Artykuł sponsorowany

Zapraszamy na zimowe zgrupowanie w słonecznej Hiszpanii! Przygotowujecie się do nowego, kolarskiego sezonu? Szukacie miejsca w ciepłych krajach w którym będziecie mogli przejechać niezbędną bazę kilometrową? Mamy dla was ofertę!

Untitled-1

Gucwa Velo Trainer organizuje wyjazd do Lloret de Mar! Możecie wybrać jeden termin spośród kilku przygotowanych przez nas i potrenować pod okiem profesjonalistów! Oferta nie tyczy się tylko kolarzy, ale także triathlonistów.

Na miejscu stacjonować będzie sztab ludzi, który odbierze was osobiście z lotniska w Gironie, które mieści się około 30 kilometrów od miejsca zgrupowania. Linie lotnicze Ryanair i Wizzair mają bardzo bogatą siatkę połączeń łączących nasze lotniska z Gironą. My samochodami zabierzemy z Polski wasze rowery i większy bagaż. Nie musicie wykupywać bagażu na przelot. Wystarczy jedynie bagaż podręczny, a pozostałe rzeczy zostaną przetransportowane przez nas do Hiszpanii drogą lądową, co pozwala zminimalizować koszta. Jedynym warunkiem jest dostarczenie bagaży na dzień przed odjazdem busa do Hiszpanii z Wrocławia.

Nasze zgrupowanie pozwala także zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, która wcale nie musi być miłośnikiem dwóch kółek i chce bardziej skupić się na podziwianiu hiszpańskiej riwiery.

O odżywki i napoje izotoniczne, zadba Squeezy, a patronem medialnym będzie portal naszosie.pl

 

Miejsce: 

lloret

Zgrupowanie odbędzie się w hiszpańskiej miejscowości Lloret de Mar. W piętnastym wieku malowniczy kurort położony nad wybrzeżem Morza Śródziemnego, służył jako baza wypadowa ataków dla piratów atakujących aragońskie statki. Obecnie Lloret de Mar ma nieco inny charakter. Latem na tamtejszych plażach opalają się tysiące turystów z całej Europy, a zimą oraz wiosną często można spotkać tam zawodowe drużyny kolarskie szlifujące formę do sezonu. Tereny wokół Lloret de Mar sprzyjają do treningu. Występuje tam masa podjazdów z różnorodnymi długościami oraz nachyleniami.

Zakwaterowanie mieści się w czterogwiazdkowym hotelu!

Szczegóły dotyczące pobytu w hotelu:
– zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (pokoje jednoosobowe za dodatkową opłatą);
– wyposażenie pokoi: TV, telefon, lodówka, łazienka/WC, balkon;
– rowery będą przechowywane w specjalnie przystosowanym do tego pomieszczeniu
– trzy posiłki dziennie w formie otwartego bufetu (śniadanie, obiad i kolacja)
– woda i wino do obiadu i kolacji
– darmowe WiFi w niektórych miejscach hotelu
– duże przestrzenne pokoje
– nowy, dwuletni hotel

 

Kadra trenerska:

Michał Buczek – przygotowanie fizyczne, kolarstwo, odnowa biologiczna

Konrad Czajkowski – kolarstwo

Zbigniew Gucwa – kolarstwo, bieganie

Andrzej Gucwa – kolarstwo, odnowa biologiczna

Arkadiusz Rymarski – bieganie

Michał Stasiaczek – pływanie

Zbigniew Gucwa

 

Program zgrupowania:

Podczas zgrupowania zostanie stworzonych kilka grup zaawansowania uczestników. Pozwoli to nam na lepszą efektywność treningu oraz znacznie poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas zajęć. Podczas treningów, każdy z uczestników ma „w pakiecie” dostęp do napoi izotonicznych, które będą przygotowywane przed każdym wyjazdem na rowery. Dodatkowo na treningach specjalistycznych, będziemy badać poziom zakwaszenia we krwi, co pomoże nam sprawdzić poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Jeżeli chcesz pojechać na zgrupowanie i realizować własny program treningowy – jest taka możliwość. Nie będziesz jednak mógł wtedy uczestniczyć w treningach grupowych.

Dzień w którym trening nie będzie zbyt długi i intensywny, przesiądziemy się do busów i wykorzystamy to na turystyczny wyjazd do Barcelony.

Dodatkowo mając do dyspozycji salę konferencyjną, przeprowadzimy kilka wykładów na temat diety oraz metod treningowych. Dzięki temu, nasi trenerzy będą mogli przekazać wam także cenną wiedzę teoretyczną.

Wykorzystując bardzo dobrą jakość dróg i profilowane zakręty, przeprowadzimy kilka treningów technicznych, których zadaniem będzie doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze.

 

Jednostki treningowe:

poranny rozruch – około 10 minutowe zajęcia ogólnorozwojowe na plaży, pięć minut od miejsca zakwaterowania
 treningi rowerowe – okolice Lloret de Mar idealnie pasują pod specjalistyczne treningi, dla różnych grup zaawansowania. W kierunku Barcelony (płaski teren), prowadzone będą treningi wytrzymałościowe z elementami szybkości. W kierunku miejscowości Tossa de Mar i Llagostera jest kilkanaście podjazdów o różnej długości i kącie nachylenia,  znane z tras Volta a Catalunya oraz Vuelta a Espana. Tam prowadzone będą treningi wytrzymałościowe oraz siłowe.
– pływanie – zajęcia prowadzone na 50 metrowym basenie, według poziomu zaawansowania. Jeśli pozwoli na to pogoda, treningi mogą odbyć się także w morzu (zależne od pogody)
bieganie – prowadzone na asfaltowym bulwarze lub utwardzonej, szutrowej drodze.

