Przygotowujecie się do nowego, kolarskiego sezonu? Szukacie taniego zgrupowania w ciepłych krajach na którym będziecie mogli przejechać niezbędną bazę kilometrową? Mamy dla was ofertę!

Untitled-1

Gucwa Velo Trainer, czyli kolarski trening personalny prowadzony przez zawodowego kolarza Zbyszka Gucwę, organizuje wyjazd do Lloret de Mar! Możecie wybrać dowolny termin w okresie od 1 do 16 marca i potrenować pod okiem zawodowców! Oferta nie tyczy się tylko kolarzy, ale także triathlonistów, którzy będą mogli trenować pod okiem jednego z najlepszych w kraju specjalistów od dystansu olimpijskiego – Macieja Chmury.

Na miejscu stacjonować będzie sztab ludzi, którzy odbiorą was osobiście z lotniska w Gironie, które mieści się około 30 kilometrów od miejsca zgrupowania. Linie lotnicze Ryanair mają bardzo bogatą siatkę połączeń łączących nasze lotniska z Gironą.

28 lutego z Polski wyjadą busy, które zabiorą wasze rowery. Nie musicie więc martwić się o transport sprzętu. Nie narażamy was na dodatkowe koszta w postaci wypożyczania lub kupowania specjalnych, rowerowych saków i pakowania rowerów do kartonów, które byłoby niezbędne przy lotniczym transporcie sprzętu.

Nasze zgrupowanie pozwala także zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, która wcale nie musi być miłośnikiem dwóch kółek i chce bardziej skupić się na podziwianiu hiszpańskiej riwiery.

Na miejscu zadbają o was czterej opiekunowie. Dwójka z nich to czynni, zawodowi kolarze:Zbigniew Gucwa

Zbigniew Gucwa – Ostatni sezon spędził w barwach Wibatech Brzeg, gdzie zajął m.in 5. miejsce w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI) W przeszłości także inne polskie grupy zawodowe (Nobless, Paged MBK Scout). Na swoim koncie ma wygrane etapowe i miejsca w pierwszej dziesiątce w wyścigach z kalendarza UCI, czyli Tour de Gironde, Tour du Maroc,Tour du Faso oraz w Szlakiem Grodów Piastowskich. W latach 2007-2012 był wyróżniającą się postacią we francuskim kolarstwie amatorskim. Ścigał się m.in dla Albi Velo Sport, czyli drużyny będącej ścisłym zapleczem Ag2r La Mondiale.  Od kilku lat jest także instruktorem Indoor Cycling we wrocławskich klubach Fitness Academy.

Marcin Wolski – Od dwóch sezonów kolarz Wibatech Brzeg. W przeszłości Romet Weltour Dębica oraz Legia TV4. Na swoim koncie ma także występy w amatorskich grupach belgijskich i francuskich gdzie odniósł wiele zwycięstw. W swoim CV może pochwalić się drugim miejscem na etapie Wyścigu Dookoła Mazowsza (2.2 UCI) oraz miejscami w pierwszej dziesiątce etapów i klasyfikacji generalnej Wyścigu Szlakami Walk Majora Hubala (2.2 UCI) i Bałtyk Karkonosze Tour. Na swoim koncie ma 12 medali Mistrzostw Polski na torze i szosie. Czterokrotnie zdobywał złoto.

Michał Buczek – W przeszłości kolarz Legii Warszawa oraz TC Chrobry Felt Głogów, a obecnie absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz trener personalny we wrocławskich klubach fitness Pure Jatomi i instruktor Indoor Cycling. Swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie przygotowania fizycznego i diety, przekaże podczas wykładów znajdujących się w programie zgrupowania.

Michał Kurpik – Wychowanek Wrocławskiego Klubu Kolarskiego i multimedalista Mistrzostw Polski kategoriach młodzieżowych na torze oraz szosie. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, instruktor kolarstwa i ćwiczeń siłowych. Od kilku lat instruktor i koordynator zajęć Indoor Cycling we wrocławskich klubach Fitness Academy.

Andrzej Gucwa –  Instruktor Indoor Cycling w Centrum Fitness BodyArt w Świdnicy. Przez osiem lat ścigał się na szosie we wszystkich kategoriach młodzieżowych i zdobył cenne doświadczenie przez starty w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski i wyścigach zagranicznych.

