betancurCarlos Betancur (AG2R La Mondiale) ma za sobą fantastyczny sezon ukoronowany piątym miejsce w GC Giro d’Italia i triumfem w klasyfikacji młodzieżowej tego wyścigu. W roku 2014 Kolumbijczyk celuje w udany występ na Tour de France.

Dla młodego Kolumbijczyka najbardziej udane były kwiecień i maj. Na Vuelta Ciclista al Pais Vasco zajął siódme miejsce w generalce, a na jednym z etapów zwycięstwo wydarł mu jego krajan, Sergio Henao (Sky Procycling). Ardeński tryptyk zaczął przeciętnie, nie kończąc Amstel Gold Race. Jednak już kilka dni później na Walońskiej Strzale uplasował się na trzecim stopniu podium. Występ na Ličge – Bastogne – Ličge to czwarte miejsce, które także miało spory wydźwięk w kolarskim środowisku. Kwiecień zamknął niezłą jazdą na szwajcarskim Tour de Romandie.

Jak wyglądał występ zawodnika Ag2r La Mondiale podczas Giro d’Italia pamiętamy doskonale. Cztery razy podium etapowe i wygrana w klasyfikacji młodzieżowej (pokonał Rafała Majkę) odbiło się szerokim echem wśród obserwatorów kolarstwa. To był niewątpliwie najlepszy sezon w wykonaniu Betancura, który ma inny plan na rok 2014.

„Jestem bardzo zadowolony z ostatniego sezonu, był on moim najlepszym w krótkiej karierze. Moje zdanie podzielają dyrektorzy sportowi, co daje mi jeszcze większą motywację na kolejne lata. W przyszłym sezonie moim celem numer jeden będzie dobry występ na Tour de France. Mam w nogach już Giro i Vueltę, teraz czas na trzeci z Wielkich Tourów. Oczywiście nie rezygnuję z wiosennych klasyków, na których także będę się starał pokazać z jak najlepszej strony. Pierwszym moim wyścigiem będzie Tour de San Luis, następnie Vuelta Ciclista al Pais Vasco, Ardeński Tryptyk i Tour de Romandie. Później wybiorę się do Kolumbii, aby tam przygotować się do debiutu w Wielkiej Pętli.” mówi najlepszy młodzieżowiec Giro d’Italia 2013.