salas3Niezwykle utalentowany hiszpański kolarz, Mario Gonzalez Salas podpisał dwuletni kontrakt z ekipą ActiveJet Team. 21 latek to aktualny młodzieżowy mistrz kraju w wyścigu ze startu wspólnego, a w przeszłości zdobywał tytuł mistrzowski również w jeździe indywidualnej na czas.

– Bardzo dziękuję ekipie za zaufanie i danie mi szansy do rozwoju. Będę ciężko pracował, aby udowodnić, że był to dobry ruch. Jestem zawodnikiem wszechstronnym, dobrze czuję się w jeździe indywidualnej na czas, więc mam nadzieję, że dobrze się wpasuję w nowy zespół. Już nie mogę się doczekać pierwszego spotkania z nowymi kolegami – powiedział Mario Gonzalez Salas.

Hiszpan jest członkiem kadry narodowej młodzieżowców. Swój talent w jeździe indywidualnej na czas zaprezentował już w 2010 roku, gdy wygrał mistrzostwo kraju w juniorach. Rok później powtórzył ten sukces w kategorii do lat 23. W obecnie zakończonym sezonie dorzucił złoty medal mistrzostw kraju młodzieżowców ze startu wspólnego, a także brąz w czasówce. Triumfował również na jednym etapie i w klasyfikacji generalnej prestiżowej etapówki dla zawodników U23 w Hiszpanii – Vuelta al Bidasoa.

– Jestem przekonany, że Mario to wielki talent. Mam nadzieję, że w naszej ekipie rozwinie skrzydła. Kilka startów z kolarzami World Touru na początku sezonu i to w Hiszpanii jest dla niego sporym wyzwaniem. Należy pamiętać, że sezon 2014 to dla niego jeszcze rywalizacja w gronie młodzieżowców i jestem pewny, że nie raz zabłyśnie w tej kategorii na arenie międzynarodowej. O tym, że bardzo w niego wierzymy, niech świadczy choćby fakt, że związaliśmy się dwuletnią umową – dodał dyrektor sportowy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.

 

Informacja prasowa

Foto:corvospro.com