Wszystkie treningi będą tworzyły mikrocykl narastający. Termin 7 dni jeden dzień odpoczynku, termin 10 dni dwa odpoczynku, termin 14 dni trzy dni odpoczynku

 

Grupy zaawansowania:

Rower
– grupa zaawansowana (czas treningu między 2,5 – 5 godzin)
– grupa średnio zaawansowana (czas treningu między 2-4 godziny)
– grupa podstawowa (czas treningu między 1,5 – 3 godziny)
-grupa początkująca (czas treningu między 1 – 2,5 godziny)

Bieganie
– grupa zaawansowana (czas treningu 30 min – 1,5 godziny)
-grupa podstawowa (czas treningu 20 minut – 50 minut)

Pływanie
-każda grupa zaawansowania będzie miała własny tor (czas treningu 1 godzina)

Terminy i płatności:

4 luty-15 luty 670 euro i 510 euro (osoba towarzysząca bez roweru) [dostarczenie bagażu do busa maksymalnie do 3 lutego]
4 luty-18 luty 950 euro i 710 euro (osoba towarzysząca bez roweru) [dostarczenie bagażu do busa maksymalnie do 3 lutego]
8 marzec- 18 marzec 670 euro i 500 euro (osoba towarzysząca bez roweru) [dostarczenie bagażu do busa maksymalnie do 7 marca]
8 marzec – 22 marzec 950 euro i 710 euro (osoba towarzysząca bez roweru) [dostarczenie bagażu do busa maksymalnie do 7 marca]

UWAGA!!! Zostały już ostatnie miejsca dla chętnych na wyjazd w lutym. Ten termin można rezerwować do 20 stycznia!

 Cena nie obejmuje przelotu lotniczego, którego koszt waha się między 200-450 zł (Wrocław-Girona) i (Girona-Wrocław)

gvt

Cena obejmuje:

– przewóz osób z lotniska w Gironie do hotelu i z powrotem
– przewóz rowerów z Wrocławia do hotelu i z powrotem
– zakwaterowanie i trzy posiłki dziennie w czterogwiazdkowym hotelu w Lloret de Mar
– opiekę trenera przez cały pobyt w ośrodku
– wsparcie merytoryczne trenerów przez cały czas trwania obozu
– pomoc techniczną w razie usterki sprzętu
– wykłady prowadzone przez trenerów
– napoje izotoniczne przygotowane przed treningiem
– ustawienie pozycji (Bikefiting)
– pomiar zakwaszenia na dwóch ciężkich treningach
– wykłady o odżywianiu i treningu w sali konferencyjnej

 

Za dodatkową dopłatą:

– wykonanie badań wydolnościowych
– transport na lotnisko w Gironie i z powrotem w innym terminie niż wskazany przez nas
– pokój jednoosobowy
– masaż
– wstęp na basen sportowy

„Wybraliśmy Lloret de Mar z trzech powodów. Po pierwsze zróżnicowany teren, który umożliwi nam prowadzenie treningów dla każdej z grup zaawansowania. Są tam zarówno płaskie trasy, jak i ciężkie podjazdy. Drugim argumentem jest korzystny klimat. Temperatury w Lloret oscylują w granicach 20, a nawet 25 stopni, ale odpowiednia wilgotność powietrza zmniejsza ryzyko infekcji dróg oddechowych. Niestety jest to często spotykane przy bardziej suchym powietrzu na południu Hiszpanii. Termin zgrupowania gwarantuje, że po powrocie do Polski powinniśmy spodziewać się prawdziwej wiosny. Trzecim argumentem jest hotel na bardzo wysokim poziomie. Sprawdziliśmy go już rok temu i byliśmy bardzo zadowoleni. Kuchnia jest znakomita i można zapomnieć jakimkolwiek zatruciu pokarmowym. Celem zgrupowania jest przeprowadzenie odpowiedniego treningu dla zawodnika, który będzie dostosowany do jego poziomu zaawansowania”, mówi Zbyszek Gucwa.
Kontakt:

W razie jakichkolwiek pytań lub rezerwacji miejsc proszony jest kontakt z organizatorem zgrupowania – Zbigniewem Gucwą (tel. 881-426-076, e-mail: zg@gvt.wroc.pl)

Gwarantem udziału w obozie jest wpłacenie zaliczki 30% wartości pobytu. Dodatkowo zarezerwowanie biletu lotniczego.

 

Więcej o GVT na www.gvt.wroc.pl i facebook.pl/gucwa.velo.trainer

 Dołącz do nas!

 

gvt

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Brr,już wolę Polski klimat w tym okresie.Hiszpanie nie mają takich fajnych okien jakie są u nas,Klimat połączony górsksi i morski daje dreszczową mieszankę a szczególnie nocą.My jak cieplutko się ubierzemy to nie marżniemy.Polska !

Bartek
Bartek

Jedna rzecz jest ciekawa jak określą przynależność do grupy podstawowej zaawansowanej po wyglądzie, rowerze, BMI czy czasie na odcinku Stravy;-)?? GVT daje radę rozmawiałem z zawodnikami z tego klubu i samym Z. Gucwą w Żmigrodzie na czasówce mega pozytywni ludzie tak trzymać;-)