CCC Polsat PolkowiceZnamy już wstępną listę startową 35. edycji Grand Prix d’Ouverture La Marseillaise, czyli wyścigu który otwiera europejski kalendarz UCI. Na liście nie zabrakło kolarzy CCC Polsat Polkowice oraz Karola Domagalskiego (Caja Rural – RGA)

W niedzielę drugiego lutego na południu Francji, “pomarańczowi” prawdopodobnie pojawią się w składzie: Adrian Honkisz, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Nikolay Mihaylov, Łukasz Owsian, Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz oraz Grzegorz Stępniak. W składzie Caja Rural – RGA znajduje się także Karol Domagalski.

Z jedynką na plecach pojedzie ubiegłoroczny triumfator – Justin Jules (La Pomme Marseille). O losach wyścigu przeważnie decyduje finisz z dużego peletonu, więc na wstępnej liście pojawili się m.in: Nacer Bouhanni (FDJ.fr), Bryan Coquard (Europcar), Romain Feillu (Bretagne-Seche), Samuel Dumoulin (Ag2r-La Mondiale), John Degenkolb (Giant-Shimano) czy Leonardo Duque (Columbia).

Prócz sprinterów, na pierwszym europejskim wyścigu w sezonie pojadą prawdopodobnie także: Sylvain Chavanel (IAM Cycling), Romain Bardet (AG2r La Mondiale), Thibaut Pinot (FDJ.fr), Julien Simon (Cofidis), Maxime Monfort i Tony Gallopin (obaj Lotto-Belisol), Warren Barguil (Giant-Shimano), Fabio Duarte (Columbia) oraz Bjorn Leukemans (Wanty – Groupe Gobert).

Kolarze będą ścigali się w okolicach Marsylii na 139.7 kilometrowej, pofałdowanej trasie.

Wstępna lista startowa:

LA POMME MARSEILLE
1 JULES Justin (FRA)
2 ANTOMARCHI Julien (FRA)
3 GIRAUD Benjamin (FRA)
4 GONCALVES José (POR)
5 GONCALVES Domingos (POR)
6 PAILLOT Yoann (FRA)
7 SISKEVICIUS Evaldas (LTU)
8 DI GREGORIO Rémy (FRA)

AG2R–LA MONDIALE
11 BARDET Romain (FRA)
12 CHEREL Mikaël (FRA)
13 DUMOULIN Samuel (FRA)
14 DUPONT Hubert (FRA)
15 GASTAUER Ben (LUX)
16 GOUGEARD Alexis (FRA)
17 HOULE Hugo (CAN)
18 KADRI Blel (FRA)

FDJ.FR
21 BOUHANNI Nacer (FRA)
22 FEDRIGO Pierrick (FRA)
23 GESLIN Anthony (FRA)
24 JEANNESSON Arnold (FRA)
25 PICHON Laurent (FRA)
26 PINOT Thibaut (FRA)
27 VAUGRENARD Benoît (FRA)
28 VICHOT Arthur (FRA)

TEAM EUROPCAR
31 BERNAUDEAU Giovanni (FRA)
32 COQUARD Bryan (FRA)
33 GAUTIER Cyril (FRA)
34 GUILLEMOIS Romain (FRA)
35 HUREL Tony (FRA)
36 JEANDESBOZ Fabrice (FRA)
37 MARTINEZ Yannick (FRA)
38 NAULEAU Bryan (FRA)

COFIDIS
41 BAGOT Yoann (FRA)
42 HARDY Romain (FRA)
43 LAPORTE Christophe (FRA)
44 LEMARCHAND Romain (FRA)
45 LEMOINE Cyril (FRA)
46 LEVARLET Guillaume (FRA)
47 SIMON Julien (FRA)
48 ZINGLE Romain (BEL)

BIGMAT-AUBER 93
51 BRUN Frédéric (FRA)
52 DASSONVILLE Flavien (FRA)
53 GOUAULT Pierre (FRA)
54 JAKIN Alo (FRA)
55 LE BOULCH Dimitri (FRA)
56 RENAULT Maxime (FRA)
57 TRONET Steven (FRA)
58 VIMPERE Théo (FRA)

BRETAGNE–SECHE ENVIRONNEMENT
61 CORBEL Erwann (FRA)
62 LAENGEN Vegard Stake (NOR)
63 FEILLU Romain (FRA)
64 GERARD Arnaud (FRA)
65 VACHON Florian (FRA)
66 LABORIE Christophe (FRA)
67 JARRIER Benoît (FRA)
68 FEILLU Brice (FRA)