Maciej Chmura (triathlon) – Triathlonista reprezentujący barwy klubu Juvenia Wrocław. Przez 10 lat zawodowo uprawiał pływanie (1994–2002 Juvenia Wrocław, 2002–2004 Śląsk Wrocław), a od 2005 roku triathlon. Apetyt na profesjonalne trenowanie tego sportu pojawił się pod koniec sezonu 2012. Najbliższe lata zatem będą jego najlepszym okresem w karierze sportowej. Do dnia dzisiejszego zawodnik odnosił mnóstwo sukcesów i brał udział w ważnych wydarzeniach sportowych. Zdobywał medale mistrzostw Polski oraz był członkiem kadry narodowej na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata.

Miejsce: 

lloret

Zgrupowanie odbędzie się w hiszpańskiej miejscowości Lloret de Mar. W piętnastym wieku malowniczy kurort położony nad wybrzeżem Morza Śródziemnego, służył jako baza wypadowa ataków dla piratów atakujących aragońskie statki. Obecnie Lloret de Mar ma nieco inny charakter. Latem na tamtejszych plażach opalają się tysiące turystów z całej Europy, a zimą oraz wiosną często można spotkać tam zawodowe drużyny kolarskie szlifujące formę do sezonu. Tereny wokół Lloret de Mar sprzyjają do treningu. Występuje tam masa podjazdów z różnorodnymi długościami oraz nachyleniami.

Program zgrupowania:

Podczas zgrupowania zostanie stworzonych kilka grup zaawansowania uczestników. Pozwoli to nam na lepszą efektywność treningu oraz znacznie poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas zajęć. Każdy z Was będzie miał zapewniony za darmo jeden masaż przeprowadzony przez Michała Buczka. To samo tyczy się także osoby towarzyszącej. Podczas treningów, każdy z uczestników ma zagwarantowany dostęp do napoi izotonicznych, które będą przygotowywane przed każdym wyjazdem na rowery.

Jeżeli chcesz pojechać na zgrupowanie i realizować własny program treningowy – jest taka możliwość. Nie będziesz jednak mógł wtedy uczestniczyć w treningach grupowych.

Dzień w którym trening nie będzie zbyt długi i intensywny, przesiądziemy się do busów i wykorzystamy to na turystyczny wyjazd do Barcelony.

Logistyka:

Busy z rowerami i małym bagażem wyjadą 28 lutego i 1 marca, więc do tego czasu należy dostarczyć sprzęt do Wrocławia. Busy do kraju wrócą 14 i 16 marca i swoje rzeczy można odebrać także we Wrocławiu.

Płatności:

Koszt zgrupowania wynosi 490 euro. Jest to cena za 10 dni i znajduje się w  niej: wyżywienie, nocleg, transport rowerów oraz transport z i na lotnisko w  Gironie.  Przelot z Polski do Girony i z Girony do Polski – nie jest wliczony w cenę i trzeba załatwić go we własnym zakresie. Linie lotnicze Ryanair mają bogatą siatkę połączeń z naszego kraju do Girony. Cena ulegnie zmianie w przypadku wydłużenia lub skrócenia pobytu. Prosimy o  szybkie decyzje! Ilość miejsc jest ograniczona.

Kontakt:

W razie jakichkolwiek pytań lub rezerwacji miejsc proszony jest kontakt z organizatorem zgrupowania – Zbigniewem Gucwą (tel. 881-426-076, e-mail: zbyszekgucwa@o2.pl)

O GVT:

Gucwa Velo Trainer powstało w 2013 roku. Klientami GVT jest już kilkunastu kolarzy amatorów i triathlonistów z okolic Wrocławia i nie tylko. Każda osoba związana z GVT dostaje indywidualny plan treningowy. Niektóre z treningów odbywają się grupowo, jednak nie zapominamy w takich przypadkach o osobistych potrzebach i planach każdego z zawodników. GVT można śledzić na Fanpage`u www.facebook.com/GucwaVeloTrainer, a wkrótce na stronie internetowej www.gvt.wroc.pl, która ruszy już niebawem.

 

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yanoo
Yanoo

Czy to jest oferta dla tych “amatorów”, co to nie muszą pracować i do tego za marne grajcary, by potem w lecie wystartować w wyścigu amatorów w TdP, zaliczając jeszcze po drodze kilka wyścigów, gdzie nagrodami nie są bynajmniej nowe wzory bidonów?

Yanoo
Yanoo

Andrzeju, ty tak na poważnie, a mnie chodziło tylko o zasygnalizowanie problemu istnienia “dziwnych” amatorów.