vandborgBrian Vandborg postanowił zakończyć profesjonalną karierę. Duńczyk w ostatnim sezonie był kolegą Maćków: Paterskiego i Bodnara w ekipie Cannondale Pro Cycling.

32. letni Vandborg swoją karierę rozpoczął w 2004 roku w ekipie Bjarne Riisa, CSC. Później występował jeszcze w koszulkach Discovery Channel, Team GLS – Pakke Shop, Liquigas, Saxo Bank – Sungard, Spidertech Powered by C10 i na koniec Cannondale. W 2006 roku był o krok od zdobycia medalu MŚ w jeździe indywidualnej na czas. Brązowy krążek wydarł mu Aleksandr Winokurow, pokonując Duńczyka o cztery sekundy.

W tym roku został mistrzem Danii w tej samej specjalności, w podczas Tour de France był jednym z ojców sukcesu Petera Sagana. Mimo sporego wkładu w sukcesu drużyny, Cannondale postanowiło nie przedłużyć z nim kontraktu, a Vandborg nie znalazł nowego pracodawcy. Duńczyk ma zamiar występować w amatorskich wyścigach, aby przygotować się do obrony mistrzostwa kraju w przyszłym roku.

Wydłuża się lista zawodników, którzy zawieszają rower na przysłowiowym kołku. Poniżej zestawienie kolarzy z World Touru, którzy zakończyli kariery po sezonie 2013.