ROUBAIX-LILLE METROPOLE
71 BARBIER Rudy (FRA)
72 DUPONT Timothy (BEL)
73 DUVAL Julien (FRA)
74 JAUREGUI Quentin (FRA)
75 KOWALSKI Rudy (FRA)
76 PILLON Romain (FRA)
77 PAIANI Jean-Lou (FRA)
78 PLANCKAERT Baptiste (BEL)

LOTTO–BELISOL
81 BREEN Vegard (NOR)
82 DE BIE Sean (BEL)
83 DE CLERCQ Bart (BEL)
84 GALLOPIN Tony (FRA)
85 MONFORT Maxime (BEL)
86 VALLEE Boris (BEL) directvélo
87 VANENDERT Dennis (BEL)

TEAM GIANT-SHIMANO
91 BARGUIL Warren (FRA)
92 CURVERS Roy (NED)
93 DEGENKOLB John (GER)
94 DEVENYNS Dries (BEL)
95 HAGA Chad (USA) directvélo
96 LUDVIGSSON Tobias (SWE)
97 TIMMER Albert (NED)
98 DAMUSEAU Thomas (FRA)

IAM CYCLING
101 CHAVANEL Sylvain (FRA)
102 FUMEAUX Jonathan (SUI)
103 GODDAERT Kristoff (BEL)
104 HINAULT Sébastien (FRA)
105 HOELLESTEIN Reto (SUI)
106 LANG Pirmin (SUI)
107 PELUCCHI Matteo (ITA)
108 PINEAU Jérôme (FRA)

CAJA RURAL-SEGUROS RGA
111 ARAMENDIA Francisco (ESP)
112 ARROYO David (ESP)
113 GARCIA Marcos (ESP)
114 LASCA Francesco (ITA)
115 DOMAGALSKI Karol (POL)
116 FERRARI Fabricio (URU)
117 FERNANDEZ RUBEN (ESP)
118 FRAILE Omar (ESP)

COLOMBIA
121 DUARTE AREVALO Fabien Andres (COL)
122 DUQUE LEONARDO Fabio (COL)
123 PANTANO GOMEZ Jarlinson (COL)
124 QUINTERO NORENA Carlos Julian (COL)
125 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Armando (COL)
126 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan (COL)
127 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel (COL)
128 VALENCIA GONZALEZ Juan Pablo (COL)

CCC POLSAT POLKOWICE
131 HONKISZ Adrian (POL)
132 KUREK Adrian (POL)
133 MARYCZ Jaroslaw (POL)
134 MIHAYLOV Nikolay (BUL)
135 OWSIAN Lukasz (POL)
136 REBELLIN Davide (ITA)
137 RUTKIEWICZ Marek (POL)
138 STEPNIAK Grzegorz (POL)

TOPSPORT VLAANDEREN–BALOISE
141 SPRENGERS Thomas (BEL)
142 JACOBS Pieter (BEL)
143 DECLERCQ Tim (BEL)
144 HELVEN Sander (BEL)
145 VANOVERBERGHE Arthur (BEL)
146 LIETAER Eliot (BEL)
147 VANBILSEN Kenneth (BEL)
148 VAN ASBROECK Tom (BEL)

VERANDAS WILLEMS
151 BILLE Gaëtan (BEL)
152 WAUTERS Willem (BEL)
153 VEREECKEN Nicolas (BEL)
154 SMEYERS Floris (BEL)
155 VANDYCK Niels (BEL)
156 PARDINI Olivier (BEL)
157 DE WINTER Walt (BEL)
158 CARNEVALI Jean-Albert (BEL)

WALLONIE-BRUXELLES
161 AMORISON Frédéric (BEL)
162 DRON Boris (BEL)
163 CHEVALIER Olivier (BEL)
164 BERTHOLET Quentin (BEL)
165 DERNIES Tom (BEL)
166 EVRARD Laurent (BEL)
167 DELFOSSE Sébastien (BEL)
168 STASSEN Julien (BEL)

WANTY-GROUPPE GOBERT
171 LEUKEMANS Bjorn (BEL)
172 DE VREESE Laurens (BEL)
173 DRUCKER Jempy (LUX)
174 KREDER Michel (NED)
175 KREDER Wesley (NED)
176 VAN LENDSCHOOT James (BEL)
177 GHYSELINCK Jan (BEL)
178 VEUCHELEN Frederik (BEL)

AN POST-CHAINREACTION
181 MCNALLY Mark (GBR)
182 WILSON Jack (IRL)
183 CLAEYS Kevin (BEL)
184 MULLEN Ryan (IRL)
185 DUNNE Conor (IRL)
186 VANDEN BAK Laurent (BEL)
187 FRANSSEN Wout (BEL)
188 O’SHEA Glen (AUS)

Andrzej Gucwa