117 Soufiane HADDI SKYDIVE DUBAÏ 0:18:54
118 Thomas SPRENGERS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:18:57
119 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 0:18:58
120 Jetse BOL BELKIN PRO CYCLING 0:19:02
121 Enrico BATTAGLIN BARDIANI CSF 0:19:02
122 Paolo COLONNA BARDIANI CSF 0:19:03
123 Nicola BOEM BARDIANI CSF 0:19:06
124 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM 0:19:14
125 Kiel REIJNEN UNITEDHEALTHCARE 0:19:15
126 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 0:19:16
127 Lucas Sebastian HAEDO SKYDIVE DUBAÏ 0:19:19
128 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:19:26
129 Adil JELLOUL SKYDIVE DUBAÏ 0:19:27
130 Nicola RUFFONI BARDIANI CSF 0:19:36
131 Kenneth HANSON UNITEDHEALTHCARE 0:19:54
132 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:20:35
133 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:20:58
134 Théo BOS BELKIN PRO CYCLING 0:22:49
135 Michael HEPBURN ORICA GREENEDGE 0:24:12
136 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 0:24:54
137 Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:24:55
138 Patrick GRETSCH AG2R LA MONDIALE 0:25:01
139 Dominic KLEMME IAM CYCLING 0:25:02
140 Francisco MANCEBO SKYDIVE DUBAÏ 0:25:10
141 Kevin ISTA IAM CYCLING 0:25:19
142 Maher HASNAOUI SKYDIVE DUBAÏ 0:25:29
143 Marcel AREGGER IAM CYCLING 0:25:29
144 Michael KOLAR TINKOFF-SAXO 0:25:29
145 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:25:33
146 Valentin IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:25:43
147 Aldo Ino ILESIC UNITEDHEALTHCARE 0:26:02
148 Stefano LOCATELLI BARDIANI CSF 0:26:08
149 Oscar PUJOL SKYDIVE DUBAÏ 0:26:36

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga