Tour of TurkeyOrganizatorzy Tour of Turkey podjęli odważną, ale słuszną decyzję. W nadchodzącej odsłonie imprezy, nie zobaczymy na starcie grupy Konya Torku Seker Spor.

Prezydencki Wyścig Dookoła Turcji w dwóch ostatnich odsłonach kończył się niestety skandalami dopingowymi. Ich autorami byli zwycięzcy wyścigu w 2012 i w 2013 roku, czyli Ivailo Gabrovsky i Mustafa Sayar. U Bułgara wykryto EPO w trakcie trwania imprezy, a dużo mniej znany Turek „wpadł” na wyścigu Dookoła Algierii. Obaj ścigali się w Konya Torku.

W celu przywrócenia wiarygodności wyników imprezy, organizatorzy zdecydowali, że w 2014 roku w ich wyścigu pojadą tylko drużyny dysponujące paszportami biologicznymi. Ekipa Konya Torku zarejestrowana jest w „trzeciej dywizji”, więc nie jest objęta tym cyklem i nie będzie mogła wystartować w swoim narodowym Tourze.

Pewny jest natomiast fakt, że trzeci sezon z rzędu portal naszosie.pl został zaproszony na wyścig! Dzięki temu znów znajdą Państwo u nas obszerne galerie z etapów i wypowiedzi kolarzy. Na starcie staną też kolarze CCC Polsat Polkowice.