rogersMichael Rogers (Tinkoff-Saxo) oraz Jonathan Breyne (Crelan-Euphony) podczas azjatyckich wyścigów kończących sezon, zostali złapani na stosowaniu Clenbuterolu.

Australijczyk wpadł podczas Japan Cup, które wygrał 20 października. Mniej znany Belg miał pozytywną próbkę podczas listopadowego wyścigu Tour of Taihu Lake w Chinach, gdzie wygrał jeden z etapów.

Obaj kolarze zostali już tymczasowo zawieszeniu przez UCI. Dodatkowo do ich macierzystych federacji zostaną przesłane niezbędne dane i dokumenty, dzięki którym można rozpocząć postępowanie dyscyplinarne. Zarówno Rogers jak i Breyne, mają prawo do analizy próbki B.

Clenbuterol to substancja dzięki której leczy się m.in astmę oskrzelową. Jej innym skutkiem jest także zwiększenie aktywności katecholamin (adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy), które wpływają na napięcie mięśni gładkich. Clenbuterol przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa 

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
aaax
aaax

komentarz

Przemek
Przemek

No i jak nie mieć chociaż trochę watpilwosci, ze Froome nie jechal na dopingu, co zrobic z dopingiem ja sie pytam?

Patryk
Patryk

Pozwolić brać wszystkim i nie będzie problemu jedynie niech sie sami martwią o swoje życie…

Ad
Ad

A czy to nie jest ta substancja na którą pozwolenie mają niby chore norweskie biegaczki? Orientuje się ktoś? Te z kadry Norwegi wszystkie są chore na astmę.