Brian CooksonBrian Cookson – prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej spotkał się w piątek z Fernando Alonso.  Obaj rozmawiali na temat nowego projektu, który w przyszłym sezonie ruszy dzięki staraniom hiszpańskiego kierowcy F1.

„To było bardzo pozytywne spotkanie”, powiedział Alonso gazecie AS. „Na tę chwilę drugorzędowe znaczenie ma dla nas, czy projekt znajdzie się w gronie WorldTour w 2015 roku. Tworzymy zespół, który w przyszłości ma być pewniakiem do wszystkich najlepszych wyścigów”.

Projekt Alonso początkowo miał pojawić się w peletonie już w sezonie 2014, dzięki wykupieniu licencji rozpadającego się Euskaltel-Euskadi. Niestety jak później się okazało, było już zbyt późno by dopełnić wszystkie formalności.

„Mamy już kilka kontraktów ze sponsorami i wstępnych umów z kolarzami, którym kończą się kontrakty w przyszłym roku. Nie będziemy nikogo nakłaniali do zerwania umowy”, dodał menadżer Alonso – Luis García Abad.

Z kolei Cookson z wielką radością przyjął nową inicjatywę Hiszpana i zapowiedział, że będzie wspierał każdą kolejną próbę stworzenia grupy, mającej plany na dłuższy okres czasu rozgościć się w peletonie. Naszym celem jest pomoc takim ludziom jak Alonso i będziemy wspierać ich działania. Chciałbym, żeby tego typu pomysły stały się powszechną częścią naszego sportu”, zakończył Brytyjczyk.

 

Fot: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments